VEČER KOJA ĆE SE PAMTITI

HRVATSKA PREGAZILA MAĐARSKU Vatreni nošeni sjajnom podrškom s poljudskih tribina pokazali dominaciju na terenu

Alen Vlahović

Hrvatska nogometna reprezentacija na korak je do plasmana na Europsko prvenstvo 2020. godine nakon što je u susretu 6. kola E skupine pred 33.000 gledatelja na stadionu Poljud pobijedila Mađarsku s 3-0.

10.10.2019. u 19:59

Svjetski doprvaci su rutinski stigli do važna tri boda na putu do EP-a. "Vatreni" su dominirali od prve minute i pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno.

Hrvatska je sav posao obavila već u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a golove su zabili Luka Modrić (5) i Bruno Petković (24, 42). Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, no Ivan Perišić je u 54. promašio kazneni udarac.

Mađarska je od 56. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Laszlo Kleinheisler.

Utakmica je odigrana u fantastičnoj atmosferi prepunog Poljuda, a "Vatrene" su na tribinama splitskog stadiona bodrili i predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović, premijer Andrej Plenković i predsjednik Sabora Gordan Jandroković.

U drugom susretu iz naše skupine Slovačka i Wales su u Trnavi odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Kieffera Moorea, a izjednačio je Juraj Kucka u 53. minuti. Slovaci su od 88. igrali bez isključenog Norberta Gyombera.

Hrvatska vodi na ljestvici s 13 bodova, Slovačka je druga s 10 bodova, Mađarska ima devet, a Wales sedam bodova, ali i utakmicu manje. Na začelju je Azerbajdžan s jednim bodom.

U idućem kolu "vatreni" će u nedjelju gostovati u Cardiffu kod Walesa, a do konca kvalifikacija Hrvatsku očekuje još utakmica protiv Slovačke u Rijeci 16. studenog.

Plasman na EURO 2020. izborit će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.

UŽIVO:

KRAJ: HRVATSKA-MAĐARSKA 3:0

90+ Igrat će se još tri minute sudačkog dodatka.

90' Jedina i najopasnija prilika za Mađarsku došla je u 90. minuti iz ubačaja. Glavom je neometan zapucao Willi Orban, Livaković se bacio, ali lopta je otišla pored gola.

89' Rebić je ponovno zapucao s 20-ak metara, ali ovaj puta lopta je otišla daleko iznad gola.

86' Kovačić je proigrao Rebića koji se našao na pet metara iskosa od protivničkog vratara i svom snagom. Lopta je 'proklizala' pored desne vratnice gola Gulacsija.

82' Svoju sreću okušao je i Brekalo koji je snažno pucao s 20-ak metara. Vratar Gulacsi bio je na pravom mjestu i uhvatio loptu koja je nezgodno odskočila od travnjaka. U međuvremenu, u sučevu bilježnicu upisao se i Gergo Lovrencsics.

78' Kontra hrvatske reprezentacije. Vlašić, Rebić i Brekalo sjurili su se na protivnički gol, ali je lopta brekala bila malo prespora i Rebić se našao u zaleđu. Šteta, bila je to izvrsna prilika za postizanje novog pogotka.

77' Vida je ispravio pogrešku Josipa Brekala koji je 'zaspao' u offside zamci te odbio loptu u korner.

73' Zadnja izmjena u hrvatskoj reprezentaciji. Iz igre je izašao Ivan Rakitić, a ušao Nikola Vlašić.

69' Bruno Petković je proigrao Ivana Rakitića koji se našao iskosa i zapucao prema golu. Njegov udarac je u konačnici blokiran.

67' Ovacije cijelog stadiona. Iz igre je izašao Luka Modrić, a u igru ušao Mateo Kovačić.

63' Udarac Rolanda Sallaija otišao je daleko iznad Livakovićeva gola. Radilo se o poluprilici.

61' Modrić u solo prodoru s desne strane terena izborio je novi korner za hrvatsku reprezentaciju.

60' Mađari rade prvu izmjenu na susretu. Dominik Nagy ući će u igru umjesto kapetana Balasza Dszudszaka, a u redovima hrvatske reprezentacije izlazi Ivan Perišić, a umjesto njega u igru je ušao Josip Brekalo.

58' Na Poljudu je večeras 33 110 gledatelja.

55' Nažalost Ivan Perišić promašio je jedanaesterac, ali Kleinheisler je zaradio drugi žuti karton i morat će napustiti teren.

54' Penal za Hrvatsku. Kleinheisler je oborio Antu Rebića. Najstrožu kaznu izvest će Ivan Perišić.

53' U 53. minuti u Slovačkoj, domaćini su izjednačili rezultat protiv Walesa na 1-1. Strijelac pogotka bio je Juraj Kucka.

