Počelo je ludilo, HNL ponovno starta

Nakon rapsodije protiv Hapoela Dinamo se namučio protiv Rudeša i remizirao na Maksimiru

šm

Nogometaši Rudeša priredili su iznenađenje na otvaranju nove sezone Prve HNL odigravši na stadionu Maksimir 1-1 protiv hrvatskog prvaka Dinama.

27.07.2018. u 19:35

Rudeš su minute dijelile od senzacije i velike pobjede, no 'modri' su izvukli bod golom Dine Perića u četvrtoj minuti nadoknade. Gosti su poveli u 28. minuti nakon što je Iranac Sadegh Moharrami zatresao vlastitu mrežu.

Dinamo je prije tri dana otvorio europsku sezonu uvjerljivom pobjedom protiv Hapoel Beer Sheve 5-0 u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Međutim, Nenad Bjelica je protiv Rudeša na teren poslao potpuno novu momčad sa čak 11 novih igrača. Njegov pokus pokazao se pogrešnim jer je Rudeš do posljednjih trenutaka imao tri boda u džepu.

Gosti su hrabro otvorili utakmicu i u prvih 20 minuta imali su dvije lijepe prilike, no Petrović i Klepač su bili neprecizni. Rudeš je u 28. minutu potpuno zasluženo došao u vodsto. S desne strane ubacio je Tomislav Mrkonjić, Moharrami je pokušao blokirati, ali nespretno je poslao loptu u vlastitu mrežu. U nastavku susreta Dinamo je dominiralo, ali sve do same završnice nije uspio probiti gostujuću obranu.

Najbliže golu 'modri' su bili u 54. minuti kada su nakon ubačaja iz kornera pogodili okvir gola. Lešković je pucao, a Fiolić skrenuo loptu u vratnicu. Rudeš je sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogao riješiti u 86. minuti kada je Klepač na jednu povratnu loptu sa desetak metara pucao preko gola. Kazna je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Fiolić sjajno prošao po desnoj strani, sjurio se u kazneni prostor i asistirao Periću koji petom šalje loptu u mrežu za 1-1.

U subotu se sastaju Lokomotiva - Inter i Rijeka - Gorica, dok su nedjelju još dvije utakmice, a igrat će Istra 1961 - Slaven Belupo, te Osijek - Hajduk.

-----------------------------------------------------------------------------

Kraj utakmice u Maksimiru. Dinamo i Rudeš su remizirali golovima Moharramija koji je zatresao vlastitu mrežu i Perića.

------------------------------------------------------------------------------

94' - Dinamo izjednačava u sudačkoj nadoknadi. Ivan Fiolić gura Boršiću kroz noge. Ulazi u kazneni prostor gdje je Dino Perić koji zabija GOOOOOL. 1:1

90'  - Igrat će se pet minuta nadoknade.

88' - Matna situacija za Rudeš. Mišković probija stranu i vara Lecjaksa. Daje povratnu loptu za Klepača koji s 10 metara gađa pored gola, a mogao je riješiti pitanje pobjednika.

86'  - Brzi napad Rudeša preko Vojkovića završava Perić. Radi prekršaj na 40-tak metara od Šemperova gola.

85' - Novi korner za Olma koji ubacuje na prvu vratnicu. Ponovno bezopasno nakon pokušaja Hodžića.

83' - Menalo opet probija lijevu stranu i iznuđuje korner, ali opet nema kvalitetnog ubačaja.

82' - Novi ubačaj Lecjaksa. Ispred Hodžića igrač Rudeša skreće loptu u korner. Olmo je ubacio daleko na drugu stranu i na kraju samo aut.

80' - Fiolić izvodi slobodni udarac i ubacuje u kazneni prostor gdje Lešković radi prekršaj.

79'  - Picak odugovlači i zarađuje žuti karton .

75' - Lecjaks ubacuje za Gavranovića, ali malo prejako. Moharrami ubacuje s druge strane, a Hodžić pogađa nogom Vojkovića u glavu u pokušaju da dođe do lopte. Hodžić je za opasnu igru kažnjen žutim kartonom .

Nova zamjena kod Rudeša. Frane Vojković je izašao, a na njegovo mjesto je ušao Matej Jukić.

72' - Još jedan solo prodor za Fiolića. Nakon što mu je pobjegla lopta radi prekršaj i zarađuje javnu opomenu .

Olmo je  ušao umjesto Majera.

69' - Novi brzi napad Dinama. Menalo daje povratnu za Šunjića. Bezopasan udarac je lak plijen za Picaka.

