PRVI SUSRETI

LIGA PRVAKA Liverpool pogocima Firmina i Keite slavio s 2-0 protiv Porta, Građani promašili penal pa izgubili s 1-0 od Spursa

Alen Vlahović

Nogometaši Tottenhama i Liverpoola ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka.

09.04.2019. u 20:03

Spursi su na svom novom stadionu pobijedili Manchester City s 1-0, dok je Liverpool na Anfieldu porazio Porto s 2-0.

Uzvratne utakmice su 17. travnja u Manchesteru i Portu.

Bio je to 157. međusobni susret "Spursa" i "Građana", ali tek prvi u europskim natjecanjima, a domaćin je stigao do pobjede golom Heung-Min Sona u 78. minuti.

City je najbolju priliku imao u 12. minuti kada Sergio Aguero nije realizirao jedanaesterac. Argentinac je pucao u desnu stranu, no francuski vratar Hugo Lloris je sjajno reagirao.

U drugom susretu večeri Liverpool je na Anfieldu pobijedio Porto s 2-0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

"Redsi" su poveli već u petoj minuti utakmice golom Nabyja Keite. Gvinejski veznjak je pucao, a njegov udarac odbio se od Olivera Torresa i prevario Ikera Casillasa. Na 2-0 je povisio Roberto Firmino u 26. minuti nakon lijepe akcije. Henderson je sjajno proigrao Alexandera-Arnolda na desnoj strani, a ovaj odmah asistirao Firminu na drugoj stativi koji je lagano zabio za 2-0.

Do kraja susreta je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

U srijedu su preostale dvije utakmice četvrtfinala, a sastaju se Ajax - Juventus i Manchester United - Barcelona.

UŽIVO:

KRAJ

90' Završila je i utakmica u Londonu. Tottenham je pogotkom Sona ostvario minimalnu prednost uoči uzvrata na Etihadu.

90' Završila je utakmica u Liverpoolu. Domaćini nakon prvog susreta imaju prednost od 2-0.

86' Liverpool pritišće Porto, dva uzastopna kornera za crvene, ali nisu urodila plodom.

79' GOOOOOOOOOOL  Heung-Min Son (Tottenham) je progurao loptu pokraj golmana! Spursi vode protiv Građana 1-0.

78' Veliku je šansu sada propustio Moussa Marega (Porto). Primio je precizan pas u šesnaestercu i pucao oštro, ali lijevo pored gola.

73' Divock Origi zamijenio je Sadia Manea u momčadi Liverpoola.

70' Sadio Mane je pucao sa šesnaest metara. Njegov udarac je otišao nekoliko centimetara pored Casillasove lijeve vratnice.

69' Marega je sada bio u izvjesnoj prilici za postizanje pogotka. Njegova pozicija je bila malo iskosa i njegov udarac je išao ravno u ruke Allisonu.

68' Dele Alli (Tottenham) je pucao snažno prema golu, ali je požrtvovni obrambeni igrač to blokirao.

67' Sudac Antonio Mateu je pregledavao VAR jer je Dejan Lovren igrao rukom u šesnaestercu. Ocijenio je kako se ipak ne radi o najstrožoj kazni i igra se nastavlja.

60 Riyad Mahrez zaradio je žuti karton zbog povlačenja protivničkog igrača.

58' Harry Kane se ozlijedio. Ovo je veliki udarac za Spurse. U igru će ući Lucas Moura.

52' Sjajna prilika za Liverpool. Salah je, ometen, pucao s osam metara, ali je njegov blokirani udarac lagano došao u ruke Ikera Casillasa.

51' Heung-Min Son (Tottenham) je pucao malo izvan šesnaesterca, ali je Ederson bio spreman na taj udarac i obranio mu šut.

48' Gol Sadia Manea poništen je zbog zaleđa. Ostaje 2-0 za Liverpool.

47' Velika prilika za Raheema Sterlinga koji je bio sam protiv Llorisa, ali je njegov udarac bio preslab i po sredini gola. Nema pogotka za Građane.

46' Počeo je drugi dio utakmica u Londonu i Liverpoolu. Redsi vode 2-0 protiv Porta, Tottenham i Manchester City i dalje bez pogodaka.

POLUVRIJEME

45' Sergio Aguero (Manchester City) je pucao snažno s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla par centimetara kraj desne stative.

42' Danny Rose (Tottenham) je odlično pucao iz slobodnog udarca s obećavajuće pozicije. Pucao je po sredini gola, ali mu je Ederson to lijepo obranio!

36' Ružan start je napravio Nicolas Otamendi (Manchester City). Sudac je svirao faul. Tottenham iznuđuje slobodan udarac iz kojeg se može ugroziti protivnički gol.

34' Kakvu priliku je sada propustio Roberto Firmino. Loptu je ubacio Alexander-Arnold, Brazilac je pucao iz prve, a lopta je otišla malo iznad grede.

31' Sudac Lahoz išao je provjeriti radi li se o kaznenom udarcu za Porto nakon što je Alexander-Arnold igrao rukom u šesnaestercu. VAR je odlučio da nema govora o najstrožoj kazni, igra se nastavlja.

30' Liverpool je sada opasno živio. Moussa Marega se našao sam ispred Allisona Beckera, ali mu je Brazilac obranio udarac.

28' Aymeric Laporte je dobio žuti karton u momčadi Manchester Cityja .

26' GOOOOOOOOOOOL Liverpool vodi 2-0 protiv Porta, gol je postigao asistent prvog pogotka Brazilac Roberto Firmino koji se našao ispred praznog gola, nakon ubačaja Trenta Alexandera-Arnolda.

24'(London)  Ederson je morao reagirati da spriječi pokušaj. Harry Kane (Tottenham) si je oslobodio prostor nakon primanja lopte i uputio je udarac u desnu stativu, ali nije uspio svladati golmana.

22' Mohamed Salah (Liverpool) je promašio veliku šansu! Egipćanin se našao sam, 'oči u oči' s Casillasom i pucao pored njega. Lopta je prošla nekoliko centimetara pored desne stative. Kakva je ovo bila prilika za Redse.

18' (Liverpool) Salah je pucao s 25 metara, ali njegov udarac brani Iker Casillas.

13' Prvi žuti karton za Tottenham dobio je Danny Rose .

13' (London) Manchester City je nakon pregledavanja VAR-a dobio kazneni udarac! Sergio Aguero ga je izveo, ali njegov pokušaj brani Huho Lloris, ostaje 0-0.

8' (London) Moussa Sissoko je dobro centrirao, a loptu je na rubu šesnaesterca dočekao Dele Alli (Tottenham) i pucao, ali je ona otišla visoko iznad gola.

5' GOOOOOOOOOL  Liverpool vodi na Anfieldu, pogodak je, na asistenciju Roberta Firmina, postigao Naby Keita.

1' Utakmice u Liverpoolu i Londonu su počele.