51' Ante Rebić se našao u protivničkom šesnaestercu te navukao nekolicinu protivničkih igrača na sebe. Loptu je proslijedio Ivanu Perišiću koji je snažno pucao, ali je lopta otišla daleko od gola vratara Petera Gulacsija.

50' Mađari su odlučnije krenuli u drugi dio susreta, ali bez konkretnih prilika za gol.

46' Počeo je drugi dio utakmice.

POLUVRIJEME: HRVATSKA-MAĐARSKA 3:0

43' GOOOOOOOOOL  Jedna neugodna lopta s desnog boka i na pravom mjestu se pronašao Bruno Petković koji je postigao novi pogodak za hrvatsku reprezentaciju. Golu je prethodila neshvatljiva pogreška mađarske obrane.

40' Ante Rebić napravio je darmar u obrani Mađara. Otresao je dva igrača na lijevoj starni terena i ubacio u sredinu. Tamo je bio Petković koji je ponovno napravio majstoriju prebacivši loptu preko mađarskog braniča te je zapucao ka golu. Međutim, udarac je bio preslab i vratar mađarske reprezentacije odbio ju je. U nastavku akcije priprijetio je Perišić, ali je njegov udarac blokiran.

37' Slobodan udarac za Mađarsku, ubacio je Dzsudszak, ali lopta je odbijena u korner.

35' Adam Szalai definitivno je najbolji igrač mađarske reprezentacije. Ponovno se našao u kaznenom prostoru i pokušao iznuditi penal. Srećom, toj situaciji prethodila je nedozvoljena pozicija i igra je zaustavljena.

31' Domagoj Vida neoprezno je startao na Adama Szalaia i zaradit će prvi žuti karton za domaći sastav.

29' Podrška s tribina i dalje ne prestaje, a ne prestaju ni napadi Hrvatske reprezentacije. Sjajno izdanje Dalićevih izabranika u prvih pola sata utakmice.

25' Wales vodi u Slovačkoj od 25. minute. Pogodak za goste postigao je Kieffer Moore.

24' GOOOOOOOOL  Nevjerojatan pogodak postigao je Bruno Petković! Ante Rebić probio je lijevi bok i ubacio loptu po podu. Mađarski vratar istrčao je na Petkovića koji je petom iza vratara ugurao loptu u mrežu. Nevjerojatan pogodak! Hrvatska na Poljudu ima 2-0.

23' Opasan pokušaj. Nakon ubačaja iz kuta Balasza Dzsudszaka, loptu je glavom zahvatio mađarski vezni igrač Mate Vida. Lopta je srećom blokirana i otišla u još jedan korner.

21' Prvi udarac iz kuta za Mađare. Izborio ga je napadač mađarske reprezentacije Adam Szalai.

18' Prvi žuti karton na utakmici. Laszlo Kleinheisler ga je zaradio nakon vrlo opasnog i neopreznog starta nad hrvatskim kapetanom i strijelcem, za sada, jedinog pogotka na susretu.

17' Perišić je primio dubinsku loptu te sa 16 metara snažno zapucao. Lopta se od bloka odbila iznad gola i bit će korner za Hrvatsku.

16' Još jedna velika prilika za Vatrene. Lijevi bok probio je Borna Barišić te ubacio u šesnaesterac. Loptu je odbio protivnički branič, ali Ivan Perišić ispred gola nije uspio brzo reagirati i pospremiti loptu u mrežu. Mađarski vratar ispucat će loptu za nastavak igre.

11' Još jedna dobra prilika za Hrvatsku. Ivan Rakitić poslao je loptu Ivanu Perišiću. U međuvremenu se mađarski bek Tamas Kadar poskliznuo i Perišić se sjurio ka golu te snažno opalio. Lopta je nažalost završila u bloku te je opasnost otklonjena.

9' Mađari su prvi puta priprijetili u devetoj minuti susreta. Loptu je pokušao u sredinu ubaciti Balasz Dzsudzsak, ali je Dominik Livaković prvi na njoj i nema veće opasnost.

5' GOOOOOOOOOL Početni pritisak urodio je plodom. Greška Mađarske obrane prošla je pod budnim okom Luke Modrića koji ju je ukrao i sjurio se ka golu. Snažno je opalio u prvi vratarev kut i doveo Hrvatsku u vodstvo!.

4' Priprijetio je i Ivan Perišić koji je probio desni bok. Izvukao se na lijevu nogu i opalio snažno, ali je lopta zaustavljena.

3' Hrvatska je snažno pritisnula Mađare od prve minute. Na jednu loptu natrčao je kapetan Luka Modrić te snažno opalio. Lopta je otišla daleko iznad vrata mađarskog golmana.

2' Krenula je ogromna podrška s tribina za Vatrene.

1' Susret na Poljudu je počeo!