remizirali s grcima

RIJEKA ISPALA IZ EUROPE Sjajni Gorgon doveo u veliko vodstvo riječki tim, u drugom poluvremenu ogroman pad

rj

U susretu petog kola D skupine Europske lige Rijeka je na Olimpijskom stadionu u Ateni pred 20,000 gledatelja odigrala 2-2 protiv AEK-a i ostala bez izgleda za plasman u 16-inu finala.

23.11.2017. u 23:12

Kreće utakmica petog kola Europske lige, Rijeka u Ateni igra protiv AEK-a.

2`Gavranović je dodao Bradariću koji je pomalo nespretno zapucao prema golu.

4` Vešović je probio po desnoj strani i asistirao Gavranoviću koji nije stigao dohvatiti loptu. Inicijativa Rijeke na početku utakmice.

8` GOOOOOOOL Pogodak  27-godišnjeg Austrijanca Alexandera Gorgona nakon Pavičićevog izvođenja kornera i asistencije Acosty-a. Golman Grka je bio nemoćan.

13` Prekršaj Simoesa nad Pavičićem.

14` Acosty krenuo u solo akciju na desnoj strani te je izborio korner.

15` Greda! Župarić pogodio gredu nakon izvođenja kornera kojeg je izborio Acosty. Župarić je dobio zračni dvoboj, golman je opet bio nemoćan no Grci su imali puno sreće. Rijeka je puno opasnija u prvom dijelu utakmice.

19` Pavičić, Gorgon, Gavranović i Acosty su krenuli u napad, Gorgon je pogodio vratnicu lijepim udarcem, ali je zaradio i žuti karton !

21` Grčki navijači već pokazuju nezadovoljstvo s igrom svoje momčadi. Trener domaćih je pozvao Marka Livaju na zaigravanje.

22`  za Maleša zbog prekršaja nad Bakasetasom.

24` Nastavljena riječka dominacija u grčkom šesnaestercu. Opet je Rijeka izvodila korner s desne strane, Acosty se najbolje snašao i ozbiljno zaprijetio golu AEK-ovom golu.

26`GOOOOOOL  Rijeka vodi 0-2!!!! Gorgon vrhunski iskoristio pogrešku od Vranješa, dva grčka igrača nisu uspjela zatvorili rupu u obrani. Gorgon je silovito i precizno ljevicom pogodio za veliko riječko vodstvo.

30` Livaja ušao u igru umjesto Rodriga Gala.

31` Vešović čvrsto startao na Christodoulopoulosa. Sudac ga upozorio.

36` Elez je bio neoprezan u svom šesnaestercu, no vrlo brzo je došlo do kontranapada Riječana koji je ipak završio neuspješno.

38` Sjajno dodavanje Acostya prema Gavranoviću koji se zbunio i nije uspio realizirati. Lopta je otišla u korner.

40`  za Helder Lopesa.

43` Udarac iz kuta za Rijeku. Vranješ riješio opasnost i poslao loptu prema Livaji, no došlo je do pogreške Helder Lopesa.

45`GOOOOL! U drugoj minuti sudačke nadoknade, AEK je uspio doći do pogotka nakon brze kontre i ubačaja s desnog boka. Strijelac je Araujo.

Kraj prvog poluvremena

46` Početak drugog poluvremena. Nije bilo promjene u sastavima.

47` Žuta u sudaru sa Bakakisom. Igra u drugom dijelu je postala čvršća i žustrija.

53` Župarić srušio Arauja. Zaiskrilo je zbog pritiska Grka na suca.

55` GOOOOOL! Rijeka je pala u nastavku! Lazaros Christodoulopoulos zabija u nebranjenu mrežu jer je Prskalo išao izbiti Bakasetasov slobodni udarac!

62` Grci stalno napadaju, Araujo zabio gol, no poništen je zbog prekršaja nad Žutom. Teški trenuci za Rijeku i riječku obranu. Araujo je ponovno bio u prilici za gol nakon asistencije Livaje, no dosuđeno je zaleđe!

63` Livaja i Araujo ponovno bili u akciji. Livaja je prevario riječku obranu, ali je pao u šesnaestercu, ali sudac je procijenio da nije bilo nikakvog kontakta.

66`  Acostyu zbog nervozne reakcije i prekršaja.

68` AEK izvršio drugu izmjenu. Kone je ušao, a Galanopoulos je izašao.

70` Rijeka je tek u 70-oj minuti izvršila prvu zamjenu. Kvržić je kao joker s klupe ušao umjesto Acostya koji je netom dobio žuti karton zbog nervoze.

71` Gavranović bio u prilici, ali je bio usamljen u napadu.

77` Lopesov prekršaj nad Vešovićem. Rijekini igrači tražili žuti karton za protivničkog igrača, ali sudac je bio neumoljiv. Rijeka je uspjela smiriti AEK-ove napade, ali je potreban veći rizik za pobjedu.

80`Udarac iz kuta za AEK nakon sjajnog ubacivanja. Rijeka je napravila drugu izmjenu, vidljivo iznervirani Gavranović je izašao, a ušao je također napadač Puljić koji je prije igrao za Inter Zaprešić

88` AEK je ponovno u napadu,  Livaja  je izgubio loptu na deset metara od gola, a zatim je Araujo iz blizine pogodio gredu

KRAJ UTAKMICE!

