ČESTITAMO

Vaterpolisti Jadrana obranili naslov prvaka Hrvatske: Finale je bilo više nego uvjerljivo

im/h

Vaterpolisti splitskog Jadrana slavili su u trećoj finalnoj utakmici PH u Poljudu protiv dubrovačkoga Juga s 11:8 (3:1, 4:3, 2:2, 2:1) te s glatkih 3:0 u pobjedama obranili naslov prvaka Hrvatske.

28.05.2024. u 20:41

Jadran je lani, također u finalu protiv Juga, ali s 3:2, postao po prvi puta prvak. Dvoboj u Splitu pripao je jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike.

Sa spomenutom prednošću se ušlo i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu i uslijedilo je slavlje izabranika Jure Marelje

Kod Jadrana je Loren Fatović dao četiri, a Konstanstin Harkov i Jere Marinić-Kragić po tri gola, dok se još u strijelce upisao i Josip Vrlić, a vratar Ivan Marcelić je imao 11 obrana.

Jug ostao na 17 naslova

Kod Juga su po dva gola dala dvojica igrača, Franko Lazić i Maro Joković. Jug je ostao na 17 naslova.

Hrvatska je prvak svijeta! Anić ponovo skinuo penal, Žuvela za zlato

Podsjetimo, vaterpolisti Jadrana pobjednici su ovosezonskog Superkupa. Na bazenu Mladosti u Zagrebu svladali dubrovački Jug AO s 13:11.