SLAB POČETAK MUNDIJALA U KATRU

HRVATSKA - MAROKO 0:0 Bezidejni Vatreni otvorili Svjetsko prvenstvo remijem protiv Maroka

mp

U dvoboju 1. kola F skupine Svjetskog prvenstva hrvatski nogometaši su u Al Khoru odigrali bez golova protiv Maroka.

23.11.2022. u 11:00

U tvrdom dvoboju sa žilavim Afrikancima najveću šansu propustio je Nikola Vlašić u 45. minuti, kada je njegov udarac iz blizine obranio marokanski vratar.

Kasnije u ovoj skupini igraju Belgija i Kanada. U drugom kolu, u nedjelju, 27. studenoga, u 17 sati, Hrvatska igra s Kanadom.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Direktno.

96' Kraj utakmice! Završilo je 0:0.

95' Ništa se ne događa na terenu. Hrvatski nogometaši nisu ubrzali tempo, igraju od noge do noge i u sudačkoj nadoknadi nisu uspjeli doći ni blizu protivničkom šesnaestercu.

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade.

89' Izašao je Perišić, ušao Oršić.

87' U potpunosti se primirila utakmica. Ni jedna momčad ne želi previše riskirati i ostavljaju dojam kao da su se zadovoljili remijem. Igrat će se još tri minute regularnog dijela i sudačka nadoknada.

80' Mijenja i Maroko. Ulaze Hamdallah i Sabiri, izlazi El Nesyri i Ounahi.

78' Opet mijenja Dalić. Ulazi Majer, izlazi Kovačić

78' Prva javna opomena na utakmici. Požutio je Amrabat zbog žestokog starta na Modriću.

73' Povukli su se sada svi marokanski igrači na svoju polovicu terena i Vatreni iznova drže loptu u nogama. Ostalo je još 20-ak minuta utakmice.

71' Odlično je sada ubacio Modrić, a igrač Maroka u zadnji čas čisti ispred Pašalića. Bit će korner za Vatrene.

70' Mijenja i Dalić. Livaja ulazi umjesto Kramarića.

66' Ukrao je sada Modrić loptu na 20-ak metara od marokanskih vrata, no Kramarić se spetljao u završnici i propada potencijalno opasna šansa za Hrvatsku. Šteta.

65' Maroko opet mijenja. Umjesto Boufala u igri je Abde Ezzalzouli.

63' Iznova je Modrić napravio faul u opasnoj zoni. Bit će slobodan udarac za Maroko na nekih 35 metara udaljenosti.

Kratko je Ziyech dodao za Hakimija, a ovaj pravom bombom testirao Livakovića. Srećom, vratar Dinama bio je spreman na taj udarac.

61' Kako je Hakimi brz! Pretrčao je sada gotovo pola terena, naši ga nisu mogli stići, no, srećom, njegov ubačaj nije pronašao nijednog marokanskog igrača u šesnaestercu.

59' Mazraoui je zbog ozljede na nosilima iznesen s terena i neće moći nastaviti utakmicu. Zamijenio ga je Attiat-Allal.

55' Sve se više hrvatskih igrača zagrijava pored terena. Od početka su na zagrijavanju Majer i Livaja, za pretpostaviti je da su oni prvi kandidati za ulazak u igru.

52' Opasno sada živi Maroko! Modrić je sjajno ubacio iz kornera, Perišić prebacio u sredinu, no Amrabat uspijeva očistiti situaciju pred svojim golom. Malo je nedostajalo da do lopte dođe Lovren i iz izgledne pozicije zaprijeti protivničkim vratima.

51' Nakon dobre prilike Marokanaca Vatreni su se brzo sjurili prema protivničkom golu. Uputio je Juranović opasan ubačaj, no Hakimi u zadnji tren izbacuje loptu u korner.

50' Opasno je sada bilo pred golom Vatrenih. Dvaput su dobro opalili Marokanci, no Livaković brani njihove udarce.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je odlučio mijenjati odmah na početku, Mario Pašalić je ušao umjesto Nikole Vlašića.

45+2' Kraj prvog poluvremena. Slabašno prvo poluvrijeme uz uzbudljivu završnicu. Mogli su Vlašić i Modrić donijeti Hrvatskoj vodstvo pred kraj prvog poluvremena, no nisu bili precizni i rezultat ostaje 0:0.

45+2' Nova sjajna prilika za Hrvatsku. Modrić je natrčao na odbijenu loptu, no njegov udarac s 15-ak metara odlazi iznad gola.

45' Kakvu prilika za Hrvatsku! Ubacio je Sosa u šesnaesterac, Vlašić s 2-3 metra puca, no njegov udarac brani Bounou. Kakva šteta!

43' Prva žešća reakcija Dalića na klupi. Izašao je uz rub terena i poručio Sosi i Perišiću da pripaze na Ziyecha, koji pravi sve više problema našoj obrani.

41' Problemi za Nikolu Vlašića. Hrvatski veznjak sjeo je na travnjak i pokazao da ima problema s ozljedom. Dalić je na zagrijavanje poslao Pašalića, no izgleda će Vlašić ipak biti spreman za nastavak susreta.

40' Ubacio je Ziyech iz slobodnog udarca, no Brozović čisti loptu. Bit će napad za Hrvatsku.

39' Iznova Modrić radi prekršaj u nezgodnoj poziciji za našu obranu. S desne je strane faulirao Hakimija i Marokanci su dobili slobodan udarac na nekih 25 metara.

