VELIKA BORBA ZA DRUGO MJESTO

VRIJEDNA POBJEDA Osječani slavili protiv Intera i ostali u utrci za Ligu prvaka

av/h

Nogometaši Osijeka u subotu su u 30. kolu Prve HNL u Zaprešiću pred 300 gledatelja protiv Intera slavili s 1:0, te su se privremeno probili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Inter devetim porazom u nizu ostao na dnu tablice. Pobjednički gol zabio je najbolji strijelac lige Mirko Marić u 68. minuti i to mu je 19. pogodak ove sezone.

20.06.2020. u 21:08

U prvom poluvremenu Osječani su diktirali tempo, ali nisu stvorili niti jednu priliku, već je najbolju šansu imao kapetan Intera Komnen Andrić, koji je nakon kornera u 30. minuti, glavom pucao pokraj gola.

U 63. minuti Osječani tresu gredu. Brazilac Igor Silva uposlio je sunarodnjaka Talysa, čiji udarac s desetak metara zaustavlja greda. Osijek stiže do pogotka u 68. minuti. Brazilac Talys proigrao je Mirka Marića, koji s deset metara iskosa trese mrežu.

Inter je mogao izjednačiti u 73. minuti, ali Ivan Mamut pogađa vratnicu. Mamut je još jednom zaprijetio u 78. minuti, ali njegov udarac  promašuje okvir vratiju.

U subotu se još sastaju Gorica - Dinamo (21.05 sati) i Varaždin - Istra 1961 (21.05), dok su u nedjelju na rasporedu susreti Slaven Belupo - Rijeka (18.55), te Lokomotiva - Hajduk (21.05)