SLAVLJE U ŠIBENIKU

Zadar novom pobjedom stigao do polufinala prvenstva Hrvatske

js/h

Košarkaši Zadra pobijedili su Šibenku na Baldekinu s 86:65 (26:22, 14:15, 24:16, 22:12) i s ukupnih 2:0 u pobjedama se plasirali u polufinale doigravanja za prvaka Hrvatske.

14.05.2021. u 19:09

Šibenčani su samo jednom na utakmici bili u prednosti, na sredini druge četvrtine, a poluvrijeme su dočekali sa zadovoljavajućih tri koša zaostatka za favoriziranim gostima. No Zadar je već u trećoj četvrtini serijom 15-0 došao do prednosti od 21 koša (62:41).

Devet minuta prije kraja Šibenčani su smanjili zaostak na devet koševa (55:64), ali su Zadrani novom serijom 15-0 prelomili utakmicu.

Kodi Justice s 20 koševa i Chinanu Onuaku s 19 poena bili su najbolji strijelci Zadra. Dominik Mavra je ubacio 14 koševa. Kod Šibenčana su najbolji bili Milija Milković s 21 poenom i James Freeman s 15.

Zadar će u polufinalu igrati protiv boljeg iz četvrtinalnog para Gorica - Sonik Puntamika.