SVAKA ČAST

Zlatna olimpijka Barbara Matić ove je godine diplomirala na FER-u: Želi biti trenerica džuda

im

Barbara Matić osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u džudu u kategoriji do 70 kilograma.

31.07.2024. u 18:52

Matić je u sjajnoj borbi pobijedila Njemicu Miriam Butkereit i Hrvatskoj donijela drugo odličje na ovim Igrama. Broncu je osvojio Miran Maričić u finalu zračne puške na deset metara. Ova medalja u Parizu kruna je karijera nevjerojatne Splićanke, kojoj je to bilo jedino odličje koje joj je nedostajalo.

Matić je dvostruka svjetska prvakinja, ove godine osvojila je i Europsko prvenstvo, ima tri titule na Grand Slam turnirima, pet zlata na Grand Prixu, a uz sve to je i dvaput bila juniorska prvakinja. Ovo su joj bile treće Olimpijske igre u karijeru. U Riju 2016. i u Tokiju 2021. godine nije uspjela osvojiti medalju.

Uoči odlaska u Pariz najavila je da je u pravoj formi, da nema većih ozljeda te da je zrelija, što je i potvrdila na olimpijskom turniru. Prvu veliku medalju Matić je osvojila na Europskom prvenstvu u Montpellieru 2014. godine kad je uzela broncu te je krenula sa sjajnim rezultatima na Grand Prix turnirima.

Zadnje tri godine najimpresivnije u karijeri

Na sljedeću veliku medalju čekala je do 2021. i Svjetskog prvenstva u Budimpešti gdje je uzela zlato, koje je godinu dana kasnije i obranila.  Zadnje tri godine bile su najimpresivnije u njezinoj karijeri.

Sjajna vijest: Barbara Matić uvjerljivo osvojila zlatnu medalju u Parizu

Također, u međuvremenu je uspjela diplomirati na Fakultetu elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje. Uz to je završila i pedagoške predmete na Filozofskom fakultetu u Osijeku, a polaže i ispite za licenciranu trenericu džuda.