NA DANAŠNJI DAN

VIDEO - PRISJETITE SE Vatreni i 'maksimirska krtica' srušili su Englesku

mpi

Na današnji dan, 11. listopada 2006. godine, hrvatska nogometna reprezentacija na Maksimiru je pred 38 tisuća navijača  pobijedila Englesku s 2:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2008.

11.10.2017. u 15:10

Hrvatsku je u vodstvo u 60. minuti doveo Eduardo, a na 2:0 u 68. minuti povisio je Gary Neville nakon autogola.

Neville je vraćao loptu vrataru Paulu Robinsonu, koji ju je pustio u mrežu, a kasnije je za sve okrivio krtičnjak.  Engleski golman Robinson primio je pogodak nakon 599 minuta, a utakmica na Maksimiru obilježila mu je karijeru.

Bio je to prvi okršaj Slavena Bilića s Englezima, a na suparničkoj klupi sjedio je Steve McClaren.