Rijeka je na kraju utakmice remizirala sa AEK-om. Ovaj rezultat znači da Rijeka više ne može proći u sljedeću razinu natjecanja, dok AEK ovisi o zadnjem kolu zbog visoke pobjede Milana u utakmici sa Austrijom Beč.

Rijeka je sjajno igrala većinu prvog poluvremena, no na kraju je pala i mogla je na kraju i izgubiti. Rijeka je svoje šanse prokockala na domaćem terenu protiv Grka i Austrijanaca, tako da je bilo teško očekivati bolji rezultat danas.

Rijeka je vodila 2-0 i još dva puta uzdrmala okvir suparničkog gola, ali nažalost, nije izdržala. Golove za Rijeku zabili su Alexander Gorgon (8, 26), dok su strijelci za grčki sastav bili Sergio Araujo (45+2) i Lazaros Christodoulopoulos (55).

Rijeka je odigrala fantastične 44 minute tijekom kojih je mogla deklasirati AEK. Momčad Matjaža Keka je postigla dva gola i još dva puta uzdrmala okvir suparničkog gola, no u posljednjim trenucima prvog dijela je primila pogodak i vratila AEK u život. Rijeka je povela u osmoj minuti golom Austrijanca Gorgona. Pavičić je ubacio iz kornera, Acosty glavom prebacio, a Gorgon zabio.

U 16. minuti moglo je biti 2-0. Nakon novog ubačaja iz kornera Župarić je pucao glavom i pogodio gredu. U 20. minuti je okvir gola pogodio i Gorgon udarcem s ruba kaznenog prostora. Šest minuta kasnije Gorgon je zabio za 2-0. Andrej Prskalo je ispucao loptu, a obrana AEK-a servirala loptu Gorgonu koji iz prve puca sa 16 metara za 2-0.

Trener grčkog sastava Manolo Jimenez je u 30. minuti uveo u igru hrvatskog napadača Marka Livaju i Grci su zaigrali daleko aktivnije. Nažalost, u posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je smanjio, Araujo je iskoristio nepažnju riječke obrane i smanjio rezultat. AEK se potpuno vratio u igru u 55. minuti golom Lazarosa Christodoulopoulosa. U samoj završnici domaćin je mogao i do tri boda, no Araujo je u 89. minuti uzdrmao gredu.

U drugom susretu iz skupine Milan je na San Siru pobijedio bečku Austriju 5-1 nakon što su gosti poveli 1-0. Strijelci za Milan, koji je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto, bili su Ricardo Rodriguez (27), Andre Silva (36, 71) i Patrick Cutrone (42,90+3), dok je pogodak za goste zabio Christoph Monschein (21).

Na ljestvici vodi Milan s 11 bodova, AEK ima sedam bodova, dok Rijeka i Austrija imaju po četiri boda. U posljednjem kolu Rijeka će na Rujevici ugostiti Milan, dok se u Beču sastaju Austrija i AEK u borbi za drugo mjesto.

Iako se očekivalo da povremeni hrvatski reprezentativac bude u početnih 11, Marko Livaja je ipak završio na klupi. Početni sastav Rijeke je očekivan. Na tribinama Spiros Louis stadiona ima otprilike 20 tisuća gledatelja. Sudac utakmice je Mattias Gestranius iz Finske.

Riječkih navijača nema, zbog zabranje gostovanja.

-------------------------------------------------------------------

Sastavi za večerašnju utakmicu su:

AEK: Anestis – Helder,  Chygrynskiy, Vranješ, Rodrigo – Bakakis, Simoes, Galanopoulous – Bakasetas, Araujo, Christodoulopoulos

Rijeka:  Prskalo – Vešović, Župarić, Elez, Žuta – Pavičić, Bradarić – Acosty, Maleš, Gorgon – Gavranović.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U slučaju pobjede u današnjoj utakmici Rijeka bi se bodovno izjednačila s AEK-om. Rijeka u zadnjem kolu dočekuje Milan, a Grci idu u Beč igrati protiv Austrije.

AEK mora ostvariti pobjedu kako bi ostvario prolazak u drugi krug, u slučaju neodlučenog računa ne smije izgubiti u Beču. Večeras se očekuje izrazito atraktivna utakmica jer i jednoj i drugoj momčadi je potrebna pobjeda.

Grci su trenutno vodeći u svojoj ligi i još su bez poraza u Europskoj ligi, Rijeka je s druge strane daleko od dobre forme i u prvenstvu, ali i u europskim natjecanjima.

Utakmica u Ateni bi mogla biti i presudna za Matjaža Keka, jer sve je više špekulacija kako je blizu otkaza na Rujevici.

Moguće postave:

AEK: Anestis – Vranješ, Bakakis, Tzatnetopoulos – Rodrigo, Galanopoulous, Bakasetas, Simoes, Helder – Livaja, Araujo.

Rijeka: Prskalo – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Maleš, Bradarić – Acosty, Pavičić, Gorgon – Gavranović.

A kako je to izgledalo u prethodnoj utakmici možete pogledati i prisjetiti se u videu: