KUP KRALJA

VIDEO Rakitić zabio iz „slobodnjaka“ i asistirao za pobjedu Barcelone

Direktno.hr

04.12.2014. u 00:24

Ivan Rakitić efektnim je pogotkom iz slobodnoga udarca otvorio suparničku mrežu za visoku pobjedu Barcelone protiv trećeligaša Huesce sa 4-0 u prvom dvoboju 1/16 finala Kupa Kralja. Uzvrat je 16. prosinca na travnjaku Camp Noua.

Mrežu je zatresao u 12. minuti da bi tri minute kasnije asistirao Iniesti za 2-0. Pogotke su postigli i Pedro u 38. i Rafinha u 71. minuti.

Atletico Madrid u prvoj je utakmici 1/16 finala u gostima pobijedio trećeligaša L'Hospitalet 3-0 i praktički osigurao nastavak natjecanja. Golove su zabili Griezmann (66.), Gabi (81. - 11m) i Rodriguez (92.). Hrvatski je reprezentativac Mario Mandžukić donio poštedu pa nije nastupio. Uzvrat je 18. prosinca na Vicente Calderonu.

Real Madrid se već plasirao u osminu finala nakon što je u utorak u uzvratu na svom stadionu s 5-0 nadigrao trećeligaša Cornellu. Pogotke su postigli James Rodriguez (16., 34.), Isco (33.), Hernandez (60.) i Jese Rodriguez (78.), a gosti su svoju najbolju priliku propustili još u 14. minuti kada je Boniquet promašio kazneni udarac. Real je igrao bez Luke Modrića, Cristiana Ronalda i Garetha Balea, a ovo im je čak 17. uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Real je svoje utakmice 1/16 finala odigrao unaprijed jer kao europski prvak sudjeluje na Svjetskom klupskom prvenstvu koje 10. prosinca započinje u Maroku.