VIDEO Katastrofalna igra u Zenici, Bosna je sve dalje od Europskog prvenstva

NOGOMET Autor: Sport Klub 20. lip 202323:03 0 komentara

Bosna i Hercegovina doživjela šokantan poraz u kvalifikacijama za Euro

00:00

/

01:57

Izvor: Sport Klub

Bosna i Hercegovina je u lipanjskom kvalifikacijskom ciklusu imala dobru priliku za osvajanje tri boda. Na stadion u Zenicu stigao je autsajder Luksemburg, ali su gosti na kraju iznenađujuće ostvarili pobjedu 2:0.

21.06.2023. u 08:58

Vrlo bitan detalj desio se u četvrtoj minuti, kada je Borges Sanchez savladao Ibrahima Šehića, kiksao je tu igrač Osijeka Adrian Leon Barišić. Bosna i Hercegovina je u 56. minuti imala odlučujuću priliku za izjednačenje, ali je Amir Hadžiahmetović bio neprecizan s bijele točke.

Do kraja susreta Luksemburg je okrutno kaznio igru ​​domaćina, zabio je Sinani s 30 metara u 74. minuti, Šehić je nepotrebno bio daleko izvan svog šesnaesterca. BiH je pružila očajnu igru, a glavni igrači Edin Džeko i Miralem Pjanić su bili nevidljivi.

Bosna i Hercegovina je sada u prilično nezavidnoj poziciji, nakon startne pobjede nad Islandom upisala je tri poraza, od Slovačke, Portugala i ovaj najteži, u skupini od Luksemburga.