DVA GOLA GNABRYJA

BAYERN U FINALU Lewandowski zabio za potvrdu pobjede protiv Lyona

av/iz

Nogometaši Bayerna 11. put će igrati u finalu Lige prvaka nakon što su u srijedu u polufinalu na lisabonskom stadionu Jose Alvalade svladali francuski Lyon s 3:0 (2:0).

19.08.2020. u 19:59

Oba pogotka za Bavarce u prvom poluvremenu postigao je njemački reprezentativac Serge Gnabry. U 18. minuti je s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem pogodio gornji desni kut, a u 33. minuti je popravio dvostruki promašaj Roberta Lewandowskog nakon ubačaja Ivana Perišića, kad je loptu koju je odbio vratar Lyona Lopes poslao u nebranjenu mrežu.

Pobjedu Bayerna potvrdio je Lewandowski, kad je u 88. minuti glavom poslao loptu u mrežu.

Ivan Perišić je bio u početnoj postavi Bayerna i osim važne uloge kod drugog pogotka Bavaraca, imao je priliku upisati se u strijelce u 51. minuti, ali je njegov udarac Lopes obranio. U 63. minuti Perišića je zamijenio Coman.

Finalni dvoboj Lige prvaka na rasporedu je u nedjelju, 23. kolovoza, a za trofej će se boriti debitant u finalima francuski prvak Paris Saint-Germain te njemački prvak Bayern, koji će pokušati šesti put osvojiti elitno europsko klupsko natjecanje, a prvi put nakon 2013.

Finalna utakmica će biti odigrana na stadionu Benfice, s početkom u 21 sat.

UŽIVO:

Rezultat na utakmici prvog pretkola Lige prvaka promijenio se tek u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Za 2:0 CFR Cluja protiv malteške Floriane zabio je Catalin Golofca. CFR Cluj igrat će protiv hrvatskog prvaka Dinama u drugom pretkolu.

90+3' Kraj! Bayern je pobijedio Lyon i slavio u desetoj utakmici Lige prvaka ove sezone za novo finale njemačke momčadi.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Robert Lewandowski zabija za 3:0. Visoko je pokupio loptu koju je iz slobodnog udarca uputio Joshua Kimmich. Glavom je loptu poslao pored lijeve stative.

86' Žuti karton je dobio igrač Lyona Thiago Mendes zbog grubog starta.

84' Dobru loptu je Lyonov igrač Houssem Aouar na rubu šesnaesterca i pucao po sredini gola. Neuer je dobro reagirao i obranio udarac.

82' Posljednje zamjene kod Bayerna. Corentin Tolisso i Benjamin Pavard ulaze, a iz igre izlaze Thiago Alcantara i Leon Goretzka.

80' Ubrzo nakon ulaska u igru zabija Coutinho, ali je bio u zaleđu.

75' Iz igre izlazi dvostruki strijelac Gnabry. Ulazi Philippe Coutinho.

73' Posljednja izmjena igrača kod Lyona. Mathis Ryan Cherki je ušao, a Fernando Marcal izašao s terena.

72' Kenny Tete je poslao nisku loptu s ruba šesnaesterca, ali je Bayernoca obrana presjekla i izbila loptu.

69' Joshua Kimmich je ubacio iz kornera, ali je jedan od braniča Lyona glavom izbio loptu.

67' Dvostruka izmjena kod Lyona izaši su Leo Dubois i Karl Toko Ekambi, a ušli su Kenny Tete i Jeff Reine-Adelaide.

66' Houssem Aouar je izigrao Bayernovu obranu no ne i braniča njemačke momčadi koji je izbacio loptu u korner.

63' Izmjena i kod Bayerna Iz igre je izašao Perišić i zamijenio ga je Kingsley Coman.

58' Iz igre je izašao Depay, a ušao Moussa Dembele kod Lyona. Francuska momčad je uskoro imala priliku za gol. Karl Toko Ekambi je primio točno dodavanje i u situaciji jedan na jedan s Neuerom pucao po sredini gola. Vratar Bayerna obranio je udarac.

Na utakmici prvog pretkola Lige prvaka CFR Cluj vodi protiv Floriane 1:0. Strijelac je bio Mike Cestor u 54. minuti.

56' Marcelo je skočio u šesnaestercu nakon kornera Memphisa Depaya i pucao glavom po sredini gola. Vratar Bayerna Manuel Neuer je refleksno obranio taj pokušaj.

