POGLEDAJTE STANJE NA LJESTVICI

Varaždinci zasluženo slavili u Kranjčevićevoj: Minimalnom razlikom skupili tri boda

jg

U petom kolu HNL-a nogometaši Varaždina su posve zasluženo slavili u Kranjčevićevoj ulici, svladali su Lokomotivu s minimalnih 1:0 (0:0).

01.09.2024. u 20:40

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Dimitar Mitrovski u 51. minuti iz jedanaesterca, s tim da su brojne odlične prilike tijekom susreta propustili gosti. Varaždin je stigao do druge pobjede u sezoni te je s osam bodova trenutačno na petom mjestu ljestvice. Lokomotiva je i dalje bez pobjede. Ima tek dva boda i jedino je ispred Osijeka i Slaven Belupa, posljednje dvije momčadi s ljestvice.

Od samog početka se Varaždin postavio vrlo hrabro te je brzo pokazao da je na ovo gostovanje stigao po tri boda. Prvu veliku šansu na ogledu su imali gosti, u 20. minuti je Šego poslao dobru povratnu loptu prema Dabri, ali je varaždinski napadač naciljao suparničkog vratara. Bolje je tijekom prvog poluvremena izgledao Varaždin koji je nastavio s napadima te je djelovao opasnije.

Novu šansu za vodstvo imali su gosti u 35. minuti. Prvo je udarac Šege obranio vratar Lokomotive Šubarić, dok je na odbijenu loptu natrčao Mitrovski i pogodio okvir vrata. Šest minuta kasnije je napokon uzvratila Lokomotiva. Mudražija je lijepo prošao i uposlio Čopa koji se ipak nije snašao u vrlo povoljnoj situaciji.

Detalji utakmice

Na samom kraju prvog poluvremena opet je u krupnom planu bio Šego, ali se i tada domaćin nekako iščupao i ostao bez primljenog pogotka. Lokomotiva se ipak nije spasila na samom početku drugog dijela. Vratar Šubarić je srušio sveprisutnog Šegu, a iz jedanaesterca je za 1:0 gostiju pogodio Mitrovski u 51. minuti. Samo nekoliko trenutaka kasnije mogao se Varaždin potpuno približiti osvajanju tri boda. Dabro je izbio sam pred Šubarića, prebacio ga je, ali nije bio precizan.

Varaždinci stali u obranu svoga igrača: 'Hajduku su uvijek drugi krivi za njihove neuspjehe'

Kako je cijelu utakmicu Varaždin bio bolji u takvom ritmu je ogled i priveden kraju, a Lokomotiva može biti zadovoljna što je izgubila tek s 0:1. U 78. minuti, nakon novog sjajnog prodora Šege, vratnicu je pogodio Mitrovski, dok je u 83. minuti Mamić vrlo opasno pucao, ali je odlično reagirao Šubarić. U 20.45 sati igra se posljednja utakmica ovog kola, ujedno i derbi. Na Rujevici se sastaju aktualni doprvak Rijeka i aktualni prvak Dinamo.