SJAJNA ATMOSFERA NA POLJUDU

IZBORNIK ISPUNJEN Zlatka Dalića na tribinama došla podržati njegova obitelj

av

Hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtak je na Poljudu slavila protiv Mađarske s 3-0 i tako se učvrstila na prvom mjestu skupine E kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo. Izbornik Dalić nakon kiksa u Azerbajdžanu nije više kalkulirao i na teren je izveo najjaču moguću postavu što se kasnije pokazalo kao pun pogodak.

11.10.2019. u 10:00

Bila je to uistinu rapsodija na Poljudu. Hrvatska je već od prve minute snažno pritisnula Mađare koji su djelovali poprilično izgubljeno na terenu. Luka Modrić je već u petoj minuti načeo Mađare, dok je Bruno Petković u 24. minuti velemajstorijom u šesnaestercu povećao prednost. Još jedan pogodak zabio je u 43. minuti te postavio konačnih 3-0. Ostaje i žal za nerealiziranim jedanaestercem u 55. minuti kojeg je zapucao Ivan Perišić, ali ako Vatreni mogu ulaziti u takve kalkulacije, jasno je da je utakmica odavno riješena.

Izbornik Zlatko Dalić imao je i punu podršku s tribina gdje se nalazila njegova obitelj. Davorka Dalić sa sinovima Tonijem i Brunom došla je dati podršku izborniku uoči važnog dvoboja.

Hrvatska sljedeći susret igra u Walesu 13. listopada u 20.45 i u slučaju pobjede ostvarit će plasman na Europsko nogometno prvenstvo 2020. godine.