NAPETA ATMOSFERA

VIDEO Srbiji zabio Švicarac rođen na Kosovu, nakon gola provocirao srpske navijače

mp

U petak će se znati tko iz skupine G putuje u osminu finala Svjetskog prvenstva u Katru. Od 20 sati igraju Brazil i Kamerun te Srbija i Švicarska, a prema trenutnim rezultatima, u daljnju fazu natjecanja putuju Brazil i Švicarska.

02.12.2022. u 21:25

Brazil i Kamerun trenutno igraju bez golova, no zato se prava ludnica događa na susretu Srbije i Švicarske, gdje je trenutni rezultat 3:2.

Poveli su Švicarci golom Xherdana Shaqirija u 20. minuti, no Srbija je ekspresno preokrenula preko svojih napadača Aleksandra Mitrovića (26') i Dušana Vlahovića (35'). Stvari na početak vraća Embolo, koji u 44. minuti zabija za 2:2. Golijada se nastavila i u drugom dijelu, kada Švicarci u 47. minuti dolaze do vodstva 3:2.

Shaqiri provocirao srpske navijače

Švicarac rođen na Kosovu Shaqiri zabio je, dakle, za vodstvo Švicaraca, a prvi gol na susretu burno je i proslavio. Prstom je srpskim navijačima na tribinama pokazivao da se stišaju, a potom im je okrenuo leđa i pokazivao na svoje prezime.

Inače, ukupno je to njegov 27. gol za Švicarsku u 111. nastupu, a njime je postao i prvi švicarski nogometaš koji je postigao gol na trima svjetskim prvenstvima.