EUROPSKA LIGA

Dinamo uvjerljivo slavio kod Wolfsbergera i došao na korak do novog proljeća!

js

Nogometaši zagrebačkog Dinama nadomak su plasmana u 16-inu finala Europske lige, oni su u susretu 4. kola skupine K kao gosti u Klagenfurtu svladali austrijski Wolfsberger s 3:0 (0:0) te se tako izdvojili na vrhu ljestvice.

26.11.2020. u 18:17

Strijelci su bili Lovro Majer u 60., Bruno Petković u 75. i Luka Ivanušec u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo je tako i nakon četiri kola ostao bez primljenog pogotka u Europskoj ligi, jedini u tom natjecanju, a s osam osvojenih bodova predvodi ovu skupinu.

Do vodstva je Dinamo stigao nakon što je Kastrati uputio dobar centaršut s desne strane koji domaća obrana nije uspjela očistiti, lopta je pala na nogu Majera koji je pucao s 10 metara. Njegov udarac odlični domaći vratar Kuttin uspio je skrenuti, ali samo do vratnice od koje se lopta odbila iza linije.

Utakmica je bila odlučena u 75. minuti kada je Ademi krenuo u prodor s 30-ak metara od domaćeg gola, prošao kroz trojicu obrambenih igrača, a kada mu je vratar krenuo blokirati udarac na petercu, on je uposlio Petkovića koji je sa šest metara poslao loptu u prazan gol.

Konačnih 3:0 postavio je Ivanušec u samoj završnici utakmice preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora nakon kombinacije Tolića i Ademija.

Mogao je Dinamo do prednosti i u prvom poluvremenu, u samoj završnici tog dijela utakmice propustio je dvije sjajne prilike. Prvo je u 42. minuti Petković, kada je ostao sam na pet metara od domaćeg gola, neshvatljivo pokušao petom svladati Kuttina iako je mogao uputiti mnogo jači udarac, pa je domaći vratar uspio sačuvati svoju mrežu. Niti dvije minute potom i Dinamov kapetan Ademi pucao je s pet metara, on je udario loptu svom snagom, no istaknuo se odličnom obranom Kuttin.

U drugoj utakmici ove skupine CSKA i Feyenoord su u Moskvi igrali 0:0.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Dinamo je na vrhu ljestvice s osam bodova, drugi Feyenoord ima pet, treći Wolfsberger četiri, a zadnji CSKA tri.

Za tjedan dana Dinamo će gostovati kod Feyenoorda u Rotterdamu, dok će istovremeno CSKA u Moskvi ugostiti Wolfsberger.

Tijek utakmice:

WOLFSBERGER - DINAMO (0:3, Majer 60', Petković 75', Ivanušec 90+1')

90+3' Kraaaj! Sjajna pobjeda!

90+2' Burton je ušao umjesto Ademija.

90+1' GOOOOOL!   Dinamo vodi 3:0! Luka Ivanušec sjajno je opalio iz voleja s ruba šesnaesterca, a lopta je završila u donjem desnom kutu. Još jedna Ademijeva asistencija!

90' Tri minute nadoknade.

86' Dinamo je i dalje jedina momčad koja nije primila gol u skupinama Europske lige ove sezone!

83' Još jedna zamjena kod Dinama. Tolić je ušao umjesto Jakića.

75' GOOOOOL!  Dinamo ima 2:0! Ademi je sjajno asistirao, Petković je lagano poslao loptu u praznu mrežu. Ademi je imao sjajan prodor, kao da je i strijelac!

74' Kod Dinama Ivanušec mijenja Oršića, a Franjić Majera.

72' Kod Austrijanaca je izašao Stratznig, a ušao Sprangler.

69' Livakovic je odlično obranio udarac glavom prema sredini gola koji je uputio Vizinger.

60' GOOOOOL! Dinamo je poveo 1:0. Zabio je Lovro Majer! On je i pokrenuo akciju, nakon čega mu je ubacio Kastrati.

57' Majer je ubacio s desne strane, ali je lopta otišla u ruke domaćeg vratara.

52' Wolfsberger je tražio kazneni udarac. Moharrami je bio iza napadača austrijskog kluba koji je pao, ali sudac nije ništa svirao.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Zamjena kod Wolfsbergera, ušao je Nemanja Rnić umjesto Dominika Baumgartnera.

45' Kraj poluvremena. Šteta za dvije prilike pred kraj, ali dobra je vijest da je Dinamo živnuo.

44' Još jedna prilika, vrlo slična, ali Kuttin opet brani! Ademi je bio u sličnoj prilici kao Petkoviće dvije minute prije toga, ali ništa od svega.

42' Prvi udarac Dinama u okvir gola! Oršić je ubacio u šesnaesterac, lopta se odbila od Scherzera do Petkovića, koji je sa samo nekoliko metara pokušao petom, ali je Kuttin to obranio.

41' Nažalost, Dinamo je još jednom pokazao bezidejnost. Jedino je dobro da je Dinamo u ovom trenutku i dalje prvi u skupini i da nisu primili pogodak.

32' Gvardiol je prošao po svojem lijevom boku do šesnaesterca, no njegov udarac otišao je visoko preko gola. Pohvala za hrabri pokušaj prodora.

28' Modri su još bez udarca u okvir vrata.

27' Dinamo je pokušao izvesti kontru, Majer je uputio loptu za Kastratija, ali je lopta završila u nogama obrane austrijskog kluba.

24' Velika šansa za Dinamo! Petković je u šesnaestercu uputio udarac nakon ubačaja, ali je blokiran. Sve je završilo kornerom koji je izveo Majer, ali ništa.

16' Leitgeb je  pokušao, no Livaković je to svladao bez problema.

14' Majer je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac, ali je obrana na mjestu.

7' Petković je poslao loptu u šesnaesterac, ali je obrana austrijskog kluba na mjestu.

2' Petkovićev pokušaj blokirao je Wernitznig.

1' Utakmica je počela nakon što je održana minuta šutnje za Diega Armanda Maradonu.