HRVATI U NBA

Zubac upisao treći double-double sezone, a Bogdanović nije imao dobru večer

js/h

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao je treći "double-double" ove sezone. U pobjedi LA Clippersa protiv Miami Heata 112:109, Zubac je za 29 minuta postigao 18 koševa uz 11 skokova.

12.11.2021. u 08:32

Bila je to sedma pobjeda Clippersa ove sezone pri čemu šesta u nizu uz četiri poraza, dok je Miami na skoru 7-5.

Clippersi su očajno ušli u susret, tijekom prve četvrtine gubili su čak 19 razlike, a na kraju prve dionice bilo je 40:25 za goste. Domaćin je uzvratio u drugoj dionici koju je dobio s 31:18, da bi treću dobili s 10 razlike (30:20). U posljednjoj dionici Heat se približio na tri koš zaostatka (96-99), 40 sekundi prije kraja na koš zaostatka (107:108), a minus jedan je bilo i četiri sekunde prije završetka utakmice (109:110), no domaćine je u tim trenucima spašavao Reggie Jackson realiziravši posljednja četiri bacanja.

Paul George je predvodio Clipperse s 27 koševa, Jackson je dodao 22 koša, a Eric Bledsoe 21 koš. Hrvatski centar je za 29 minuta postigao 18 koševa uz šut 7-10, te dodao 11 skokova, dvije blokade i asistenciju.

Kod Miamija Bam Adebayo postigao je 30 koševa uz 11 skokova, dok je Kyle Lowry zabio 25 koševa.

Košarkaši Utah Jazza izgubili su u Salt Lake Cityju od Indiana Pacersa sa 100:111 upisavši četvrti poraz sezone pri čemu prvi na svom parketu.

Utakmicu je obilježio incident četiri minute prije kraja nakon koje su isključeni domaći igrači Rudy Gobert, Donovan MitchellJoe Ingles, te Myles Turner s druge strane. Do gužve je došlo kada je Turner u skoku lagano gurnuo Goberta, a  Francuz ga u padu povukao za dres oborivši ga na parket. Došlo je do naguravanja, a uskočili su i ostali kako bi ih razdvojili.

Turner je za tučnjavu okrivio Goberta koji ga je srušio na pod.

"Morao sam se obraniti u toj situaciji," rekao je Turner. "Mislim da nisam učinio ništa loše. Ali to nije na meni da odlučujem", dodao je.

Goste je do pobjede vukao Malcom Brogdon s 30 koševa i devet skokova, dok je T.J. McConnell dodao 21 koš i osam skokova.

U redovima Utaha najefikasniji je bio Donovan Mitchell s 26 koševa, Rudy Gobert dodao je 19 koševa i 11 skokova, a još jedini dvoznamenkasti bio je i Jordan Clarkson s 11 koševa. Nije to bila večer Bojana Bogdanovića. Hrvatski košarkaš je za 31 minutu ubacio osam koševa uz šut 3-9, pri čemu je za tri poena gađao 1-2. Imao je i dva skoka i dvije izgubljene lopte.

Odigrana je i utakmica između Philadelphije i Toronta, a slavili su gosti sa 115:109.

Ključni igrač utakmice bio je Fred Van Vleet koji je za Toronto postigao 32 poena, šest skokova i sedam asistencija. Po 20 koševa su dodali Grey Trent Jr.Og Anunoby. Kod Philadelphije, za koju nisu igrali zvijezde Joel Embiid i Ben Simmons, bio je najučinkovitiji Tyresea Maxey s 33 koša.