salzburg se ima pravo ljutiti

VIDEO Nakon Reala i Liverpoola, pogledajte sudački poguranac u Europskoj ligi

js

Polufinale Europske lige, baš kao i polufinale Lige prvaka, obilježile su sudačke odluke.

04.05.2018. u 07:35

Nakon što su Real i Liverpool u finale najvećeg svjetskog klupskog natjecanja prošli uz sudačke pogurance, odnosno uz nedosuđene jedanaesterce za njihove protivnike, o sucu će se pričati i u Salzburgu.

Naime, Salzburg je nadoknadio 2-0 protiv Marseillea, a utakmica je otišla u produžetke.

Austrijski prvak je stigao u vodstvo u 53. minuti golom Amadoua Haidare, a 12 minuta kasnije bilo je 2-0. Xaver Schlager je pucao, a Bouna Sarr skrenuo loptu u vlastitu mrežu. U 71. minuti Salzburg je imao i sjajnu priliku za 3-0, no udarac Hee-Chan Hwang je sjajno obranio Yohann Pele. Domaćin je mogao do gola i u 99. minuti kada je Duje Ćaleta-Car pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, no Pele je još jednom sjajno reagirao.

Kada se već činilo kako će odlučivati jedanaesterci, OM je u 116. minuti zabio za plasman u finale. Payet je ubacio iz kornera, a Rolando zabio za 2-1. Problem je što kornera nije bilo, veće se lopta u gol-aut odbila od igrača Marseillea. Sudio je Rus Sergej Karašev. Dvije minute kasnije Salzburg je ostao s igračem manje nakon što je isključen Haidara.

S druge strane, i Marseille se može žaliti na jedanaesterac uz koji možda produžetaka ne bi ni bilo...