David protiv Golijata, Rudeš protiv Dinama

šm

Dinamo u sklopu 17. kola HNL-a od 15 sati igra u susjedstvu, u kultnom zagrebačkom kvartu Trešnjevci, gdje ga kao dočekuje uvijek motivirani Rudeš koji svoje domaće utakmice igra na stadionu Kranjčevićeva.

26.11.2017. u 17:29

Kraj utakmice u kojoj je Dinamo bio bolji i opasniji od domaćina na što ukazuje statistika. Vodeći sastav prvenstva je 16 puta pucao te su imali i skoro 70% vremena loptu u nogama. Modri su postigli gol za vodstvo, no suci su ga poništili, po svemu sudeći zbog nepostoječeg zaleđa.

Dinamo je s pobjedom protiv "fenjeraša" mogao pobjeći na 14 bodova od Hajduka, odnosno na + 17 od Rijeke koja u 18 sati gostuje u Vinkovcima kod Cibalije.

Obje momčadi već sredinom tjedna očekuju nova iskušenja jer su na rasporedu četvrtfinala hrvatskog Kupa. Rudeš igra doma s Lokomotivom, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Istru.

Rudeš - Dinamo 1:1 (Kamenar 44', Hodžić 72')

----------------------------------------------

96' U posljendjoj sekundi utakmice Dinamo prijeti preko Sigalija, ali kapetan nije uspio zabiti nakon čega je sudac odsvirao kraj.

90' Dinamo u završnici ostao s 10 igrača. Nikola Moro je zaradio drugi žuti.

86' Rudeš prijeti preko Ivančića, ali njegov udarac ide preko gola.

85' Trener Rudeša radi i posljednju zamjenu. U igru je ušao bivši nogometaš i dijete Dinama, Tomislav Havojić, a na klupu je preselio Franić

83' Fiolić pucao s nekih 25 metara, a golman Rudeša, Čondrić loptu koja je išla pod prečku izbio u korner

81' Druga zamjena kod Rudeša. Iz igre je izašao Lulić koji je imao par dobrih prodora u prvom poluvremenu, a na njegovo mjesto ušao je Ivančić.

79' Dinamo postiže još jedan pogodak. Olmo zabija, ali gol je ne važeći. Sudac ne priznaje pogodak zbog dvojbenog zaleđa.

72' GOOOOOL

Katastrofalna reakcija domaće obrane. Glauder promašuje loptu nakon ubačaja Stojanovića, a na pravome mjestu je Hodžić. Dinamo je uz puno sreće došao do izjednačenja četvrtim pogotkom BiH napadača u sezoni.

68' Dani Olmo puca. Još jedan neprecizan udarac iz daljine. Ovaj put nije išlo visoko preko gola, već točno po sredini u ruke vratara.

66' Angelo Henriquez, koji je danas bio nevidljiv, izlazi iz igre, a na njegovo mjesto ušao je Hodžić

65' Prijeti Antolić, ali lopta ide visoko preko gola. Dinamo nastavlja stiskati, ali ne uspjevaju zabiti. Koji trenutak kasnije još jedan pokušaj Dinamo, ali niti Moro nije bolje sreće. Sprema se i nova zamjena kod gostiju.

62' Još jedan žuti karton pokazao je sudac, a zaradio ga je Moro

55' Tongo Doumbia, Dinamov veznjak iz Malija, gađa iz daljine, ali bezopasno po gol Čondrića

51' Stojanović ubacuje u kazneni prostor. Gužva u šesnaestercu, no Rudeš uz poteškoće ipak uspijeva izbaciti loptu iz kaznenog prostora.

49' Rudeš ne odstupa od svojeg načina igre. Svi igrači iza lopte s čime je pristup golu znatno otežan, pogotovo kada se uzme u obzir i kaljuža na kojoj se igra,

45' Sve je spremno za početak drugog djela. Igrači koji su završili prvo poluvrijeme su i dalje na travnjaku. Nije bilo nikakvih zamjena.

