PRVA HNL

Varaždinu važan bod u borbi za ostanak, Šibenik skočio na šesto mjesto

mn/h

Nogometaši Varaždina i Šibenika u prvoj su utakmici 29. kola Prve HNL igrali 1:1 (1:0).

16.04.2021. u 18:34

Varaždin je poveo golom Đuraseka (11), a dragocjen bod Šibeniku osigurao je Jurić (75-11m).

Varaždin je svoju daleko bolju igru u prvom poluvremenu okrunio samo jednim pogotkom i to već u 11. minuti. Harrera je prihvatio loptu na desnom krilu i uposlio Đuraseka koji je ostao nečuvan na 15-ak metara od gostujućeg gola. Uslijedio je precizan udarac na koji vratar Šibenika nije niti reagirao.

Drugim poluvremenom dominirao je Šibenik, a taj se pritisak ispatio 20-ak minuta prije kraja. Kolarić je nespretno zakačio Sahitija, sudačka postava procijenila je kako je do kontakta došlo u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne je u 75. minuti bio Jurić.

Šibenik je ovim bodom stigao na šesto mjesto s 28 bodova, jednim više od sedmog Slavena Belupa, a Varaždin na osmo mjesto s 25 bodova, jednim više od devete Istre 1961. Posljednja je Lokomotiva s 20 bodova.

Na vrhu je Dinamo sa 64 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Osijek.