OČEKIVALO SE DA ĆE VAR PONIŠTITI POGODAK, ALI...

VIDEO Svi pričaju o golu kojim su Francuzi osvojili Ligu nacija: Evo zašto sudac ipak nije svirao zaleđe

rk

Aktualni svjetski nogometni prvaci, Francuzi, pobjednici su drugog izdanja Lige nacija nakon što su u finalu u Milanu pobijedili Španjolsku s 2:1. Francuska je tako postala drugi pobjednik Lige nacija, nakon Portugala koji je slavio u prvom izdanju 2019. godine.

11.10.2021. u 10:19

Nakon što su u polufinalu okrenuli rezultat protiv Belgije i na koncu pobijedili 3:2, "Tricolori" su i u finalu stigli do pobjede preokretom.

Ovog puta nadoknadili su pogodak zaostatka, a sva tri gola na utakmici pala su u nastavku susreta. Španjolska je povela u 64. minuti golom Mikela Oyarzabala, dvije minute kasnije izjednačio je Karim Benzema, a pobjedu Francuzima donio je Kylian Mbappe u 80. minuti. No, mnogi misle kako je upravo taj posljednji gol neregularan budući da se Mbappe, u trenutku kad je Theo Hernandez uputio loptu prema njemu, nalazio u zaleđu.

Na usporenoj snimci bilo je jasno kako je Mbappe u nedozvoljenoj poziciji, očekivalo se kako će VAR poništiti gol, međutim sudac Anthony Taylor potvrdio je gol i pokazao na centar.

Mnogi se jutros pitaju kako to da gol nije poništen, a španjolski kapetan Sergio Busquets otkrio je što je sudac rekao njemu i njegovim suigračima na terenu. "Taylor je rekao da je Eric Garcia htio uzeti loptu te da je to poništilo zaleđe jer ju je navodno dodirnuo želeći je oduzeti Mbappeu, koji je očito bio u zaleđu. Takva odluka nema nikakvog smisla", ispričao je Busquets.

Dakle, gol je regularan jer se aktiviralo pravilo prema kojem nova akcija započinje kad suparnički igrač dodirne loptu. U ovom slučaju Garcia je to učinio klizećim startom.