Kraj poluvremena u kojem je Dinamo bio bolja i opasnija momčad, no Rudeš iz prve prave prilike zabija i pokazuje da najave Marija Cvitanovića, trenera Dinama, nisu bile pila naopako.

---------------------------------------------------------------------------

45' Fiolić prijeti, ali nema izjednačenja.

44' GOOOOL

Rudeš vodi 1:0. Kamenar iz drugog pokušaja zabija pored Livakovića koji mu je uspio obraniti prvi pokušaj. Dinamo dominira, Rudeš vodi.

43' Novi slobodni udarac za Dinamo. Dok se pripremao prekid Cvitanović je bio primoran napraviti zamjenu. Prije koju minutu Feng je pao na gležanj Gojaka, nakon jednog duela s Doumbiom, te je očigledno došlo do ozljede. Umjesto Gojaka ušao je Olmo.

39' Dobra kombinacija Dinama. Sosa je odigrao dupli pas po lijevoj strani nakon čega ubacuje u 16 metara gdje Nikola Moro ne uspijeva zabiti. Možda i najbolja akcija koju su odigrali igrači Marija Cvitanovića.

37' Slobodni udarac za Dinamo, lopta izbačena u aut za 4 korner gostiju.

34' Dinamo ponovno kombinira. Nikola Moro, danas očigledno raspoložen, bez obzira na natopljen i loš travnjak, probija blok, ali ubacuje samo za golmana Rudeša Čondrića.

33' Henriquez požutio zbog napucavanja lopte nakon što se oglasio sudac Zebec.

30' U prilici se našao Martin Franić, no igrač Rudeša se nije snašao najbolje u kaznenom prostoru Dinama.

28' Trener Rudeša stalno prigovara i dobacuje sucu koji ga je sada odlučio upozoriti da se malo smiri.

26' Izvrsna "rolica" Nikole Moro koji vara svojeg čuvara te iako je mogao i pucati, odlučio se biti nesebičan no na 11 m nije pronašao nikog od suigrača.

24' Rudeš se povukao i iz kontri vreba šansu. Nakon lošeg proigravanja Stojanovića domačin se brzo otvorio. Lulić vuče kontru i daje na krilo za Pavića koji iz prve traži Fenga no lopta u prostor je išla iza leđa napadača.

20' Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je igrač domačeg sastava Franić.

18' Dinamo nastavlja steuzati obruč. Doumbia prijeti. U nastavku akcije Rrahmani ubacuje s desne strane, no na kraju su se modri morali zadovoljiti s kornerom iz kojeg se u konačnici nije izrodilo ništa dobrog za Dinamo. Ostaje 0:0.

15' Sosa lijepo ulazi u sredinu i gura loptu u kazneni prostor, no Fiolić je prebrz. Bivši igrač Lokomotive našao se u nedozvoljenoj poziciji. Prvo zaleđe na utakmici.

9' Prvi pravi napad Rudeša povukao je Entrena koji s desne strane daje finu dijagonalu, na lijevu, za Lulića koji odlazi previše duboko nakon čega nije bilo prostora niti za pravi ubačaj, a niti za pravi udarac.

6' Još jedna šansa za Dinamo. Antolić je ubacio, al Rrahmani puca preko gola.

4'  Dinamo očekivano dominira od početka utakmice, a loš i natopljen travnjak otežava igru i jednoj i drugoj momčadi.

1'  Utakmica je započela i odmah na početku velika prilika za goste no Fiolić nije uspio zabiti za Dinamo.

Predzanja utakmica 17. kola samo što nije počela,  a treneri su se odlučili za iduće sastave:

RUDEŠ: Čondrić - Mesarić, Borevković, Glauder - Lulić, Kamenar, Franić, Pavić - Entrena, Segado - Feng

DINAMO: Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani, Sosa - Moro, Doumbia, Antolić - Fiolić, Henriquez, Gojak

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bit će ovo drugi ovosezonski susret dva zagrebačka kluba s obzirom da su se već susreli sredinom rujna na Maksimiru gdje je pobjedu odnio Dinamo, no da je bilo lako, nije. Zagrebački plavi slavili su s 3:2 dok su pogotke postigli Henriquez s bijele točke u 24. minuti, Benković u 59. i bez premca najbolji igrač Dinama, Soudani u 84., a za Rudeš su strijelci bili Lulić u 81. i Budimir u 88. minuti.