33' Lijepo je sada Kovačić primijetio Juranovića i uposlio ga dugačkom loptom, no hrvatski bek nije dobro ubacio u sredinu. Šteta, bilo je više Vatrenih u šesnaestercu i moglo je biti opasno da je Juranović bio precizniji. Za sada je Hrvatska i dalje na samo jednom udarcu, onom Perišićevom s 25 metara.

25' Nedostaje nam ljudi u završnici. I kada uspijemo doći pred marokanska vrata, Marokanci su kompaktni u obrani i hrvatski nogometaši za sada su ostali bez pravih prilika. U obrani, pak, lako ispadamo i marokanski nogometaši u više su situacija došli u dobru poziciju za udarac.

22' Uspjeli su sada Vatreni primiriti marokanski napad. Iznova je lopta u našim nogama, a takva se atmosfera prelila i na tribine, gdje su naši navijači postali glasniji od marokanskih. "Hrvatska, Hrvatska", može se čuti s tribina.

20' Napravio je sada Modrić faul u opasnoj zoni, no, srećom, udarac Ziyecha iz slobodnog udarca odlazi u živi zid.

16' Dobra prilika za Hrvatsku. Primijetio je Perišić da je Bounou izletio s vratara i opalio s 25 metara, no njegov udarac odlazi malo preko gola.

13' Opet su sada dobro Marokanci kombinirali pred našim vratima. Ziyech se namještao na ljevicu, no, srećom, udarac odlazi u blok. Potom je Hakimi opasno ubacio, no naši čiste opasnost pred golom.

10' Izgubio je Kovačić jednu loptu na sredini terena i Marokanci su brzo jurnuli naprijed. Srećom, nisu uspjeli iskreirati opasniji napad, Gvardiol je presjekao loptu. Za sada su Marokanci najopasniji kada hrvatski nogometaši izgube loptu na svojoj polovici.

7' Prva ozbiljnija prilika za Marokance. Impremiješali su našu obranu i nanizali nekoliko udaraca, koji su završili u obrambenom bloku. Moglo je biti opasno da su Marokanci bili precizniji.

5' Dobro je krenulo za naše reprezentativce. Nametnuli su se u veznom redu i sve češće idu prema naprijed.

4' Pogriješio je sada igrač Maroka na 30-ak metara od svojih vratara, Kramarić je uzeo loptu, sjurio se prema golu, no Marokanci u zadnji tren uklizavaju i čiste priliku za hrvatskog napadača. Korner za Hrvatsku.

1' Počela je utakmica. Sretno, Vatreni!

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Perišić - Kramarić

MAROKO: Bounou - Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui - Amrabat, Ounahi - Amallah, Boufal, Ziyech - En-Nesyri

Otvaranje prvenstva

Svjetsko prvenstvo u Katru počelo je 20. studenog, a hrvatska reprezentacija na teren prvi put izlazi u srijedu, kada će na stadionu Al Bayt u Al Khoru igrati protiv Maroka. Pobjeda nad afričkom reprezentacijom izabranicima Zlatka Dalića dala bi veliki zamah za naredne utakmice u skupini, odnosno oglede protiv Kanade u nedjelju i Belgije 1. prosinca.

Modrić: Maroko nam je krucijalan

"Razmišljamo samo o Maroku, tek ćemo kasnije o ostalim stvarima. Uvijek je jako važno kako otvoriš natjecanje i Maroko nam je krucijalan. Nadam se da ćemo biti pravi i da ćemo odigrati utakmicu na razini Lige nacija. Oni su odličan i težak protivnik i u srijedu nam je ključna utakmica", rekao je kapetan Luka Modrić u najavi susreta.

Hrvatski nogometaši u Katar su otišli u sjajnom raspoloženju. Aktualni su svjetski doprvaci, a nedavno su izborili i plasman u završnu fazu Lige nacija. Još jedan razlog za optimizam je i činjenica da je naša reprezentacija do sada upisala samo jedan poraz u sedam odigranih susreta protiv afričkih reprezentacija. Taj je stigao u prijateljskoj utakmici protiv Tunisa 2019., kada su Vatreni izgubili 1:2.

Dalić: Očekujemo teškog protivnika

Ipak, izbornik Dalić oprezan je uoči susreta protiv Maroka.

"Napravili smo analizu i jako dobro ih poznajemo. To je sjajna reprezentacija s izvrsnim pojedincima na svim pozicijama. Ziyech, Mazraoui, Hakimi... Ne bih komentirao odlazak Vahida Halilhodžića, koji je napravio sjajnu reprezentaciju. Oni će biti jako motivirani i mi očekujemo velikog i teškog protivnika", kazao je Dalić u utorak.

Službeni sastavi

Stigli su i službeni sastavi. Dalić je odlučio utakmicu krenuti s Dejanom Lovrenom, Nikolom Vlašićem i Andrejem Kramarićem u početnih 11. Kod Maroka nema previše iznenađenja, tamošnji izbornik odlučio se za provjereni sastav koji predvode zvijezde PSG-a i Chelseaja, Achraf Hakimi i Hakim Ziyech.

Hrvatska: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Perišić - Kramarić

Maroko: Bounou - Hakimi, Saiss, Aguerd, Mazraoui - Amrabat, Ounahi - Amallah, Boufal, Ziyech - En-Nesyri