GOLČINA MURIĆA

BRAVO RIJEKA Bišćanovi izabranici slavili s 2-0 na Rujevici i tako osigurali prednost uoči uzvrata u Škotskoj

av/h

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 3. pretkola Europske lige kao domaćini na Rujevici svladali škotski Aberdeen s 2-0 (0-0). Uzvrat je za sedam dana u Aberdeenu.

08.08.2019. u 19:48

Pogotke su za Rijeku postigli Antonio Čolak (62pen) i Robert Murić (88).

Hrvatski doprvak sjajno je odradio prvu utakmicu kvalifikacija pobijedivši na svojoj Rujevici škotski Aberdeen s 2-0 i stekli veliku prednost pred uzvrat. Bila je to i mala "osveta" Riječana jer je Aberdeen izbacio Rijeku iz Europe prije četiri godine,kada je u Rijeci bilo čak 3-0 za Aberdeen, a u Škotskoj je bilo 2-2. U tvrdom dvoboju gotovo bez prilika Rijeka je iskoristila dvije neopreznosti Škota, koji su u Rijeku došli bez napadačkih ambicija.

Susret je počeo očekivano tvrdo,uz puno pogrešaka, a prvu priliku je imala Rijeka kada je u 27. minuti šut Halilovića otišao malo iznad grede. U 30. minuti ogromna šansa za Rijeku nakon kornera kada je vratar Lewis obranio pokušaj Lepinjice, a na odbijenoj lopti je potpuno sam Župarić, no s tri metra ne pogađa prazna vrata.

U vrlo tvrdoj utakmici u 51. minuti Halilović je s 18 metara poslao loptu tik pored desne vratnice, a u 60. minuti sudac je svirao kazneni udarac nakon nepotrebnog potezanja Logana na Capanu. Napadač Rijeke Antonio Čolak precizan je s bijele-točke i Bišćanova momčad je došla do zaslužene prednosti. Dotad defenzivno orjentirani Škoti zaigrali su malo otvorenije, a tek u 82. minuti su uputili prvi udarac na vrata kada je Cosgrove pokušao s 25 metara iznenaditi Prskala. Dvije minute prije kraja novoušli Robert Murić je s 18 metara pogodio sami desni kut škotskih vrata za konačnih 2-0.

"Ponosan sam na svoje igrače i da je bilo 0-0 ja bi bio zadovoljan, a kamoli s 2-0.Sve što smo se dogovorili oni su ispunili, čak smo i fizički bili ravnopravni. Imamo lijepu prednost, a Aberdeen će sigurno igrati drugačije u uzvratu. Ali, ako budemo igrali kao večeras, sigurno ćemo proći", kazao je trener Rijeke Igor Bišćan.

Rijeka će u slučaju plasmana u doigravanje Europa lige za suparnika imati pobjednika dvoboja ciparskog AEK Larnake i belgijskog Genta (1-1).

Utakmicu ste mogli pratiti na portalu Direktno.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE: RIJEKA-ABERDEEN 2:0

87' GOOOOOOOOOOOOOOL Murić je sjajno pogodio s vrha šesnaesterca u suprotni kut škotskog vratara. Riječani imaju lijepu prednost uoči uzvrata.

84' Španjolac Iglesias zamijenio Capana u momčadi Rijeke.

83' Prvi udarac Aberdeena ka riječkom golu na cijelom susretu. Nije bilo veće opasnosti.

79' Još jedan žuti karton u momčadi Rijeke. Ovaj put ga je dobio Capan.

75' Tomečak je izašao s terena, u igru je ušao Raspopović

65' Župarić je zaradio žuti karton.

63' Murić je zamijenio Acostyja

62' GOOOOOOOOOOOOOOL Čolak je preciznim udarcem po sredini vrata doveo Rijeku u vodstvo! 1-0.

61' Kazneni udarac za Rijeku! Ojo je krivac, vukao je Capana s leđa i to je jedino i moglo završiti takvom sudačkom odluka. Loptu je uzeo Čolak. Gostujući igrač je zaradio i opomenu.

55' Prvi žuti karton na susretu. Zaradio ga je kapetan Rijeke Zoran Kvržić.

51' Sjajna prilika za Rijeku! Halilović je nakon prekrasnog prodora snažno zapucao lijevicom, ali je lopta otišla malo pokraj gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME: RIJEKA-ABERDEEN 0:0

38' Tomečak se našao u izglednoj situaciji pred protivničkim vratarom, ali nije uspio poentirati.

30' Kakva sada prilika za Rijeku! Nakon gužve u šesnaestercu Tomečak je prvi uputio udarac koji je bio neprecizan, potom je lopta došla do Župarića koji je promašio gotovo prazan gol.

27' Halilović je pucao oštro izvan kaznenog prostora, no dovoljno tek za uzdahe na tribini, ne i za Lewisovu reakciju. Acosty je opet napravio veliki posao.

20' Rijeka je ponovno u napadu. Tomečak je dvaput ubačajem tražio Čolaka u kaznenom prostoru, no u oba navrata lopta je bila previsoka. Škoti se zasad brane.

9' Prva ozbiljnija prijetnja gostiju. Neugodna lopta iz slobodnog udarca završila je u šesnaestercu, ali Acosty je bio koncentriran te otklonio opasnost.

2' Rijeka na startu pokazuje dominaciju. Udarac iz kuta izveo je Acosty, Punčec je pokušao nogom, ali daleko iznad gola.

1' Susret na Rujevici je počeo!