na hrvatski pogon

rj

Dogodila se velika senzacija u finalu njemačkog DFB Cupa. Klub Nike Kovača Eintracht Frankfurt je na hrvatski pogon Ante Rebića svladao veliki Bayern Munchen.

19.05.2018. u 22:11

Prva dva pogotka za Eintracht zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Eintracht je poveo već u 11. minuti golom Rebića, nakon ukradene lopte na polovici Bayerna i brze kontre.

Bayern je poravnao na 1-1 golom Roberta Lewandowskog u 53. minuti.

Momčad iz Frankfurta je igrala borbeno i hrabro, a Rebić je zabio svoj drugi pogodak u 82. minuti utakmice. Probio je obranu Bayerna i poslao loptu u mrežu. Sudac je oklijevao odmah pokazati na centar jer je jedan igrač Eintrachta pogođen loptom u ruku, ali je na kraju ipak potvrdio gol.

Pobjedu je potvrdio Mijat Gačinović u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa (1974, 1975, 1981, 1988, 2018).  Prošle godine Eintracht je u finalu kupa izgubio od Borussije Dortmund sa 1-2, a i tada je Rebić bio strijelac.