GAVRANOVIĆU VAR PONIŠTIO GOL

Wales i Švicarska remizirali, bilo je klečanja, čuli su se i zvižduci!

js/h

U utakmici 1. kola A skupine Europskog nogometnog prvenstva Švicarska i Wales su na Olimpijskom stadionu u Bakuu odigrali 1:1.

12.06.2021. u 16:57

Švicarska je povela u 49. golom Breela Embola. Xherdan Shaqiri je ubacio iz kornera, a napadač Borussie Monchengladbach zabio glavom.

Wales je izjednačio u 74. minuti na sličan način. Nakon kratkog dodavanja iz kornera, ubacio je Joe Morrell, a glavom zabio Kieffer Moore.

Za Švicarce je od 84. minute zaigrao napadač zagrebačkog Dinama Mario Gavranović, a samo minutu kasnije zabio je pogodak, no poništen je zbog zaleđa.

Premda je na stadion koji prima oko 70 tisuća gledatelja dopušteno 50 posto kapaciteta, on je bio gotovo prazan.

Dodajmo da su obje reprezentacije kleknule na nekoliko sekundi prije početka utakmice u znak potpore pokretu Black Live Matters.

To se nije svidjelo nekim navijačima jer su se nakon toga čuli i zvižduci.