51' Perišić nije uspio zabiti i potpuno riješiti utakmicu. Primio je loptu i našao se u situaciji jedan na jedan s vratarem Lyona. Pucao je u lijevu stranu, a Lopes se bacio na loptu i obranio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Lisabonu. Izmjene u obje momčadi. Bruno izlazi, a u igru ulazi Thiago Mendes kod Lyona, a kod Bayerna iz iz igre je izašao Jerome Boateng, a ušao je Niklas Sule.

Gotovo je i prvo poluvrijeme između malteške Floriane i rumunjskog CFR Cluja u prvom pretkolu Lige prvaka. Zasad bez pogodaka. Pobjednik ovog susreta igrat će protiv hrvatskog prvaka Dinama.

45' Kraj prvog poluvremena bez sekunde nadoknade.

42' Fernando Marcal je dobio žuti karton nakon što je oborio protivnika. Drugi karton za francusku momčad. I opet Lahoz vadi žuti karton. Prethodno je Ivan Perišić završio u zaleđu.

35' Prvi žuti karton na utakmici. Lyonov nogometaš Marcelo je startao na Bayernova igrača i sudac Antonio Mateu Lahoz  je bez oklijevanja pokazao karton.

GOOOOOOOOOOL!!! 33' Ponovno Gnabry. Odbijenu loptu je poslao u mrežu. Vratar je bio potpuno nemoćan.

31' Nakon udarca iz kuta Robert Lewandowski je pucao glavom, ali je lopta otišla desno od gola.

27' Lopta je u mreži Lyona, ali gola nema. Svirano je zaleđe. Alphonso Davies je pobjegao obrani francuske momčadi, ali je malo požurio.

25' Nova prilika za njemačku momčad. Gnabry je pucao s ruba kaznenog prostora. No, brani Anthony Lopes.

GOOOOOOL!!! 18' Bayern je zabio za 1:0. Zabio je Serge Gnabry. Snažno je udario loptu u lijevi kut, a vratar Lyona nije mogao ništa.

17' Ivan Perišić gotovo je došao do šesnaesterca, pokušao dalekim udarcem, ali nije ušlo. Lopta je ubrzo došla do Lyonovih nogometaša. Karl Toko Ekambi je bryo došao do Bayernove obrane, ali je lopta pogodila stativu te se odbila do igrača njemačke momčadi.

13' Nisku loptu ubacio je Maxwel Cornet u šesnesterac Bayerna. No, presjekla ju je njemačka obrana.

6' Korner za Bayern. Izveo ga je Joshua Kimmich, ali je branič Lyona izbio loptu glavom.

4' Velika prilika za Lyon no lopta je završila pored gola. Memphis Depay je dočekao centaršut u šesnaestercu i pucao po golu. No otišlo je malo udesno.

1' Počela je utakmica u Lisabonu

Objavljeni su početni sastavi obiju momčadi.

Lyon: Lopes, Denayer, Marcelo, Aouar, Depay, Dubois, Marcal, Ekambi, Caqueret, Cornet, Guimares

Bayern: Neuer, Alcantara, Lewandowski, Perišić, Boateng, Goretzka, Davies, Gnabry, Mueller, Alaba, Kimmich

Nakon demonstracije sile, PSG je u utorak prošao u finale s glatkih 3:0. Francuzi su dominirali većim dijelom susreta, a uz spomenuti rezultat, momčad iz Pariza je promašila i nekoliko prilika koje je kreirao brazilski čarobnjak Neymar. Unatoč tomu, nije bilo dileme oko pobjednika dvoboja. Leipzig je djelovao neprepoznatljivo i Parižani su sasvim zasluženo prošli u prvo finale u povijesti.

U srijedu navečer, s početkom u 21 sat, susrest će se Bayern i Lyon. Bavarci su deklasirali Barcelonu u ranijoj fazi s nestvarnih 8:2 i time jasno dali do znanja Lyonu o njihovom pristupu. Lyon, pak, je pobijedio prošlosezonskog prvaka Italije - Juventusa i Engleske - Manchester Cityja, što je sasvim zavidan rezultat kada uzmemo u obzir činjenicu da su u prvenstvu završili na osmom mjestu nakon što je ono bilo prekinuto, a i kvaliteta lige kaska za ostatkom liga petice.

Ako Lyon uspije iznenaditi Bayern, bit će to prvi puta u povijesti da u finalu Lige prvaka, uzimajući u obzir i razdoblje od 1955. godine, igraju dva francuska kluba.

Perišićev Bayern veliki je favorit u ovom dvoboju i ako uspiju proći dalje gledat ćemo i u finalu francusko-njemački dvoboj. Zadnji i jedini put kada smo svjedočili takvom finalu bilo je davne 1976. godine kada su finale igrali Saint-Étienne i Bayern. Nijemci su slavili u tom dvoboju i osvojili treći uzastopni naslov.