UPISAO SE U POVIJEST

Velik uspjeh Ante Budimira u La Ligi: Malo mu nedostaje da postane apsolutni rekorder

mšm/h

Ante Budimir postigao je pogodak u pobjedi Osasune 3:0 na gostovanju kod Almerije u 30. kolu La Lige.  To mu je bio 16. pogodak u španjolskom prvenstvu ove sezone, čime se izjednačio s Judeom Bellinghamom na prvom mjestu ljestvice strijelaca.

30.03.2024. u 20:41

Uz to, hrvatski se napadač upisao i u povijest Osasune kao tek drugi njen igrač koji je u jednoj sezoni najvišeg ranga španjolskog nogometa zabio više od 15 golova. Još pet golova mu nedostaje da postane i apsolutni rekorder Osasune.

Podsjetimo, iznimno uvjerljivo su nogometaši Osasune obavili gostujući posao u 30. kolu španjolske La Lige, s 3:0 su pobijedili Almeriju, posljednju momčad na ljestvici.

Krupni korak prema tri boda Osasuna je napravila u uvodnih deset minuta susreta kada je postigla dva pogotka. Prvo je Jose Arnaiz u drugoj minuti pogodio suprotni kut za 1:0, dok je već u devetoj Ante Budimir povećao na 2:0.

Dvije dobre prilike

Tom prilikom je pogriješila domaća obrana, vratar Maximiano je spašavao korner, a na asistenciju Mocayole lako je prazna vrata pogodio Budimir. Bio je to njegov već 16. prvenstveni pogodak ove sezone te je na prvom mjestu ljestvice strijelaca izjednačen sa zvijezdom Reala Bellinghamom.

Dinamo šokirao Poljud: Igrači na teren izašli u 'sto godina' starim dresovima

Do kraja poluvremena Budimir je imao još dvije dobre prilike, ali je ostalo 2:0 za Osasunu. Svaka dvojba je nestala u 61. minuti kada je Iker Munoz gromovito pogodio s deset metara za konačnih 3:0. Ante Budimir je zamijenjen u 78. minuti susreta, a Osasuna je zbog ove pobjede napredovala do devetog mjesta. Almeria je i dalje posljednja na ljestvici.