NI PORAZ NAS NIJE SPRIJEČIO!

BRAVO, MLADI VATRENI Hrvatska u šokantnoj završnici prošla dalje!

al

Hrvatska U21 reprezentacija od 18 sati u Kopru protiv Engleske igra ključnu utakmicu skupine D Europskog prvenstva.

31.03.2021. u 18:13

Hrvatska može proći i porazom od Engleske, ali može i ispasti s pobjedom, ovisno o tome kako završi susret Portugala i Švicarske.

Ako dvije ili tri momčadi izjednačene, o poretku će odlučivati međusobni omjeri.

Tijek susreta pratite na Direktnom.

U21 HRVATSKA - ENGLESKA 1: 2

SASTAVI:

Hrvatska: Kotarski - Bradarić, Franjić, Vušković, Šverko - Bistrović, Babec, Moro - Špikić, Vizinger, Ivanušec

Engleska: Ramsdale - Aarons, Tanganga, Wilmot, Kelly - Gallagher, Skipp, Jones - Eze, Nketiah, McNeil

TIJEK SUSRETA:

KRAJ UTAKMICE

Hrvatska je izgubila 2:1 od Engleske i izborila drugo mjesto i četvrtfinale! Englezi su do 92. minute imali 2:0 i plasman u četvrftinale, ali onda se ukazao nevjerojatni, čudesni Domagoj Bradarić!

91'- GOOOL! Bradarić je opalio s dvadesetak metara i pogodio pod gredu, Hrvatska ima četvrftinale!

90' -  velika gužva u kaznenom prostoru Engleza, ali nema gola, Hrvatska pokušava visokim ubačajima doći do spasonosnog pogotka. !

86' - Bišćan vuče zadnje poteze, izašli su Vizinger i Šverko, ušli Divković i Musa

82' - nema pravog odgovora Hrvatske, Englezi bez problema zaustavljaju naše jalove pokušaje

77' - puno bolja je Engleska u drugom dijelu i zasluženo vodi. Naši su napravili previše grešaka i kao da su bili zadovoljni s minimalnim zaostatkom 1:0 koji ih je vodio u četvrtfinale. Ostalo je 15-ak minuta za spas dojma i rezultata. Jedan gol bi sve promijenio, no igra mora biti puno bolja.

76' - Bišćan uvodi nedovoljno oporavljenog Majera, izašao je Bistrović

74' - GOL! Jones je zabio, Engleska ima 2:0 i plasman u četvrtfinale! McNeil je centrirao, Curtis Jones primio dugu loptu u šesnaestercu i s ruba kaznenog prostora kroz šumu nogu pogodio donji lijevi kut.

72' - izmjena u sastavu Engleske - izašao je Conor Gallagher, a ušao Todd Cantwell

70' - Kakva kontra i nova neiskorištena prilika Hrvatske! Ivanušec je potegnuo preko cijelog terena, dodao Mori u kazneno prostor, a kapetan s desetak metara iskosa puca pored gola!

70' - Kakva kontra i nova neiskorištena prilika Hrvatske! Ivanušec je potegnuo preko cijelog terena, dodao Mori u kazneno prostor, a kapetan s desetak metara iskosa puca pored gola!

65' - dvije izmjene Igora Bišćana! Izlazi Špikić, ulazi lijevi bek Hajduka David Čolina, a umjesto Babeca ulazi Žaper iz Osijeka

65'- vratnica Engleske! McNeil je opalio iz slobodnog udarca s dvadesetak metara i pogodio vanjsku stranu stative

62' - Dario Špikić je dobio žuti karton

58' -  Engleska traži drugi gol koji ju vodi u četvrtfinale, Hrvatska opet igra loše, neprepoznatljivo u odnosu na kraj prvog poluvremena. Sada je Jones pucao glavom s pet metara, ali napravio je prekršaj na Bradariću

55' - kakve greške hrvatske obrane! Babec je poklonio jednu loptu kapetanu Engleske na rubu kaznenog prostora, ali Nkaetiah s desetak metara puca ravno u Kotarskog. Puno sreće za Hrvatsku

50'- opasno prijeti Engleska, sada je Tanganga visoko skočio na drugoj stativi nakon ubačaja Jonesa, ali glavom puca preko grede

49' -  zamalo katatsrofalna greška Kotarskog, poigravao se naš golman u petercu, i skoro poklonio loptu Egleskoj za 2:0. Odmah u akciji poslije, iskupio se naš golman sjajnom obranom slobodnog udarca s dvadesetak metara.