67' - Žuti karton za Vojkovića koji je igrao loptom nakon što je igra zaustavljena .

65'  - Novo izvrsno otvaranje Dinama. Moharrami probija stranu i ubacuje u kazneni prostor, ali nitko od Dinamovih igrača ne uspijeva doći do nje.

63'  - Nova zamjena kod Dinama. Gavranović je ušao umjesto Kneževića.

60' - Fiolić opet dobro fintira, ali udarac s nekih 30 m ide pored gola.

59' - Izvrstan solo prodor Fiolića koji je u punom trku pretrčao pola terena. Zabio se prema kaznenom i uz Šunjića i Majera prebacio loptu na drugi kraj 16 m gdje Menalo puca preko gola.

57' - Majer opet ubacuje u kazneni prostor. Knežević prebacuje s vrha 16 m za Menala koji ne uspijeva skrenuti loptu prema mreži.

54' - Dinamo opet dobro kombinira. Šunjić za Hodžića koji se izvrsno okrenuo i daje za Lecjaksa koji ubacuje, ali očišćeno u korner nakon kojeg Fiolić pogađa gredu.

Prekršaj na drugoj strani i neugodan ubačaj na drugu vratnicu. Novi korner za Rudeš.

52' - Klepač puca preko gola Šempera.

51' - Novi napad Dinama. Menalo puca, ali brani Picak. Prvi udarac Modrih u okvir gola.

49' - Novi slobodni udarac za Majera koji ubacuje oštro, ali obrana Rudeša čisti.

Sprema se i nova zamjena kod Dinama. Gavranović će ući u igru.

48'  - Neugodan ubačaj Moharramija odbijen na vrh 16 m gdje Fiolić lijepo prima na prsa i iz okreta gađa zamalo pored gola.

47' - Lešković radi prekršaj nad Mrkonjićem i zarađuje žuti karton. Prva javna opomena na utakmici i u sezoni .

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

--------------------------------------------------------------------------------

Kraj prvog poluvremena u kojem je Dinamo dominirao, ali unatoč tome nije uspio uputiti niti jedan udarac u okvir Rudešovog gola.

-------------------------------------------------------------------------

44' - Menalo dobro probija stranu, ali ubačaj je slab. U nastavku akcije isti igrač iznuđuje slobodni udarac iskosa s lijeve strane. Majer opasno ubacuje na pet metara, ali Rudeš se brani i brzo otvara. Prekršaj na centru nad Miškovićem radi Šunjić.

Igrat će se dvije minute nadoknade.

43' - Prekršaj Oršića na Fioliću na rubu kaznenog prostora. Slobodni udarac iskosa s desne strane izvodi Lovro Majer. Ubačaj na drugu vratnicu, ali ne uspijeva pogoditi bivšeg suigrača iz Lokomotive Šunjića. Malo previsoka lopta.

41' - Menalo daje dobru loptu za Lecjaksa koji nije uspio prevariti svog čuvara. Pada u kaznenom prostoru, ali nema najstrože kazne.

39' - Luka Menalo, bivši igrač Širokog, ulazi umjesto Šituma. Lešković preuzima kapetansku traku.

36' - Prva ozljeda. Šitum se primio za bedreni mišić i odmah traži zamjenu. Primio je i dodao loptu i pao na travnjak nakon jedne bezopasne situacije.

33' - Novi korner za Dinamo nakon još jednog Šitumovog prodora po lijevoj strani, ali Dinamo ne koristi još jedan prekid.

32' - Korner za Dinamo, ali opet bezopasno izvedeno.

30' - Majer izvrsno probija stranu i daje povratnu dijagonalu za Lecjaksa koji ne uspijeva kvalitetno zahvatiti loptu i propala je prilika za instant izjednačenje.

28' - Moharrami u svom debiju u Modrom dresu zabija autoGOOOOOOOOL. Mrkonjić ubacuje s desne strane, dobra prizemna lopta koju nesretni Iranac posprema u vlastitu mrežu.

27' - Dinamo brzim i kratkim dodavanjima osvaja prostor. Majer ubacuje, ali prejako.

23' - Fantastičan prodor Klepača. Prevario je prvo Lecjaksa, a nakon toga fintira i Šunjića, ali puca točno po sredini što Šemper s lakoćom brani.

22' - Sudar Miškovića i Leškovića. Neugodan klizeći start i uslijedila je lječnička intervencija.

