Građani počeli prijavljivati potres, a potresa nigdje: Jedan korisnik ponudio hit objašnjenje

Europski mediteranski seizmološki centar je u četvrtak u 22.12 na društvenoj mreži X objavio status o mogućem podrhtavanju tla u Hrvatskoj, na što su uslijedili komentari.

"Dum Bukovac", "Zagreb Dubrava, zvuk", "Jazbina, zvuk grmljavine i blago zatreslo", "K'o grmljavina", "Grmljavina u Jazbini", raspisali su se u komentarima, a onda je jedan korisnik "pojasnio" o čemu je riječ.

"A đava nek' vas nosi, sad će na svaki prdac ljudi pisati - zvuk... svaki prdčić i odmah potres prijave... Nije potres, nego je Petković zabio", napisao je netko dok se drugi nadovezao komentarom "Petković zabiooooooo".

Potresa ipak nije bilo

Unatoč brojnim komentarima građana sa zagrebačkog područja, ovoga puta se ipak nije radilo o potresu jer ni EMSC ni Seizmološka služba Hrvatske nisu zabilježili podrhtavanje tla.

Podsjetimo, nogometaši Dinama ostvarili su značajnu pobjedu u prvom ogledu osmine finala Konferencijske lige u četvrtak kada su na maksimirskom stadionu svladali su grčki PAOK 2:0.

Junak Dinamove pobjede bio je Bruno Petković, strijelac oba pogotka, prvog je dao u 37., a drugog u 71. minuti. Ove sezone Petković je u šest utakmica Konferencijske lige postigao sedam golova. U izjednačenom prvom poluvremenu Dinamo je stekao pogodak prednosti nakon što je Bruno Petković zatresao gostujuću mrežu u 37. minuti.

Uzvrat idući četvrtak

Njegov prvi udarac je obranio hrvatski vratar Dominik Kotarski, ali se lopta odbila do Petkovića koji je u drugom pokušaju bio precizan. Od početka dvoboja PAOK se silno mučio na koji način napasti Dinamo, a hrvatski sastav dodatno se očvrsnuo nakon vodstva.

Cijelo drugo poluvrijeme Dinamo je bio mnogo konkretniji, a bolju je igru naplatio novim golom u 71. minuti. Lijepu je asistenciju poslao Martin Baturina, a Petković je plasirao loptu za 2:0.

Titula nikada nije bila važnija: Pobijedi li Dinamo u Solunu, opet će svirati himna Lige prvaka

Golovi su moj posao. Moram to češće raditi. Jako mi je drago što sam ih zabio. Prvi sam strijelac? Jako lijepe brojke, ali uspjeh momčadi mi je na prvom mjestu", rekao je Petković nakon dvoboja. Uzvratna se utakmica u Solunu igra za tjedan dana, 14. ožujka s početkom u 18 sati i 45 minuta.