ŠOKANTNA VEČER U LIGI PRVAKA

av

Manchester United i Porto plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka pobjedama protiv PSG-a, odnosno Rome. Oba susreta odlučio je VAR u zadnjim minutama.

07.03.2019. u 09:41

Manchester United srušio je PSG u 94. minuti susreta. Crveni vragovi su vodili 2-1 i trebao im je pogodak za prolazak dalje, a onda je Kimpembea, inače strijelca u prvom susretu, pogodila lopta u ruku i nakon pregledavanja VAR-a dosuđen je jedanaesterac. Sudac je najprije svirao korner za goste, ali nakon intervencije sudaca iz sobe, išao je pregledati snimku te dosudio najstrožu kaznu.

U utakmici između Porta i Rome igrao se produžetak. Sporna situacija dogodila se u 115. minuti kada je Romin igrač povukao za dres domaćeg napadača i spriječio ga da dođe do lopte. Teško je za vjerovati da bi igrač došao do te lopte jer je ubačaj bio izrazito jak, ali sitno potezanje za dres sudac Cakir ocijenio je o kaznenim udarcem.

Iz Rominog tabora su bijesni. Prije svega smatraju da se ne radi o kaznenom udarcu, a druga stvar je što se identična situacija dogodila u 121. minuti kada je Marega povukao Schicka u šesnaestercu i nije dosuđena najstroža kazna. Unatoč naprednoj VAR tehnologiji, glavni sudac opet selektira situacije i ponekad primjenjuje dvostruke kriterije.

Postavlja se pitanje je li VAR sustav pomogao uistinu pomogao u spornim situacijama?

If you give the penalty to Porto ( by the way in offside) thanks to the Var you have to see by var also the penalty on Schick. pic.twitter.com/AfjF5UCrak