POBJEDA U GOSTIMA

Varaždin slavio protiv Lokomotive za skok na drugo mjesto ljestvice

js/h

U zadnjem susretu 9. kola SuperSport HNL-a Varaždin je na gostovanju pobijedio Lokomotivu s 2:1 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

12.09.2022. u 07:06

Gosti su stigli do tri boda nakon nevjerojatne sudačke nadoknade u kojoj je Lokomotiva izjednačila na 1:1, da bi Varaždin zabio za pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Tonio Teklić, koji je u 29. minuti promašio i kazneni udarac.

Teklić je u 26. minuti srušen u kaznenom prostoru, sam je izveo udarac s bijele točke i pogodio prečku. Rezultat se do konca poluvremena nije mijenjao pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Bivši veznjak splitskog Hajduka pogrešku je ispravio u 51. minuti sjajno pogodivši za 1:0. Lokomotiva je uspjela izjednačiti u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Marić. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pogodaka, gosti su u trećoj minuti nadoknade dobili još jedan kazneni udarac. Ponovo je pucao Teklić i pogodio za pobjedu.

Dodajmo kako je susret vodio ciparski sudac Chrysovalantis Theouli u sklopu suradnje koju su dogovorili HNS i Ciparski nogometni savez o razmjeni sudaca i unapređenju sudačkih znanja.

U prvom nedjeljnom susretu Istra 1961 je na gostovanju pobijedila Slaven Belupo s 3:0.

Za goste iz Pule bila je to treća pobjeda ove sezone, dok je koprivnički sastav upisao treći poraz pri čemu drugi u nizu.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Vinka Petkovića. Frano Mlinar je poslao dugačku loptu u kazneni prostor za Reda Boultama koji je na drugoj stativi uposlio Petkovića, a ovaj zabio za 1:0.

Domaćin je umalo izjednačio tri minute kasnije. Robert Mudražija je dodao do Marka Žuljevića, a ovaj je ostavio loptu za Luku Branštetera koji nije najbolje reagirao.

U 29. minuti Istra je povećala prednost. Petković je s desne strane uputio povratnu loptu u sredinu do Ante Ercega koji je precizno pogodio za 2:0.

Domaćin je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje, no Istra je u 67. minuti zabila i treći gol, a strijelac je bio Nizozemac Boultam koji je sam izašao ispred golmana i mirno zabio za velikih 3:0.

Nakratko je VAR provjeravao je li strijelac igrao rukom no sve je bilo čisto. Nizozemski veznjak marokanskih korijena, koji je prošlu sezonu proveo u talijanskoj Ceseni u Serie B, tako je u svom debiju za Puljane postigao pogodak, te upisao asistenciju.