19' - Dugi napad Dinama koji dugim dijagonalama prebacuje stranu prije nego je Moharrami s Majerom odigrao dobru kombinaciju i iznudio korner.

Šitum opet dobro probija stranu, a Hodžić s vrha 16 m gađa zamalo pored gola.

15' - Korner za Kneževića koji ubacuje, a Hodžić je izvrsno okrenuo nekolicinu igrala i puca te od bloka iznuđuje novi korner.

13' - Dinamo dobro kombinira. Majer radu višak, ali udarac Fiolića završava u bloku. U nastavku akcije Moharrami probija stranu, a udarac Hodžića od bloka završava u korneru.

Majer izvodi udarac iz kuta te iako se gostujuča obrana spetljala Dinamo to nije uspio iskoristiti.

9' - Velika prilika za Rudeš, ali Borna Petrović ne uspjeva pospremiti ubačaj na drugoj vratnici.

7' - Pritisak Rudeša. Mrkonjić ubacuje, a Šemper boksa.

5' - Dobar napad Rudeša. Lešković izbacuje ubačaj u korner. Prvi udarac iz kuta za momčad Ivana Matića.

Klepač puca nakon ubačaja, ali udarac s vrha 16 m lako brani Šemper.

2' - Prvi ozbiljniji napad Dinama, ali Šitum ubacuje na drugu vratnicu gdje Fiolić radi faul u napadu.

1' - Počela je prva utakmica sezone 2018./2019.

Prvi put u povijesti HNL-a Dinamo započinje s potpuno drugačijim  sastavom u odnosu na prethodnu utakmicu, onu kvalifikacija za Ligu prvaka. Bjelica je promjenio svih 11 igrača koji su započeli susret s Hapoelom.

------------------------------------------------------------------------

Desetak minuta nas dijeli od početka novesezone HNL-a. Sastavi s kojima treneri  ulaze u prvu utakmicu sezone su:

Dinamo: Šemper - Moharrami, Lešković, Perić, Lecjaks - Šunjić - Šitum, Majer, Knežević, Fiolić - Hodžić

Rudeš: Picak - Boršić, Pantalon, Oluić, M. L. Vojković - F. Vojković, Kalik - Mišković, Mrkonjić, Klepač - Petrović

----------------------------------------------------------------------------

Zagrebački Dinamo već je odigrao prvu natjecateljsku utakmicu i to u sklopu kvalifikacija za Ligu prvaka gdje su  furioznom igrom pregazili izraelski Hapoel Beer Shevu 5:0, koji je na papiru slovio kao iznimno zahtjevan protivnik, a Modri su ga pregazili poput plitkog potoka.

Današnji protivnik, NK Rudeš, je prošlu sezonu završio na osmom mjestu te su uspjeli sačuvati prvoligaški status, a posebno je bio impresivan način kako su to  napravili. Klub iz zagrebačkog kvarta napravio je pravi podvig pod sada već bivšim trenerom Jose Manuel Airom. Španjolac, koji je u međuvremenu preuzeo Sochaux, je u 12 utakmica osvojio 24 boda. Skupio je samo dva poraza, dok je redom pobjeđivao "teškaše":  Osijek, Rijeku, Dinamo i Hajduk.

Oba kluba u novu sezonu kreću s novim trenerima, a Dinamov strateg Bjelica vjeruje u svoju momčad koja je ovog ljeta doživjela pravu restrukturaciju te je protiv Izraelaca pokazala da bi, kada se još do kraja uigraju linije, mogli biti jako opasni.

"Situacija u momčadi je dobra. Svi su zdravi i orni, svi žele igrati. Vidjet ćemo nakon popodnevnog treninga za koju ćemo se kombinaciju odlučiti protiv Rudeša. Imamo širok kadar i odmorne igrače, a na terenu će sigurno biti ekipa u optimalnom stanju. Naravno da je nakon 5:0 pobjede atmosfera dobra u klubu i oko kluba, a svakako i u ekipi. Na ovoj pobjedi trebamo sve dalje graditi”, rekao je Bjelica.

Bjelica bi nakon velike pobjede mogao odmoriti nekolicinu igrača, štoviše, prema nekim informacijama, protiv Rudeša bi mogla startati kompletno druga jedanaestorka nego protiv Hapoela. Kako god bilo, Rudeš očekuje težak posao, s obzirom na to da su prekinuli partnerstvo s Alavesom i da ih je nakon prošle sezone napustio velik broj igrača, a s druge strane je nabrijan i motiviran prvak.

Prijenos utakmice pratite na našem portalu od 20 sati.