EUROPSKA LIGA

Napoli je bio prejak, Rijeka je izgubila i ostala bez šansi za europsko proljeće

js

Rijeka je u dvoboju skupine F na gostovanju u Napulju izgubila od Napolija s 0:2.

26.11.2020. u 21:20

Nažalost, Rijeka je upisala i četvrti poraz u skupini, čime je ostala bez šanse za prolazak skupine.

Utakmica je počela minutom šutnje za Diega Maradonu koji je svoje najbolje igračke godine proveo u gradu podno Vezuva. Igrač Napolija su na travnjak istrčali u dresovima s brojem 10 i Maradoninim imenom na leđima, a tijekom susreta nosili su crni flor na rukama.

Rijeka je pružila još jednu hrabru predstavu, ali nažlost niti ovoga puta nije uspjela dohvatiti barem bod. Golove za pobjedu domaćina zabili su Anastasio (41-ag) i Hirving Lozano (75).

U drugom susretu iz ove skupine AZ i Real Sociedad su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Napoli s devet bodova, AZ i Real Sociedad imaju po sedam bodova, dok je Rijeka na začelju bez bodova.

U idućem kolu, 3. prosinca Rijeka gostuje kod Real Sociedada, dok će AZ ugostiti Napoli.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

TIJEK UTAKMICE:

90+3' Kraj utakmice. Rijeka je porazom ostala bez teoretskih šansi u prolazak.

90+2' Opet Lorenzo Insigne. Dočekao je ubačaj u šesnaestercu i pucao, ali neprecizno.

90' Insigne je sam izašao ispred Nevistića, ali Rijekin golman je dobro reagirao.

87' Franko Andrijašević je izašao, a ušao je Matija Frigan. Veldin Hodža ušao je umjesto Cerina.

75' GOL  Napoli vodi 2:0. Zabio je Hirving Lozano poslavši loptu u donji desni kut.

74' Igrači Napolija nakon slobodnog udarca došli su pred vrata Rijeke, ali Maksimović je promašio okvir s pet metara, pucao je iskosa.

72' Insigne je loše reagirao ispred gola nakon ubačaja s desne strane. Ostaje 1:0.

69' Još zamjena kod Talijana. Igru napušta Elif Elmas, ušao je Dries Mertens. Izašao je i Diego Demme napušta igru, a ušao Stanislav Lobotka.

64' Mattea Politana mijenja Hirving Lozano, a Piotra Zelinskog Lorenzo Insigne. Tako je izašao dvojac zaslužan za vodstvo Napolija.

61' Sjajna prilika za Rijeku! Štefulj je sjajno primio loptu u šesnaestercu, ali je ispucao loptu daleko izvan igrališta.

56' Bakayoko je pucao s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko iznad grede.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1' Kraj prvog poluvremena, šteta za pogodak tako blizu pauzi.

45' Igra se jedna minuta nadoknade.

44' Lončar je nakon kornera sjajno pucao s ruba šesnaesterca u desni Meretov kut, ali vrata Napolija brani za još jedan korner.

41' GOL! Matteo Politano je zabio s nekoliko metara nakon asistencije Piotra Zielinskog.

39' Tiemoue Bakayoko dobro je pratio ubacivanje iz kornera u šesnaesterac, ali je pucao iznad grede.

27' Petagna je sjajno dodao za Politana, no dobra obrana Rijekina vratara.

23' Prva opasnost pred Nevistićem, Petagna je pucao po zemlji, ravno u Rijekinog golmana.

21' Lončar je dodao Andrijaševiću u šesnaestarcu, no Maksimović mu je odnio loptu.

9' Štefulj je pokušao slijeva, ali nije opasno za gol Napolija.

7' Tomečak je imao dobru priliku s ruba kaznenog prostora, ali udarac odlazi preko gola.  koji je ostao nečuvan na rubu kaznenog prostora. Udarac odlazi preko gola.

5' Odbijenu loptu je dočekao Demme, ali njegov šut s ruba šesnaesterca otišao je pored desne stative.

4' Elmas je ubacio, a Di Lorenzo je pobjegao riječkoj obrani, ali ništa od svega. obrani Rijeke ali se srećom nije stigao ispred Nevistića.

1' Utakmice je počela, no cijeli grad je u znaku Maradone.