2. kolo HNL-a

Dinamo pobijedio Istru rezultatom 3-0

šm

U šačicu do sada odigranih utakmica Dinamo je pokazao dva lica, ono nemilosrdno u prvoj utakmici protiv Hapoela, te bezidejno, u uzvratu i protiv Rudeša.

03.08.2018. u 20:40

90' Utakmica je završila.

70' - Prva prilika za novog igrača Dinama. Gavranović je podvalio za Kadziora, ali Poljak ne uspijeva zabiti.

65' - Još jedna vrhunska prilika za Dinamo, ali nema novog pogotka.

Hajrović ide van, a u Modrom dresu debitira Poljak Kadzior.

61' - Kratka kombinacija Dinama nakon kornera. Hajrović ubacuje loptu po podu za Gavranovića koji još jednom prijeti, ali bez novog pogotka.
58' - Prvi igrač Dinama s žutim kartonom je Šunjić .

Još jedan opasan napad Dinama. Novi pokušaj ide bezopasno pored gola.

52' - Oršić puca iz daljine, ali laki plijen za golmana Istre.

48' - Tek što se krenulo s centra Dinamo je povečao prednost na 3:0. Hajrović izvrsno probija stranu i oštro ubacuje u sredinu gdje Gavranović fantastično reagira i petom postiže GOOOOOOOOOOL.

46' - Utakmica je nastavljena.

---------------------------------------------------------------------

Kraj prvog dijela.

47' - Gavranović opet radi pomutnju u obrani Istre, a Leovac zabija GOOOOOOOL.  Dobra kombinacija bivših igrača Rijeke i Dinamo je poduplao prednost .

45' - Oršić lijepo podvaljuje loptu, ali Gavranović ne zabija.

43' - Grujević zarađuje žuti karton zbog starta s leđa .

40' - Lijepa varka Gavranovića Izbacio je svog čuvara i opalio s 13 m preko gola.

38' - Prvi žuti karton na utakmici. Zbog prekršaja nad Gavranvićem požutio je Rodrigez.

36' - Dinamo se razigrao i reda napade. Novi korner za Modre izvodi Olmo i iznuđuje joj jedan.

Opet ubačaj Čondrić odbija.

32' - Još jedan pokušaj iz daljine. Fiolić gađa neprecizno.

30' - Dobar ubačaj Moharramija, ali Istra ponovno odolijeva.

28' - Novi korner za Dinamo. Ubacuje Olmo. Istra se ponovno brani.

25' - Olmo iskušava udarac iz daljine, ali i on je neprecizan.

23' - Hajrović pokušava iz daljine, ali Čondrić je siguran.

22' - Novi korner za Dinamo nakon udarca Gavranovića s vrha kaznenog prostora.

Trese se mreža Istre, ali gol je poništen zbog zaleđa Gavranovića

17' - Novi nalet Dinama. Hajrović ubacuje, a obrana Istre izbacuje u korner. Kratku kombinaciju odugrali su Oršić i Olmo, a Hajrović nakon povratne lopte ne uspjeva zabiti.

13' - Slobodni udarac za Dinamo. Ubačaj u kazneni prostor s nekih 40 m i Modri vode. GOOOOOOL. Vodeći pogodak zabija Gavranović nakon ubačaja Hajrovića.

5' -  Izvrstan solo prodor Moharramija koji je osvojio puno prostora. Ušao je u kazneni prostor, ali je izostao kvalitetan ubačaj.

3' - Šansa za Istru. Miljanić se našao u prilici, ali u posljednji trenutak klizećim startom mu Perić izbija loptu iz nogu

1' - Počela je utakmica. Ovo su sastavi s kojima treneri započinju utakmicu.

Dinamo: Zagorac; Leovac, Perić, Dilaver, Moharrami; Šunjić; Oršić, Majer, Olmo, Fiolić; Gavranović

Istra 1961: Čondrić; Senzemba, Rufati, Rodriguez, Franić; Espinosa, Segado; Iglesias, Sane, Grujević; Miljanić

----------------------------------------------------------

Nenad Bjelica i njegovi igrači danas se imaju priliku iskupiti za neuvjerljive izvedbe. Na Maksimiru gostuje, ako ništa drugo na papiru, slabašna Istra, koja bi trebala poslužiti kao stepenica za iskorak i povratak u formu.

"Imamo imperativ pobjede protiv Istre nakon utakmice i remija s Rudešom. Nemamo izbora, moramo dati sve od sebe. Trebamo podignuti nivo naše igre na veći od onoga koji je bio u prvom kolu. Moramo pobijediti. Vidjet ćemo tko će krenuti od prve minute, imamo još dva treninga prije utakmice.

