HVALA VAM ZA SVE!

Vatreni idu po broncu zlatnog sjaja, bez obzira na sve Hrvati su ponosni na svoje dečke!

Hana Krnić

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva u Katru poražena od Argentine 0:3 i ide u borbu za brončanu medalju. Iako na početku Mundijala nitko nije vjerovao da svjetski viceprvaci mogu ponoviti situaciju iz Rusije, Vatreni su dementirali "zle jezike" i opet ušli među četiri najbolje reprezentacije na svijetu.

13.12.2022. u 23:13

Argentina je prelomila utakmicu u pet minuta prvog poluvremena. Lionel Messi pogodio je iz spornog kaznenog udarca u 34. minuti, da bi u 39. minuti Julian Alvarez nakon solo akcije zabio za 2:0. Hrvatska se potpuno otvorila u drugom dijelu, ali se nije uspjela vratiti u igru, a onda je pobjedu Argentine svojim drugim golom potvrdio Alvarez u 69. minuti nakon krasne asistencije Messija.

U prvih pola sata utakmice nije bilo prilika za gol ni na jednoj ni na drugoj strani. Argentinci su krenuli energičnije, no Dalićeva je momčad brzo okrenula posjed lopte na svoju stranu.

Ono što je realnost je to da je Argentina u utorak odigrala svoju najbolju utakmicu na prvenstvu, a Vatreni svoju najlošiju. Nismo dobro ušli u utakmicu, nedostajalo je pritiska i preoprezno smo igrali kao da smo se prepali Južnoamerikanaca i "vanzemaljca" Messija.

No, ono što je dobro je bilo je naš "vanzemaljac" Luka Modrić koji je s 37 godina pokazao kako je i dalje klasa te da njegove lopte imaju dušu. Ovo prvenstvo za njega je možda posljednje, ali barem će otići u stilu, podignute glave.

Najžalosnije od svega je što moramo pričati o suđenju i lošem talijanskom sudcu koji je dosudio penal za koji su se brojni stručnjaci složili da nije bio, ali i druge situacije koje više nisu vrijedne spomena.

Sudac je isto tako trčao na petama što je ukazivalo na ozljedu te je šepao u kaznenom prostoru, a sve to je samo dokaz da nije bio spreman za ovakvu utakmicu na ovom nivou. I jedna još stvar je to što je u VAR sobi sjedio isti sudac koji nam je sudio finale u Rusiji, a znamo što se tamo dogodilo. Tako da, pametnom dosta....

Naravno da su bili vidljivi problemi u našim redovima, nedostajalo je one naše mirnoće u obrani na koju smo navikli, nedostajalo je pritiska, ali nedostajalo je i ono malo sreće koja nas je do sada pratila.

Najbolju situaciju Hrvatska je stvorila poslije ubačaja iz slobodnog udarca u 62. minuti. Dejan Lovren je bio u skoku, a Argentinac Romero nespretno je uputio loptu prema golu. Ipak, argentinska obrana je očistila tu opasnost.

Ono što je ovo svjetsko prvenstvo svima pokazalo je da se ne moramo bojati za budućnost našeg kockastog dresa jer stvaramo jednog od najboljih stopera svijeta, Batmana Joška Gvardiola, imamo sjajnog Josipa Juranovića i našu hobotnicu Dominika Livakovića. Ušli smo među najbolje u Ligi nacija i s ovakvim igračima koji s ponosom nose naš dres i ostavljaju srce na terenu možemo puno toga pa i popraviti greške koje su se dogodile protiv Argentine.

Nakon Rusije Vatreni su razmazili navijače i očekivalo se finale, ali i ovo što se sada postiglo nakon smjene generacije nije mala stvar.

I sam Lovro Majer kao i drugi igrači slažu se s tim da smo pali kada je dosuđen sporni penal te su tada i navijali mogli osjetiti da smo upali u argentinski mlin i nikako se nismo iščupali iz njega, a možda je sve moglo biti drugačije.

No, sada ne treba nagađati što bi bilo kad bi bilo već treba dignuti glavu visoko jer jedna mala Hrvatska koja ima manje stanovnika nego Brazil registriranih nogometaša suprotstavila se nogometnim silama i ponovno izborila svoje mjesto među četiri najbolje momčadi svijeta.

Već sada smo svi ponosni, veća sada su nam srca ispunjena ponosnom jer ti momci rade najbolju reklamu za našu naciju, a svojim ponašanjem nakon poraza i izvan terena pokazuju koliko smo jaki, koliko je naše zajedništvo te da smo veliki i u porazu jer sjetimo se samo kako Kanada u Katru i Argentina u Rusiji podnosi poraz.

Bravo Vatreni, idemo po broncu zlatnoga sjaja! Hvala vam što ste nas ugrijali u zimu 2022. i podarili nam sretan i ponosan Božić!