KONFERENCIJSKA LIGA

Veliko iznenađenje u prvoj utakmici kvalifikacija: Golman zabio s gola na gol

av/h

Armenski nogometni klub Noah pobijedio je pred svojim navijačima atenski AEK 3:1 (1:1) u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

06.08.2024. u 21:11

Taj je susret potencijalno važan za splitski Hajduk koji će, svlada li u dvije utakmice trećeg pretkola slovački Ružomberok, u play-offu ovog natjecanja igrati protiv pobjednika tog susreta.

Levi Garcia, nogometaš s Trinidada i Tobaga, doveo je favorizirani AEK u vodstvo u 22. minuti. Do odmora je Noah uspio izjednačiti, a strijelac je bio Francuz Pinson u 33. minuti.

Događaj utakmice zbio se u 67. minuti kada je domaći vratar Čančarević daleko ispucao loptu. Ona je prvi put tlo dodirnula na vrhu gostujućeg šesnaesterca, a potom je preko vratara AEK-a završila u mreži.

Vida odradio svih 90 minuta

Novi šok za AEK se dogodio u 97. minuti kada je Portugala Goncalo Gregorio postigao novi gol za Noah i konačnih 3:1. Cijelu je utakmicu u obrani AEK-a odradio hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

Sastali se Dinamovi potencijalni protivnici: Brazilac u zadnjim minutama šokirao domaćine

U utorak su se susreli Dinamovi potencijalni suparnici u play-offu za Ligu prvaka. Nogometaši bugarskog Ludogoreca pobijedili su u gostima, u Bakuu, azerbajdžanski Qarabag s 2:1 (0:0) u prvom ogledu trećeg pretkola Lige prvaka.