TALIJANI DOMINIRALI NA TERENU

Dinamo odigrao najlošiju utakmicu u dosadašnjem dijelu Lige prvaka i izgubio od Atalante s 2-0

Alen Vlahović

Nogometaši Dinama poraženi su u 5. kolu skupine C Lige prvaka u Milanu od Atalante s 0-2 (0-1) te je hrvatski prvak bitno kompromitirao šanse za plasman u osminu finala te čak i ostanak u Europi.

26.11.2019. u 19:53

Pogotke su za Atalantu dali Kolumbijac Luis Muriel (27pen) i Argentinac Alejandro Gomez (47)

U drugoj utakmici skupine Manchester City i Šahtar su na Etihadu igrali 1-1, pa je engleski prvak prošao u osminu finala. City je poveo golom Ilkaya Gundogana (56), a za Ukrajince je izjednačio Solomon (69).

Na ljestvici vodi City s 11 bodova, Šahtar ima 6, Dinamo 5, a Atalanta 4 boda.

U posljednjem kolu 11. prosinca Dinamo dočekuje Manchester City, a u drugoj utakmici igraju Šahtar i Atalanta. Dinamo još uvijek može biti drugi, ali i četvrti u skupini.

UŽIVO:

KRAJ UTAKMICE- ATALANTA-DINAMO 2:0

90' Igrat će se još tri minute sučeve nadoknade.

85' Igra se sama završnica susreta. Atalanta i dalje kontrolira susret.

76' Livaković obranio čisti zicer Gomezu. Atalantin igrač našao se "oči u oči" s Dinamovim vratarom, ali je njegov šut obranjen.

75' Bjeličina druga izmjena. Izvadio je Stojanovića, a u igru ubacio Marka Điru.

75' U sučevu bilježnicu upisao se i Stojanović.

71' Gomez je zapucao slobodni udarac s 25 metara no nije bio precizan i bit će ispucavanje za Dinamovog čuvara mreže.

70' Dupli pas Pašalića i Iličića i slovenski igrač zapucao je unutarnjim felšeom. Lopta je odsjela na desnoj vratnici Livakovićeva gola.

69' Loša vijest za Modre. U drugoj utakmici Šahtar je izjednačio protiv Manchester Cityja.

67' Prvi potez Nenada Bjelice. Iz igre je izašao Ivanušec, a ušao Gojak.

65' Pašalić je sada požutio nakon neopreznog starta.

63' Pašalić je sada priprijetio Livakovićevom golu. Hrvatski reprezentativac snažno je zapucao, ali je lopta otišla pokraj desne vratnice Dinamova vratara.

61' Prva zamjena u momčadi Atalante. Iz igre je izašao opasni Muriel koji je zabio prvi pogodak, a ušao Josip Iličić.

60' Traje i dalje pjesma navijača Dinama. BBB neprestano pjevaju već punih sat vremena.

57' Manchester City poveo je protiv Šahtara na Etihadu.

52' Ponovno prijeti Muriel. Opalio je s dvadesetak metara, ali lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice Livakovićeva gola.

51' Na stadionu je 26.496 gledatelja.

47' GOL za Atalantu. Gomez je sada prošao po desnoj strani terena. Ivanušecu je lopta prošla kroz noge i zaobišao je nakon toga Perića. S 15- ak metara iskosa je zapucao i pogodio suprotni kut Livakovićevog gola. Modri vratar nije mogao ništa napraviti.

46' Počeo je drugi dio susreta.

POLUVRIJEME: ATALANTA-DINAMO 1:0

45' Korner za Atalantu. Ubacio je Gomez, ali Ivanušec uspjeva odbiti loptu izvan šesnaesterca.

42' Oršić je zapucao slobodni udarac, ali lopta je otišla iznad gola.

41' Prvi žuti karton i u redovima domaćina. Toloi je hrvatčkim zahvatom srušio Petkovića i zaradit će opomenu.

39' Muriel ponovno prijeti Dinamu. Zapucao je s 15-ak metara, ali ovaj puta iznad gola.

38' Priprijetila je sada i Atalanta. Kapetan Gomez zapucao je snažno po podu, ali lopta je otišla izvan okvira Livakovićeva gola.

36' KAKVA PRILIKA ZA DINAMO Oršić je sada probio lijevu stranu i zapucao u daljnji gornji kut. Lopta je odsjela na gredi i neće biti pogotka za Modre.

