KAKVA LEGENDA

VIDEO Jači od raka i kemoterapije: Haller se vratio nogometu pa u sedam minuta zabio hattrick

mp/h

Nogometu i golovima se vratio Sebastien Haller te je 28-godišnji nogometaš dortmundske Borussije postigao tri pogotka protiv Basela u prijateljskom dvoboju.

13.01.2023. u 18:35

Utakmica njemačkog i švicarskog prvoligaša odigrana je u Marbelli, a dortmundska Borussia je pobijedila s uvjerljivih 6:0. Haller je u igru ušao u 61. minuti, a od 81. do 88. je postigao tri pogotka, jedan iz jedanaesterca, čime je 3:0 pretvorio u konačnih 6:0 svoje momčadi. Uvodna tri pogotka za Borussiju protiv Basela su postigli Reus, Malen i Bellingham iz jedanaesterca.

Prije dva dana je Haller odigrao posljednje minute, također prijateljskog ogleda, protiv njemačkog drugoligaša Fortune iz Duesseldorfa (5:1 za Borussiju), ali se tada nije upisao u strijelce.

Halleru je, inače, u srpnju prošle godine dijagnosticiran rak testisa, nakon čega je napadač Obale Bjelokosti i Borussije operiran te podvrgnut kemoterapiji. Treninzima se vratio prošlog tjedna, a sada i utakmicama. Haller je karijeru počeo u Auxerreu, potom je igrao za Utrecht, Eintracht, West Ham i Ajax.