velika pobjeda

SRBIJA RAZBIJENA Hrvatska ih u Spaladiumu zaledila na minus deset!

rj

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo koje se održava u našoj zemlji pobjedom protiv Srbije 32-22 u rasprodanoj splitskoj Spaladium Areni.

12.01.2018. u 20:18

Odabranici Line Červara su u susretu 1. kola A pred 12,000 gledatelja uvjerljivo pobijedili Srbiju, dok je u drugom susretu ove skupine Island bio bolji od Švedske 26-24.

Fantastična obrana, sjajni Luka Stepančić, Manuel Štrlek i Zlatko Horvat, te raspoloženi Mirko Alilović bili su ključ hrvatske pobjede na otvaranju prvenstva. Nažalost, nekoliko minuta prije kraja utakmice ozlijedio se Domagoj Duvnjak što je pokvarila sjajno raspoloženje. Samo je pitanje koliko je ozljeda ozbiljna.

Hrvatska je 25 minuta lomila Srbiju i tek je u samoj završnici prvog dijela uspjela ostvariti osjetniju prednost. U 25. minuti Hrvatska je vodila 10-9, da bi poluvrijeme zaključila serijom 4-0 i s lijepih plus 5 (14-9) otišla na odmor. U nastavu susreta 'kauboji' su nošeni sjajnom atmosferom u Spaladium Areni 'držali nogu na gasu' i na koncu samo povećali prednost do konačnih +10.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Manuel Štrlek s po šest golova, dok su Luka Cindrić i Zlatko Horvat zabili po četiri gola. Mirko Alilović je sakupio šest obrana, a Ivan Stevanović dvije obrane. Kod Srbije najefikasniji su bili Petar Nenadić sa šest, te Nemanja Zelenović s pet golova.

U drugom susretu Island je pobijedio Švedsku 26-24. Islanđani su sjajno otvorili utakmicu, poveli s 8-2, a deset minuta prije kraja prvog poluvremena stigli i do prednosti od čak devet golova (14-5). Prednost Islanđana rasla je sve do 10 razlike (22-12) 20-ak minuta prije kraja. No, potom su Šveđani postigli šest pogodaka zaredom i stigli do 22-18, no na manje od četiri gola zaostatka stigli su tek u posljednjoj minuti kada su smanjili na konačnih 26-24.

Najefikasniji kod Islanda bio je Olafur Gudmundsson sa sedam golova, dok je Jim Gottfridsson postigao šest pogodaka za Švedsku.

Hrvatsku reprezentaciju u 2. kolu 14. siječnja očekuje utakmica protiv Islanda, dok se u drugom susretu sastaju Srbija i Švedska. Posljednje kolo na rasporedu je 16. siječnja, a hrvatski rukometaši će igrati protiv Švedske, a u drugom susretu igrat će Island i Srbija. Tri najbolje ekipe iz svake skupine nastavljaju natjecanje.

TIJEK UTAKMICE:

60` GOTOVA JE UTAKMICA. HRVATSKA JE PORAZILA SRBIJU NA OTVARANJU!

57` Duvnjak je izašao iz igre zbog ozljede. Stipe Mandalinić zabija za veliku razliku.

55` Lovro Mihić u istoj minuti zabio svoj prvi pogodak i isključenje! Petar Nenadić najbolji na srpskoj strani.

54` Navijači već pjevaju "Večeras je naša fešta". Srbija je na koljenima.

53` Duvnjak pod prekršajom zabija svoj drugi pogodak zaredom!

50' Stevanović je večeras u formi na golu. Červar saziva time out.

48` Manuel Štrlek zabija svoj peti pogodak na utakmici!

44` Marko Kopljar zabija svoj prvi pogodak na utakmici. Hrvatska ide prema pobjedi.

42` Srpski izbornik Jovica Cvetković daje "jezikovu juhu" srpskom igraču Marseniću jer je isprovocirao publiku.

40` Nevjerojatne obrane Alilovića dižu cijelu arenu na noge!

36` Karačić s poda zabija Srbima.

33` Sjajan pogodak Cindrića, prije toga je Nemanja Ilić na srpskoj strani zabio iz sedmerca

31` Drugo poluvrijeme je počelo Čupićevom uspješnom realizacijom sedmerca!

30` Završilo je prvo poluvrijeme. Hrvatska vodi pet razlike!

29` Cindrić zabija za prvo vodstvo od četiri razlike, Srbija pada krajem prvog poluvremena

27` Štrlek i Stepančić nakon dvije Gojunove asistencije opet dovode "Kauboje" na tri razlike!

24` Srbi smanjuju na samo jedan razlike. Dobrivoje Marković je povezao dva pogotka.

20` Štrlek i Stepančić zabijaju za Hrvatsku. Igra se gol za gol.

18` Vori je zaradio dvije minute isključenja, Petar Nenadić smanjio prednost samo na jedan razlike.

16` Publika je velika potpora "Kaubojima". Cijela Arena pjeva "Zovi samo zovi".

15`Stepančić vodi Hrvatsku prema vodstvu od tri razlike!

13` Alilović obranio izuzetno težak Šešumov šut, ovo mu je već treća obrana

11` Luka Stepančić je snažno zapucao prema srpskom golu i doveo Hrvatsku opet u prednost dva razlike.

9` Marko Vujin sjajnim šutom smanjuje prednost "Kauboja".

8` Sjajna obrana Alilovića!

7` Zelenović je zabio dva vezana pogotka, ali je u hrvatskom napadu dobio dvije minute isključenja. Cindrić je opet doveo Hrvatsku u vodstvo!

3` Čupić je ukrao loptu na pola terena i dodao Duvnjaku, koji je izborio sedmerac. Čupić je sigurno realizirao, Hrvatska je povela!

1` Počela je utakmica!

STARO: Pred davno rasprodanom Spaladium arenom u Splitu počinje Europsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj za našu reprezentaciju.

Hrvatska u prvoj utakmici dočekuje "na papiru" najslabiju reprezentaciju Srbiju koja će sigurno biti motivirana u ovoj utakmici. "Kauboji" kreću s postavom s povratnikom u reprezentaciju Mirkom Alilovićem te Domagojom Duvnjakom koji se tek nedavno vratio nakon ozljede.

Ceremonija otvaranja je počela s najavom Franje Ridjana i s pjesmom Indire Levak.

Nakon toga su rukometaši Srbije izašli na teren uz zvižduk dijela tribina, dok su "Kauboji" dočekani s velikim oduševljenjem, a najveće oduševljenje je izazvao Lino Červar.

Himna Srbije je dočekana sa zvižducima s velikog dijela tribine, dok je "Lijepa naša" otpjevana od strane Klape sveti Juraj Hrvatske ratne mornarice.

Sastavi:

Hrvatska: Alilović; Duvnjak, Cindrić, Kopljar, Vori, Štrlek, Čupić. Izbornik: Lino Červar

Klupa: Stevanović, Mihić, Horvat, Musa, Mamić, Mandalinić, Gojun, Karačić, Stepančić

Srbija: Cupara; Nenadić, Šešum, Vujin, Marsenić, Marković, Đukić. Izbornik: Jovica Cvetković

Klupa: Ivanišević, Ilić, Radivojević, Beljanski, Đorđić, Jovanović, Obradović, Vujić, Zelenović