Nakon ispadanja iz Europe Dinamo u prvenstvu melje sve pred sobom te su jedina neporažena momčad HNL-a, što se realno gledano nebi trebalo promijeniti niti nakon ove utakmice. Momčad Maria Cvitanovića ne zna za poraz od kraja svibnja kada ih je Rijeka svladala u finalu kupa s 3:1 te su vezali 22 susreta bez kiksa. Dinamo je u prošlom kolu u još jednom gradskom derbiju bio bolji od Lokomotive koju je svladao rutinski, 2:0, golovima Fiolića i Lecjaksa.

Poziv na oprez ili pila naopako

Bez obzira na formu i objektivnu razliku u kvaliteti trener Dinama pozvao je na oprez:

“Moram biti jako oprezni u toj utakmici s obzirom na zadnji međusobni susret gdje smo imali dobru kontrolu da zatvorimo utakmicu, a Rudeš je okrenuo neke stvari i pokazao se kao vrlo nezgodan protivnik. Njihova trenutna pozicija na ljestvici ne odražava kvalitetu njihove igre i izvedbe. Međutim, kao i u svakoj utakmici, trebamo gledati sebe” - rekao je Cvitanović te je dodao:

“Anulirat ćemo sve njihove jake strane te se bazirati na svojoj igri i u fazi obrane i u fazi napada. Imali smo ovaj tjedan određenih zdrastvenih problema stoga nekolicina igrača neće konkurirati za utakmicu. Od Soudanija, preko Ćorića koji je trebao igrati od početka ali je osjetio zglob i neće biti u konkurenciji. Međutim, bez obzira na sve to, imamo ekipu koja mora pokazati što želi i prezentirati Dinamo na najbolji mogući način. Moramo prezentirati igru i rezultat onako kako to dolikuje i kako smo to radili u posljednjim utakmicama”.

Španjolska filijala traži iznenađenje

Rudeš je s druge pak strane u prošlom kolu prekinuo niz od tri utakmice bez poraza. Izgubili su kod kuće od Slaven Belupa s 2:1. Za sastav iz Koprivnice strijelci su bili Katić i Ivanovski dok je Budimir, ispostavilo se, postigao počasni pogodak za Rudeš. Novi prvoligaš se teško prilagođava na prvoligaške uvjete te im ne cvatu ruže. Nalaze se na posljednjem mjestu ljestvice sa samo 11 bodova. Da bi zadržali nadu da u svojoj prvoj prvoligaškoj sezoni mogu ostati u ligi i izbjeći ispadanje morati će se popraviti u svakom pogledu, ali prvenstveno kod kuće gdje su ostvarili samo jednu jedinu pobjedu i to minimalnu 1:0 protiv Istre, a poraženi su čak pet puta uz dva remija.

Tri utakmice 17. kola su već odigrane. Inter i Lokomotiva su u petak odigrali bez pobjednika 1:1 dok je Slaven jučer bio bolji od Istre s 2:0. Hladan tuš u vidu promjene trenera Hajduku nije donio i promjenu momenta te su Splićani na jedvite jade isčupali remi na Poljudu protiv Osijeka koji je vodio golom Grgića od 38. minute prije ego je Said u sudačkoj nadoknadi drugog djela zabio za podjelu bodova.

Dinamo, koji se nalazi na vodečem mjestu ljestvice s 40 bodova,  ima priliku pobjeći Hajduku koji je jučer kiksao na velikih 14 bodova dok aktualnom prvaku Rijeci, modri bježe i više, odnosno Rijeka već sada ima 14 bodova minusa u odnosu na Dinamo.

Uz utakmicu Rudeš - Dinamo, danas se još igra i dvoboj Cibalije i Rijeke koji je na rasporedu u 18. sati.