LIGA KUP

Vlašićev West Ham izbacio Manchester United na Old Traffordu

mn/h

Nogometaši West Ham Uniteda izborili su plasman u osminu finala Liga kupa pobijedivši na Old Traffordu Manchester United s 1:0.

22.09.2021. u 23:05

Pogodak odluke zabio je Manuel Lanzini u devetoj minuti utakmice. Gosti su mogli i uvjerljivije slaviti, no Andrij Jarmolenko je u 87. minuti pogodio vratnicu.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić igrao je za goste od 69. minute. Za ManU nije nastupio Cristiano Ronaldo koji je dobio poštedu.

Dalje ide i Chelsea koji je pobijedio Aston Villu s 4;3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je utakmica završila 1:1.

Timo Werner je zabio za "Bluese" u 54. minuti, a izjednačio je Cameron Archer deset minuta kasnije. Prilikom izvođenja jedanaesteraca odlučili su promašaji Younga i Nakambe. Mateo Kovačić nije nastupio za londonski sastav.

Nakon izvođenja jedanaesteraca slavio je i Tottenham koji je porazio Wolverhamptona s 3:2. Susret je završio 2:2 nakon što su Spursi poveli 2:0, a domaćin izjednačio.

Arsenal je s 3:0 pobijedio Wimbledon, a strijelci su bili Lacazette (11), Rowe (77) i Nketiah (80).