JEDNOSTAVNO PREJAKI

Završio ogled Francuske i Nizozemske, ovo je rezultat koji nikako ne odgovara Hrvatskoj

bkk

U susretu 1. kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva, reprezentacija Francuske je bez većih problema pobijedila Nizozemsku 34:24, što je rezultat koji nikako ne odgovara hrvatskoj rukometnoj reprezentaciji.

20.01.2022. u 19:42

Francuska je sjajno ušla u susret i nakon pet minuta igre povela je 5:0. Nizozemska se uspjela vratiti i na polovici prvog dijela približila se na samo gol zaostatka, a u 24. minuti i izjednačiti na 12:12. Ipak, do kraja poluvremena je Francuska napravila seriju 3:0 za 15:12.

U drugom dijelu aktualni olimpijski prvaci nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i na kraju su slavili s 10 golova razlike.

Francusku su do pobjede predvodili Yanis Lenne s osam golova, te Nicolas Tournat s pet pogodaka, dok je Vincent Gerard sakupio 13 obrana.

U nizozemskim redovima Kay Smits i Dani Baijens su zabili po četiri gola.

Hrvatska sada maksimalno može ostvariti šest bodova. I takvo što čini se gotovo neizvedivim jer slijede najveći favorit Eura Danska, zatim jaki Island pa Nizozemska. Uz tri pobjede, Hrvatskoj se za prolazak trebaju poklopiti i ostali rezultati,

U prvom susretu iz ove skupine Crna Gora je uvjerljivo porazila Hrvatsku s 32:26.

Crnu Goru su do velike pobjede predvodili Miloš Vujović i Branko Vujović s po sedam golova, dok je sjajni Nebojša Simić sakupio 14 obrana. U hrvatskim redovima Ivan Čupić je sabio sedam, a Luka Cindrić pet golova. Ivan Pešić je imao  sedam, a Mirko Alilović tri obrane.

U četvrtak se u našoj skupini još sastaju Danska i Island.