34' Nova sjajna prilika za Atalantu. Livaković je već bio svladan i bio je prazan gol no loptu s gol linije odbio je Dino Perić.

32' Muriel se sada našao u novoj sjajnoj situaciji. Izvrtio je Dilavera i zapucao prema golu no lopta je otišla preko Livakovićevih vrata.

27' GOOOOL Atalanta vodi 1-0. Strijelac s bijele točke bio je Muriel.

26' Trese se greda Livakovićeva gola. No nespretna reakcija Dine Perića koji je srušio protivničkog igrača rezultirala je najstrožom kaznom za Atalantu.

24' Udarac iz kuta za Dinamo. Loptu je u sredinu ubacio Leovac, ali je ona otišla na prvu vratnicu te je odbijena.

20' Velika prilika za Atalantu! Na ubačenu loptu Pašalić nije uspio reagirati i ona se prošetala ispred Livakovića. Prava je sreća da je nitko nije uspio pospremiti u mrežu.

19' Drugi žuti karton na susretu i ponovno u redovima Dinama. Požutio je Dino Perić i on neće igrati protiv Manchester Cityja.

17' Zapucao je Muriel s 25 metara, ali Livaković je ponovno na mjestu.

13' Prvi žuti karton na susretu. Kevin Theophile-Catherine zaradio je žuti karton jer je uslijedila opasna kontra domaćina. On će propustiti susret protiv Manchester Cityja.

10' Dinamo je uspio "ukrotiti" napade talijanske momčadi i postaviti se na terenu; i dalje se čuje snažna podrška navijača Dinama.

5' Prva prilika za Dinamo na susretu. Loptu je u sredinu ubacio Oršić i ona je sjela na glavu Stojanovića no desni bek Modrih nije bio precizan.

4' Prvi udarac u okvir gola. Muriel je s 30-ak metara opalio po podu, ali to je bio lak zadatak za Livakovića.

3' Nova prilika za Atalantu. Gomez je ubacio s desne strane i lopta je išla na nogu Mariju Pašaliću koji ju nije uspio zahvatiti s četiri metra i pospremiti loptu u mrežu.

3' Sjajna prilika za Atalantu, Muriel je probio desnu stranu i ubacio u sredinu no Hateboer nije uspio s pet metara dobro zahvatiti loptu i opasnost je otklonjena.

2' Krenula je gromoglasna podrška Dinamovih navijača na San Siru.

1' Susret Atalante i Dinama na San Siru je počeo!

Tanak je led na kojem pleše zagrebačka momčad. Modrima je ova utakmica prekretnica u jesenskom dijelu natjecanja. Pobjeda, neriješen rezultat i poraz donose tri sasvim različita scenarija. S porazom bi Dinamo išao ka zadnjem mjestu s obzirom da u zadnjem kolu igraju s Manchester Cityjem, neriješeno bi značilo proljeće u Europskoj ligi, dok bi pobjeda uvelike otvorila vrata osmini finala Lige prvaka.

Sada je sasvim jasno koliko je ona završnica utakmice protiv Šahtara upropastila Bjeličinu momčad. No ne treba žaliti za "prolivenim mlijekom". Dinamo ima još dvije prilike kako bi popravio situaciju i nesumnjivo je da će Modri večeras ginuti na terenu.

Ono što zagrebačkoj momčadi može pružiti nadu je to da je Atalanta poražena u zadnjem susretu talijanskog prvenstva od Juventusa s 3-1.

S druge strane, Dinamo je odigrao na svom terenu s Hajdukom 1-1.

Također, Modri su u prvom kolu pobijedili Atalantu na Maksimiru s čak 4-0 tako da samopouzdanja svakako ne bi trebalo nedostajati.

Manchester City je na vrhu ljestvice s 12 bodova, slijede ga Šahtar i Dinamo s po pet bodova i na dnu je Atalanta s jednim osvojenim bodom.

Uoči utakmice, smješteni su domaći i gostujući navijači na suprotnim tribinama.

Poznati su i sastavi:

Dinamo: Livaković; Theophile, Dilaver, Perić; Stojanović, Olmo, Ademi (C), Ivanušec, Leovac; Petković, Oršić.

Atalanta: Gollini; Toloi, Kjaer, Palomino; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Pašalić, Gomez (C); Muriel

Utakmicu možete pratiti uživo na portalu Direktno.