OVO JE NEREALNO!

Zašto je Nizozemac utakmicu produžio osam minuta: I nakon mjerenja prekida brojke ne štimaju

hk

Hrvatska je u ponedjeljak imala u svojim rukama osminu finala Europskog nogometnog prvenstva u Njemačkoj, ali remijem protiv Italije došli su na korak od ispadanja. Glavna tema nakon utakmice je suđenje nizozemskog suca Dannyja Makkelieja i čak osam minuta nadoknade koje je dosudio.

25.06.2024. u 21:44

Sudac je Vatrenima podijelio šest žutih kartona, a nesigurno je reagirao i u 53. minuti kada se sam morao uvjeriti na VAR-u kako su Talijani doista igrali rukom. Nakon isteka 90 minuta pokazao je osam minuta nadoknade.

Upravo ta posljednja minuta bila je kobna za Hrvate. Odakle mu onih osam minuta nadoknade, malo kome je jasno. Kao što i malo tko razumije zašto je prekinuo utakmicu bez da je Hrvatskoj dopustio zadnji napad. Kad je već sve do tad pedantno nadoknađivao.

Dnevnik.hr izračunao je vrijeme prekida igre te su navijačima pokušali objasniti od kuda nizozemskom sucu osam minuta nadoknade i dokazali kako nije nikako moglo biti toliko dugo.

Neujednačen kriterij

Minuta i 20 sekundi za VAR provjeru kod kaznenog udarca, nešto više od dvije i pol minute otišlo je kod gola Hrvatske, a na šest prekida kod izmjena igrača potrošeno je tri minute i osam sekundi. Ukupno sedam minuta i tri sekunde.

Čak i da je išao mimo naputaka UEFA-e i cjepidlačio oko svake potrošene sekunde, Makkelie je utakmicu produžio barem za jednu minutu previše.

Ivković analizirao koban napad Italije i pronašao krivca: 'Treba ga skinuti, a njega nema nigdje'

Znakovito ili ne, kod rezultata 0:0, prvi dio produžen je tek jednu minutu. Iako su Talijani očigledno trošili vrijeme već u tom razdoblju. Mnogi smatraju da je Nizozemac općenito bio tendenciozan i neujednačenog kriterija.