48' - Jones je dobio žuti karton, drugi engleski igrač s opomenom nakon Kellyja u prvom dijelu

46' - počelo je drugo poluvrijeme, promjena nema. Zagrijava se Lovro Majer koji još osjeća zatezanje u zadnjoj loži, ali trebao bi dobiti minutažu u drugom dijelu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Hrvatska gubi 1:0 i dalje ima četvrtfinale zahvaljujući Portugalu koji vodi 1:0 protiv Švicarske. Sve je moglo u prvom dijelu biti i puno bolje za mlade Vatrene da su Ivanušec i Špikić iskoristili dvije stopostotne prilike, no i Englezi su mogli imati veće vodstvo. Portugal je trenutno prvi u skupini s 9 boova, Hrvatska druga sa 3, a isti broj bodova imaju i treća Švicarska te četvrta Engleska. Sprema se pravi triler u nastavku.

49' -  zamalo katastrofalna greška Kotarskog, poigravao se naš golman u petercu, i skoro poklonio loptu Egleskoj za 2:0. Odmah u akciji poslije, iskupio se naš golman sjajnom obranom slobodnog udarca s dvadesetak metara.

45' - igraju se tri minute nadoknade. Bradarić je u zadnjoj minuti tražio kazneni udarac, lopta je nakon njegovog ubačaja pogodila u ruku braniča Engleske, ali sudac se nije oglasio

38' -  uzvraćaju Englezi velikom šansom! Jones je nakon brze kontre izmiješao desnu stranu naše obrane i pucao tik uz stativu

37' -  stopostotna prilika Ivanušeca! Sam je prošao kroz obranu Engleske, izbio pred Ramsdalea i onda pucao previše u sredinu, obranio je rukom golman Engleske.

35' -  Ivanušec je sada opalio s dvadesetak metara, ali ravno u Ramsdalea. Bolja je sada Hrvatska, međutim i dalje nedostaje konkretnost u završnici

34' - napada Hrvatska, sjajno su Ivanušec i Vizinger izigrali englesku obranu s dva dupla pasa, ali opet nedostaje to zadnje dodavanje

31' - prilika utakmice za Hrvatsku! Moro je sjajno probio lijevu stranu, ubacio na pet metara, a Špikić sam kao duh u petercu puca visoko preko gola.

29' - Hrvatska se budi, kruži lopta oko engleske obrane, ali ni Špikić ni Ivanušec u dvije obećavajuće situacije nisu dali dobar zadnji pas

22' - Hrvatska je uspjela uspostaviti ravnotežu na terenu, malo su ipak oslabjeli napadi Engleza nakon gola i nekoliko velikih šansi

16' - Engleska nakon vodstva ima potpunu dominaciju, podsjetimo, ako pobijedi s dva ili više golova razlike, ima četvrtfinale!

12'- GOL! Engleska je povela iz jedanaesterca! Kapetan Moro je napravio grešku, loše je vratio loptu u naš šesnaesterac. Franjić je pokušao spasiti stvar u duelu s Nketiahom, napadač Arsenala je pao, bila je to vrlo sporna situacija, pitanje je je li Bartol nogom dotaknuo protivničkog igrača, ali sudac Harm Osmers je pokazao na bijelu točku. Eze je rutinski zabio za vodstvo, a Ivanušec dobio žuti karton zbog prigovora.

20' Muči se Hrvatska s iznošenjem lopte, Englezi imaju 61 posto posjeda lopte i kontroliraju utakmicu

16' Potpuna dominacija Engleske kojoj trenutačno igra samo pobjeda s dva ili više golova razlike

11' PENAL ZA ENGLESKU!

10' Prilika za Englesku! Udara Nketiah, ali Kotarski spašava

9'' Prečka! Eze je poslao povratnu loptu za Jonesa koji tuče s ruba šesnaesterca, ali pogađa gredu

9' Dobro ubacivanje McNeila prema Nketiahu, ali Vušković čisti

4' Portugal je poveo protiv Švicarske. Da ovako teoretski ostane na obje utakmice, prošli bi Portugal i Hrvatska. U slučaju pobjede Portugala, Hrvatska može izgubiti od Engleske, ali ne s više od jednoga gola razlike

1' Počela je utakmica