pobjeda splitskih 'bilih'

Hajduk svladao Lokomotivu na jedanaesterce, Radošević zabio za finale!

rj

Nogometaši Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskoga nogometnoga kupa nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili u Zagrebu Lokomotivu s 5-3 (0-0, 1-1). U regularnom dijelu i nakon produžetaka bilo je 1-1.

13.03.2018. u 20:15

Gol za Lokomotivu zabio je Ante Majstorović (54), dok je strijelac za Hajduk bio Hamza Barry (58). U lutriji s bijele točke za Hajduk su pogađali Caktaš, Said, Filip i Radošević, a udarac Bašića obranio je Šemper, dok su za Lokomotivu precizni bili Ivanušec i Havojić, dok su Majer i Musa promašili vrata.

Hajduk je tijekom cijele utakmice bio puno bolja momčad, stvarali su gosti prilike, ali su ih i promašivali. Za promašaje su kažnjeni pogotkom Majstorovića u 54. minuti, ali su Splićani uspjeli izjednačiti samo četiri minuta kasnije.

Za Hajduk je to 11. finale Kupa, a imaju šest trofeja, s tim da su zadnji osvojili 2013. godine kada su u finalu slavili upravo protiv Lokomotive. Zagrebačkoj momčadi bilo je to jedino finale dosad.

U 10. minuti sudac Bebek nije svirao očiti kazneni udarac nakon prekršaja Majstorovića nad Saidom, a u 17. minuti je zbog zaleđa poništen gol Caktaša.  Splićani su bili puno bolja momčad u početku utakmice, a najveću priliku propustili su u 24. minuti kada branič Borja Lopez s pet metara neometan iz voleja pogađa gredu. U 40. minuti vratar Lokomotive Šemper brani udarac iz blizine Mađara Gyurcsa, a u 43. minuti Said promašuje glavom nakon ubačaja Juranovića.  Bila je to i zadnja prilika u prvom dijelu u kojoj je Hajduk imao 70 posto posjeda lopte, osam udaraca prema golu, a Lokomotiva nijedan.

I onda, u 54. minuti Lokomotiva je kaznila promašaje Splićana i povela iz svog prvog udarca na gol.  Ubačaj iz kornera dočekao je glavom Ante Majstorović i pogodio mrežu nemoćnog Letice. Hajduk je izjednačio četiri minute kasnije kada je dodavanje Gyursca lijepo primio Hamza Barry i iz blizine plasirao loptu ispod Šempera. U 72. minuti griješi vratar Šemper, no napadač Hajduka Kovačević ne pogađa praznu mrežu, da bi u 78. minuti Majstorović u zadnji trenutak blokirao udarac Saida prema praznoj mreži u zadnjoj šansi regularnog dijela.

I produžetak je počeo velikom šansom Hajduka,  a udarac Tome Bašića otišao je tik pored spoja vratnice i grede. U dodatnom vremenu se itekako osjetio umor kod obje momčadi, pa se ništa bitno nije događalo do isteka 120. minute i pobjednik je morao biti odlučen udarcima s bijele točke.

U drugom polufinalu 4. travnja igraju u Zagrebu Dinamo i Rijeka, a finale je 23. svibnja u Vinkovcima.

Pred 3500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Majstorović (54) , 1-1 Hamza Barry (58)

Jedanaesterci: 2-1 Caktaš, Majer preko grede, 3-1 Said, 3-2 Ivanušec, Bašić - Šemper brani, Musa pored vrata, 4-2 Filip, 4-3 Havojić, 5-3 Radošević

Tijek utakmice:

1:2-  Caktaš sigurno izvodi penal u desni kut. Hajduk je poveo.

1:2- Lovro Majer puca preko gola. Hajduk ima prednost nakon prvog udarca.

1:3 Said sigurno realizira kao i Caktaš. Puca u desnu stranu.

2:3- Ivanušec zabija u drugoj seriji. Letica je pogodio strnau ,ali nije uspio obraniti.

2:3- Šemper brani Tomi Bašiću. Sad Lokomotiva ima priliku izjednačiti.

2:3- Musa pucao preko gola. Prednost Hajduka nakon treće serije.

2:4- Filip zabija za Hajduk.

3:4- Havojić zabija za Lokomotivu.

3:5- Radošević zadnji puca i zabija za pobjedu Hajduka. Hajduk ide u finale Kupa!

120' Na kraju drugog produžetka, Letica je odlučio opet ići u protivnički šesnaesterac, iako mu sugirači govore da se vrate! Prošli tjedan je na sličan način zabio gol Istri. Ipak, ništa od gola, Bebek svira kraj. Gledamo jedanaesterce!

105' Završio prvi dio produžetaka, nije bilo značajnijih akcija.

100' Juranović i Said slabo iskombinirali, Šemper sigurno hvata loptu. Utakmica je ušla u mirniju fazu.

90' Ide se u produžetke!

82' Ne bude li golova do kraja utakmice, čekaju nas produžeci.

72' Kakav promašaj Kovačevića! Iako je Šemper nesigurno reagirao, Kovačević nije uspio realizirati priliku.

59'  Gol Hajduka! Izjednačenje na utakmici!

55'   Lokomotiva je došla do prednosti! Gol Majstorovića!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena!

41' Opet prilika za Hajduk, Gyurcso je pucao u gol, ali je Šemper obranio.

37' Počela je padati i kiša u Kranjčevićevoj.

32' Utakmica se smirila, iako Hajduk ima uglavnom loptu u svom posjedu.

24' Kakva prilika za Hajduk. Borja Lopez je zatresao gredu nakon nesigurne reakcije Šempera!

18' Ivanušec napravio prekršaj nad Saidom. Toma Bašić izveo slobodan udarac, a Caktaš je zabio gol! Ali je na kraju poništen zbog toga što je igrač Hajduka bio u zaleđu.

10' Said je u prodoru srušen u šesnaestercu. Igrači Hajduka su prosvjedovali kod Bebeka zbog toga što nije dosuđen penal!

6' Prekršaj za Lokomotivu, sudac Bebek upozorava Hamzu Barrya.

1' Počela je utakmica Lokosa i Hajduka!

Danas ih  17:30 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu protiv Lokomotive  'Bili' igraju za ulazak u finale.

Hajduk je u četvrtfinalu kupa bio bolji od Osijeka u Gradskom vrtu, a momčad Lokomotive je izbacila Rudeš.

Na konferenciji za novina trener Hajduka Željko Kopić je rekao kako će učiniti sve kako bi ispunio cilj odlaska u finale. Dodao je i kako hajdukovce čeka zahtjevan dvoboj, ali i da je pun samopouzdanja i vjere u pozitivan ishod.

Finale se održava 23. svibnja u Vinkovcima.

Poznate su i službene osobe koje će dijeliti pravdu u današnjem polufinalnom srazu. Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke kojemu će pomagati Tomislav Petrović (Valpovo) i Miro Grgić (Osijek). Četvrti sudac je Marko Matoc iz Zaprešića, delegat Darko Kolesarić dolazi iz Osijeka., dok će suđenje kontrolirati Draženko Kovačić.

Sastavi su:

Lokomotiva: Šemper, Musa, Ivanušec, Knežević, Majer, Kolinger, Kastrati, Karačić, Šunjić, Majstorović, Krstanović

Hajduk: Letica, Lopez, Hamza, Gyurcso, Radošević, Juranović, Caktaš, Said, Bašić, Fomitschow, Savvas