Dinamo je u svakom pogledu kompletnija i kvalitetnija momčad, ali bili su i protiv Rudeša favorit, te su u konačnici spašavali živu glavu u sudačkoj nadoknadi. Perić je zabio za izjednačenje. Kiks, a sve osim pobjede to je, bi bio poguban za sve pozitivno što je napravljeno u pripremnom periodu, no povijest je bez ikakve dvojbe na strani Modrih.

Dinamo i Istra su se do sada susretali 39 puta i gosti nisu uspjeli pobijediti sastav iz Maksimira niti jednom. Istru treba brinuti i činjenica da im je Dinamo napunio mrežu do vrha u prethodne tri utakmice zabivši im 13 golova, dok su primili samo jedan.

Međutim, novi vjetrovi pušu u Puli s obzirom na to da je grupacija Baskonia-Alaves postala novi vlasnik Istre 1961 , a ove sezone zeleno-žuti dres će nositi rekordnih 16 stranaca koji će pokušati spriječiti grčevitu borbu za ostanak u ligi što je bio slučaj prethodne sezone kada je Istra tek nakon doigravanja s Varaždinom sačuvala prvoligaški status.

Istra je kao i Dinamo u prvom kolu remizirala, odigravši 1:1 sa Slaven Belupom. Bilo je puno problema s momčadi na otvaranju sezone no sportski direktor Istre 1961 Pepe Calderon to polako rješava.

"Za razliku od susreta prvog kola, novi igrači koji su stekli pravo nastupa su Landeta, Iglesias i Oneto. Cardozo i Mierez neće moći igrati protiv Dinama. Nema tu nikakvih problema, već je riječ o uobičajenoj proceduri oko registracije koja se ne može napraviti preko noći. Međunarodnim transferima treba određeni period da se realiziraju, naročito kad igrači dolaze s drugog kontinenta kao što je slučaj s njima dvojicom. S te je strane sada sve riješeno te će Cardozo i Mierez steći pravo nastupa u trećem kolu, kad Istra 1961 gostuje kod Osijeka" - rekao je Calderon.

Na susret s Belupom se osvrnuo i trener Istre.

“Slaven Belupo je bio bolji u prvom poluvremenu, morali smo se braniti većinu vremena. Imamo nove igrače, puno mladih i s njima gradimo jedan novi projekt i uvjeren sam da možemo postati samo bolji. U nogometu ništa nije gotovo do posljednjeg zvižduka, tako da se nismo predali. Igrali smo, zabili za 1-1 i do kraja je utakmica bila luda – mogli su zabiti i oni, a i mi. Tek je početak, tako da mislim da je podjela bodova realan rezultat" - rekao je trener koji je svjestan da je ovakva situacija nezahvalna i teška.

"Prošlog tjedna imao sam na raspolaganju manji broj igrača koji su sami, s obzirom na odrađene treninge, mogli zaključiti tko će krenuti protiv Slaven Belupa. No, pred Dinamo sam stalno nešto mijenjao u radu te igračima nisam dao nikakvu naznaku tko bi mogao zaigrati i na kojoj poziciji, kao i u kojoj ćemo formaciji istrčati. Jednostavno, želio sam da svatko od njih da sve od sebe na svakom treningu i da se nastoji izboriti za mjesto u momčadi, neovisno o tome što sam ja već donio odluku o startnoj postavi. Nekad sam znao otkriti sastav dva-tri dana prije utakmice i tad sam primijetio kako onaj igrač koji zna da neće krenuti od početka više ne trenira na isti način. Stoga sam odlučio promijeniti pristup te sam uskoro uvidio da je ovako puno bolje, jer se svi igrači do zadnjeg časa nastoje pokazati i nametnuti, pa je samim tim i koncentracija na treningu puno veća" - rekao je Manolo Marquez.

Vrlo bitna utakmica za obje momčadi i pitanje je kako će oba sastava odreagirati, pogotovo Dinamo. Modri već u utorak igraju u Kazakhstanu susret trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka gdje im je protivnik Astana predvođena bivšim igračem Hajduka i Rijeke, Tomasovim. bez obzira na važnost utakmice protiv Istre, trener Dinama se dotaknuo i idućeg europskog protivnika.

"Vrlo su iskusna ekipa. Zadnjih godina stalno igraju u Europi, a prošle su godine prošli grupnu fazu Europa lige. Pojačali su se ove godine dolaskom Rukavine, a imaju bazu iz prethodne sezone. Vrlo su stabilni i imaju svoje kvalitete u napadu, vezi i obrani. Dosta su težak rival, ali ja vjerujem u naše dečke i u to da ćemo biti bolji u obje utakmice i proći dalje" - rekao je Bjelica.

Kako utakmicu protiv Astane tako i susret protiv Istre pratite u našem tekstualnom prijenosu.