POBJEDA HRVATSKOG KLUBA

Zrinjski na čelu Premijer lige BiH, Željezničar zasluženo pao u Mostaru

ic

U derbiju 21. kola Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog pobijedili su ekipu Željezničara s 1:0.

03.03.2018. u 18:45

Osvajanjem tri boda momčad popularnog Bake Sliškovića preuzela je prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Zrinjski je pred 3000 gledatelja na stadionu pod Bijelim Brijegom nadigrao glavnog konkurenta u borbi za naslov prvaka.

Prva ozbiljnija prigoda na utakmici dogodila se u 8. minuti kada je udarac Handžića u posljednji trenutak blokirao Graovac. Jedinu pravu prigodu u prvom dijelu gosti su imali u 14. minuti preko Zeca čiji pokušaj je lako zaustavio Pirić.

Napadač Zrinjskog Haris Handžić ponovno nije imao svoj dan. Handžić u 22. minuti loše prima loptu pred golom Željezničara i ne uspijeva Plemiće dovesti u vodstvo. Osam minuta kasnije Handžić je pokušao petom, ali je Kjosevski obranio njegov pokušaj. Sjajnu prigodu za Zrinjski propustio je i Bilbija u 24. minuti. Nakon udarca iz kuta veznjak Zrinjskog sa 7-8 metara šutira pored gola.

Zrinjski do vodstva dolazi u 36. minuti. U gužvi pred golom Željezničar najbolje se snalazi Pezer i postiže svoj drugi pogodak u dresu Plemića.

U posljednjim trenucima prvog dijela Zrinjski je imao situaciju za koju se mogao dosuditi jedanaesterac. Bogičević je srušio Filipovića u šesnaestercu Željezničara, ali se sudac Elvis nije oglasio.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno izglednih situacija za postizanje pogotka. Najbolju prigodu za Zrinjski nije iskoristio Gržan u 62. minuti susreta kada je njegov udarac zaustavila greda. Za Željezničar u 78. minuti Sinan Ramović nije uspio pogoditi mrežu domaćina.

Sudac Elvis Mujić u glavnoj ulozi se našao u 79. minuti. Bogičević je udario Bilbiju, a sudac iz Banovića žuti karton dodijelio Stevanoviću. Za Bogičevića bi to bio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U 91. minuti Jović ne koristi stopostotnu prigodu za Zrinjski. Kjosevski je fantastičnom reakcijom spasio vrata svoje momčadi.

Nastupili su:

Zrinjski: Pirić, Barišić, Čirjak, Handžić (od 64. Jović), Pezer, Stojkić, Todorović (od 61. Gržan), Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec (od 69. Kajkut), Mehremić, Ramović (od 85. Hajdarević), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Vranješ, Ubiparip.