NAJVEĆA POBJEDA SEZONE

VELIKIH ŠEST JEDAN ZA ANDERLECHT Pjaca zabio premijerni pogodak za belgijskog velikana

bkk/h

Nogometaši Anderlechta napokon su pronašli 'žrtvu', u susretu 27. kola belgijskog prvenstva pobijedili su Eupen sa 6:1 ostvarivši najveću pobjedu ove sezone.

23.02.2020. u 20:59

Među strijelce se upisao i hrvatski nogometaš Marko Pjaca koji je u 25. minuti zabio treći gol na utakmici, a svoj prvi u belgijskom prvenstvu.

Vincent Kompany je dugačkom loptom uposlio na krilu Michela Vlapa, a ovaj odmah vratio u sredinu do Pjace kojem nije bilo teško zabiti za 3:0.

Bio je to treći Pjacin nastup za Anderlecht i premijerni pogodak u dresu belgijskog velikana.

Golove za Anderlecht zabili su i Michael Murillo (9), Michel Vlap (17-11m), Vincent Kompany (35), Francis Amuzu (52) i Zakaria Bakkali (90). Za goste, koji su od 16. minute igrali bez isključenog Jordija Amata, zabio je Jonathan Bolingi (77).

Anderlecht se ovom pobjedom probio na osmo mjesto s 37 bodova. Na vrhu je Club Brugge sa 64 boda.