SMANJILI PREDNOST

DERBI PREMIER LIGE Guardiola nadmudrio Kloppa, centimetri su se nasmiješili Građanima koji su odnijeli važnu pobjedu

Alen Vlahović

U velikom derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na svom stadionu svladao Liverpool s 2-1 (1-0) i tako smanjio zaostatak na vrhu ljestvice na četiri boda.

03.01.2019. u 20:06

City je poveo u 40. minuti preko Aguera koji se u petercu Liverpoola odlično okrenuo i pored Lovrena snažnim udarcem zatresao mrežu. Gosti su poravnali u 64. minuti golom Firmina, no pobjedu domaćima osigurao je najbolji igrač utakmice Sane vrlo preciznim udarcem u 72. minuti.

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool kojemu je ovo bio prvi poraz u prvenstvu ove sezone.

Vodeći Liverpool ostao je na 54 boda, a branitelj naslova City je vratio na drugu poziciju sa 50, dok je treći Tottenham Hotspur sa 48.

STARIJE:

95' Sviran je kraj utakmice. Manchester City je pobijedio rezultatom 2-1

90+ Četvrti sudac pokazuje da će se igrati pet minuta sudačke nadoknade.

90' Lovren je pogriješio i City je promašio priliku da nokautira Liverpool. Pucao je Sterling s 15-ak metara, ali lopta prolazi pored desne stative vratara Allisona. Kakva je to prilika bila!

88' Još jedna izmjena. Kompany ne može nastaviti dvoboj. U igru će umjesto njega ući Otamendi.

86' Izmjene za obje momčadi. Za Liverpool je izašao Wijnaldum, a ušao Sturridge, dok je za domaćine Kyle Walker zamijenio Laportea.

85' Još jedna velika šansa za goste. Lopta je nakon kornera zastala u petercu građana, ali Redsi nisu uspjeli ubaciti loptu u mrežu.

84' Ogromna šansa za Salaha, pucao je iz kosa, ali ovaj puta Ederson brani udarac i lopta završava u prvom korneru za Liverpool na ovom dvoboju.

82' Kakva Šansa za City! Kontranapad je uslijedio nakon duge akcije Liverpoola, Aguero je išao sam na Allisona, koji njegov udarac odbija u korner.

80' Liverpool pritišće City, čuju se ogromni zvižduci s tribina.

77' Izmjena u momčadi Liverpoola. Ušao je Shaquiri, a teren je napustio Sadio Mane.

72'  GOOOOOOOOL Manchester City vraća vodstvo, Sane se sjurio s lijeve strane i pucao prema golu. Lopta se odbila od Allisonove lijeve stative i ušla u gol. Centimetri su se opet nasmiješili Građanima.

64'  GOOOOOOOOOOL Rezultat je 1-1. Andy Robertson je s lijeve strane ubacio u sredinu, tamo se našao Firmino, koji neometan postiže glavom pogodak te vraća rezultatsku neizvjesnost.

63' Slobodan udarac za Liverpool, ubacio je Alexander-Arnold, Ederson je zaplivao, međutim Firmino nije uspio postići pogodak jer su Citijevi igrači stali u obrambeni blok i odbili loptu.

59' Igra se otvorena utakmica. Na drugoj strani, Danilo je opalio s 20-ak metara, ali lopta prolazi nekoliko metara pored gola.

57' Izmjena za Liverpool. Iz momčadi izlazi James Milner, a ulazi  Fabinho.

56' Dobra prilika za goste. Pucao je Alexander Arnold s ruba šesnaesterca, lopta dira mrežu, ali s vanjske strane.

53' Fernandinho je pucao s 20-ak metara, ali lopta odlazi daleko iznad Allisonovog gola. Manchester City nastavlja sa presingom.

52' Sterling je bio u protivničkom šesnaestercu i sudario se s Robertsonom. Taylor odmahuje rukama, ništa od jedanaesterca.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2 Anthony Taylor svira kraj prvog dijela utakmice. Momčadi odlaze za zasluženi odmor.

40'   GOOOOOOOOOL Manchester City je poveo pogotkom Sergia Aguera koji se ubacio ispred našeg Lovrena i s ruba peterca rasparao mrežu Allisona. To je bio prvi udarac Građana prema okviru Allisonovog gola .

38' Sudac Anthony Taylor se razmahao kartonima. U evidenciju žutih kartona ušao je i Georginio Wijnaldum nakon oštrog prekršaja.

31' Kompany je zaradio žuti karton nakon što je sa dvije noge uklizao prema Salahu. Srećom, nije ga ozlijedio i igra se nastavlja.

24' David Silva je probio lijevu stranu i sjajno ubacio u šesnaesterac. Bila je to izgledna prilika za Građane, ali se Van Dijk nalazi na mjestu i otklanja opasnost.

20' Naš Dejan Lovren je pokosio Aguera i pritom zaradio žuti karton.

18' Kakva šansa za Liverpool! Firmino i Salah su odigrali 'dupli pas' i lopta je došla do Manea koji pogađa stativu. Nakon toga natrčava Salah, međutim obrana Citija je s gol crte otklonila opasnost. Zaista rijetko viđena situacija, u pitanju su bili milimetri.

14' Klopp i Guardiola vode šahovsku bitku na sredini terena. Još uvijek nema konkretnih šansi za postizanje pogotka.

9' Solidan ubačaj Alexander-Arnolda s desne strane, lopta je umalo završila u mreži nakon nespretne reakcije Fernandinha.

8' Manchester City dominira posjedom, ali zasad bez konkretne prilike.

4' Sane probija s lijeve strane, ubacuje unutra, ali Allison je na mjestu.

3' Aguero prolazi s lijeve strane, ubacuje u šesnaesterac, međutim Sterling nije uspio stići do lopte.

1' Utakmica je počelaU velikom derbiju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na svom stadionu svladao Liverpool s 2-1 (1-0) i tkao smanjio zaostatak na vrhu ljestvice na četiri boda

Vatreni derbi nas očekuje večeras u okviru 21. kola Premier lige. Na Etihadu, Manchester City ugošćuje Liverpool, koji ima sedam bodova prednosti ispred Građana i šest ispred Spursa. Naš reprezentativac Dejan Lovren se nalazi u početnom sastavu za Redse.

Sastav iz Liverpoola čeka na naslov od davne 1990. godine. Najveću priliku su prokockali pod vodstvom Brendana Rodgersa u sezoni 2013/2014., kada im je naslov 'izmakao' u posljednjim kolima prvenstva. Momčad Jurgena Kloppa ove sezone ne zna za poraz te su u 20 odigranih kola prikupili strašna 54 boda. Mnogi Arsenalovi navijači strahuju da će Redsi ugroziti njihov 'Zlatni trofej' iz sezone 2003/2004 i status nepobjedivih stoga će i oni večeras biti navijači 'Plavih'.

Manchester City i Liverpool su se prošle sezone susreli čak četiri puta. Dva puta u Ligi prvaka (u obje utakmice je slavio Liverpool) te dva puta u prvenstvu pri čemu je Liverpool stradao na Etihadu rezultatom 5-0, a na Anfieldu je završilo 4-3 za domaćine u spektakularnoj utakmici.

Očekuje nas veličanstvena utakmica i sudar divova, a dostupni su nam i službeni sastavi obje momčadi.

Sastavi:

MANCHESTER CITY(4-3-3-): Ederson, Stones, Kompany(C), Laporte, Danilo, B. Silva, Fernandinho, D. Silva, Aguero

LIVERPOOL(4-3-3-): Allison, Robertson, Van Dijk, LOVREN, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Henderson(C), Milner, Salah, Mane, Firmino