EUROPSKA LIGA

Težak poraz Rijeke, Nizozemci joj utrpali četiri gola

mn

U susretu drugog kola F skupine Europske lige Rijeka je u Alkmaaru izgubila od AZ-a sa 4:1 upisavši i drugi poraz u skupini, dok je Dinamo u susretu iz K skupine na gostovanju kod CSKA u Moskvi odigrao 0:0.

29.10.2020. u 22:42

AZ je poveo u 6. minuti golom kapetana Teuna Koopmeinersa iz jedanaesterca, a u 20. minuti je Albert Gudmundsson povisio na 2:0.

AZ je zabio pogodak i u 6. minuti drugog dijela, a strijelac je bio Jesper Karlsson.

Islanđanin Gudmundsson je u 61. minuti zabio i svoj drugi gol na utakmici za velikih 4:0. U 73. minuti je smanjio Sandro Kulenović.

U drugom susretu iz skupine Napoli je na gostovanju pobijedio Real Sociedad sa 1:0, a pogodak odluke zabio je Politano u 56. minuti. U trećoj minuti nadoknade Napoli je ostao bez isključenog Osimhena.

Na ljestvici vodi AZ sa šest bodova, dok Napoli i Real Sociedad imaju po tri boda. Rijeka je posljednja s dva poraza.

U 3. kolu Rijeka će na Rujevici 5. studenog ugostiti Napoli, a u drugom susretu se sastaju Real Sociedad i AZ.