SPEKTAKL U OGRANIČENIM UVJETIMA

VRAĆA SE LIGA PRVAKA Završnica u Lisabonu odredit će ovogodišnjeg pobjednika, evo kakvo je stanje s momčadima i rasporedom utakmica

Alen Vlahović

Nakon gotovo pet mjeseci Liga prvaka vraća se na male ekrane. Natjecanje je zaustavljeno između faze osmine i četvrtfinale pa tako imamo četiri momčadi koje su već izborile plasman u najboljih osam, dok ostale četiri ekipe tek moraju izboriti svoje mjesto u završnici turnira.

07.08.2020. u 09:59

Atalanta, PSG, Leipzig i Atletico Madrid izborili su plasman u završnicu Lige prvaka koja se ove godine zbog pandemije korona virusa igra u Portugalu od 12. do 23. kolovoza.

Atalanta je pobijedila Valenciju (4:1, 4:3), PSG je bio bolji od dortmundske Borussije (1:2, 2:0), Leipzig je svladao Tottenham (3:0, 1:0), a Atletico Madrid izbacio je prošlogodišnjeg prvaka Europe Liverpool (1:0, 3:2).

Još su četiri mjesta ostala slobodna za momčadi koje će odmjeriti snage u petak i u subotu, a čeka nas nekoliko iznimno zanimljivih utakmica.

Najzanimljiviji dvoboj uzvratnih susreta osmine finala Lige prvaka svakako je ogled Manchester Cityja i Real Madrida. Građani su slavili u Madridu s 2:1 te tako na Etihad donose veliku prednost koja bi mogla biti presudna za prolazak dalje. Što se tiče forme, Real je u nastavku sezone briljirao, uspjeli su odmaknuti Barceloni na vrhu ljestvice te na kraju u predzadnjem kolu osigurali naslov. City, s druge strane, je bio zacementiran na drugom mjestu Premier lige kojeg su na kraju i potvrdili, a u nastavku sezone ispali su u polufinalu FA kupa od Arsenala. Ligaški dio sezone u Premier ligi završio je 26. srpnja, dok su Španjolci okončali sezonu tjedan dana ranije.

Lyon je u prvom susretu protiv Juventusa ostvario minimalnu pobjedu 1:0 te tako u Torino dolaze s nadom da bi ih gol u gostima mogao pogurati u sljedeću fazu natjecanja. No stvari su u ovom dvoboju malo teže za Francuze s obzirom na to da je njihovo prvenstvo prekinuto 8. ožujka te nije nastavljeno kao što je slučaj u ostalim ligama petice. Lyon je u međuvremenu odigrao i nekoliko prijateljskih susreta. Slavili su protiv Genta, Antwerpena, Celtica i Nice, a doživjeli poraz od Rangersa. Krajem srpnja odigrali su finale francuskog Kupa protiv favoriziranog PSG-a te izgubili s 1:0. Juventus, pak, je u punom naletu forme. Serie A završila je 2. kolovoza, a Stara dama je osigurala naslov tri kola prije kraja i odmarala određene igrače upravo za susret Lige prvaka s Lyonom.

Barcelona i Napoli odigrali su u Napulju 1:1. Ni Talijani ni Španjolci ne mogu se pohvaliti zavidnom formom nakon što su nastavljena prvenstva. Napoli je okončao sezonu na razočaravajućem sedmom mjestu, dok je Barcelona izgubila korak za Realom i završila druga na ljestvici.

Zadnji par uzvratnih susreta osmine finala je ogled Chelseaja i Bayerna. Bavarci su deklasirali Chelsea u Londonu s 3:0 i sada će na domaćem terenu trebati samo obraniti tu prednost kako bi se plasirali u sljedeću fazu natjecanja. Utješna činjenica za Chelsea može biti ta što su Nijemci prvenstvo završili 27. lipnja. Ipak, Chelseaju će u tom susretu nedostajati čak 10 igrača, od kojih su većina standardni prvotimci (Alonso, Azpilicueta, Jorginho, Loftus-Cheek, Pedro, Pulišić, van Ginkel, a upitan je i nastup Williana).