REGIONALNA VATERPOLO LIGA

NA VRHU LJESTVICA Uvjerljive pobjede Juga i Mladosti

bl/h

U drugim utakmicama polufinalnih turnira Regionalne vaterpolo lige dubrovački Jug Adriatic osiguranje i zagrebačka Mladost ostvarili su uvjerljive pobjede i nalaze se na vrhu ljestvica svojih skupina.

15.01.2021. u 19:23

Dubrovčani su na turniru u svom Gružu svladali kotorski Primorac sa 13:4 (2:1, 2:1, 4:2, 5:0), a Mladost je u Beogradu bila bolja od domaćeg Partizana s 20:9 (5:1, 4:1, 3:2, 8:5).

Jugaši su do pobjede stigli s dvije serije od 5:0, prvom u drugoj i trećoj četvrtini te drugom u zadnjih osam minuta u kojima su ostavili crnogorsku momčad bez pogotka. Loren Fatović je sa pet golova bio najbolji strijelac Juga, tri pogotka postigao je Paulo Obradović, a Aleksandros Papanastasiou dva.

Mladost je pitanje pobjednika riješila već u prve dvije četvrtine iz kojih su 'žapci' izašli s prednošću 9:2. Četiri pogotka postigao je Franko Lazić, a po dvaput su strijelci bili Cosmin Radu, Marin Dašić, Luka Bukić, Konstantin Harkov i Josip Vrlić.

Igrači Juga će od 20.40 sati još jednom u bazen, a suparnik im je Budva.

U petak je polovičan učinak imao šibenski Solaris koji je prvo pobijedio Budvu s 11:9 (5:4, 3:0, 1:1, 2:4), a potom izgubio od Radničkog s 8:9 (4:1, 1:1, 0:5, 3:2). Roko Pelicarić je s pet pogodaka bio najbolji igrač Solarisa u prvom dvoboju, dok je u drugom Branimir Herceg bio najbolji strijelac s dva pogotka.

Za Solaris su protiv Radničkog kobne bile druga i treća četvrtina, kad su Šibenčani 15 minuta ostali bez pogotka pa je Radnički zaostatak od 1:5 pretvorio u vodstvo 7:5 uoči zadnjeg dijela utakmice.

U skupini A Mladost je vodeća sa šest bodova, dva više od drugoplasirane Crvene zvezde. U skupini B po šest bodova nakon dva nastupa imaju Jug AO i Radnički.

Po dvije najbolje momčadi sa svakog turnira plasirat će se na Final Four kojem će domaćin biti Zagreb 26. i 27. ožujka.