RABUZINOVO SUNCE OSTAJE NA KVARNERU

RIJEKA OSVOJILA KUP Lokosi nisu uspjeli doći do prvog trofeja u povijesti, Tolić tragičar susreta

Alen Vlahović

Nogometaši Rijeke osvojili su Hrvatski nogometni kup svladavši u finalu u Šibeniku Lokomotivu s 1:0 (0:0).

01.08.2020. u 19:56

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Tibor Halilović u 76. minuti. Rijeci je ovo šesti osvojeni kup, dok je Lokomotiva i dalje bez trofeja, uz dva poraza u finalu.

Riječani su u tvrdoj utakmici slavili golom Halilovića iako je Lokomotiva imala bolje šanse na utakmici. No, presudilo je iskustvo Riječana, koji su u zadnje četiri godine čak triput osvajali pokal.

U vrlo opreznom prvom poluvremenu, gotovo i bez ijedne poluprilike, Lokomotiva je u 42. minuti skoro stigla do gola, ali je udarac Tolića obranio nogama vratar Pandur.

U drugom dijelu igrao se puno bolji nogomet, a već na početku, u 52. minuti Kastrati je pogodio vratnicu. U 63. minuti, nakon prekršaja Escovala nad Kastratijem, sudac Pejin je dosudio kazneni udarac, ali je nakon intervencije VAR-a promijenio odluku i svirao samo slobodni udarac.

U 76. minuti Rijeka je zabila iz prve prave šanse i nakon duge akcije u kojoj je Pavičić pronašao Tibora Halilovića, a ovaj sam s deset metara lako pogađa mrežu.

Osam minuta prije kraja Grbić brani opasan udarac Čolaka glavom, a u 93. minuti igrač Lokomotive Jakić je pogodio gredu u zadnjoj šansi za promjenu rezultata.

KRAJ: RIJEKA - LOKOMOTIVA 1:0

UŽIVO:

93' TRESE SE GREDA!, Jakić je opalio svom snagom i lopta je odsjela na gredi. Lokomotiva uistinu nema sreće.

90+ Igrat će se još sedam minuta.

90' Nevjerojatan promašaj Lokomotive! Kastrati je ubacio u sredinu, a s pet metara, neometan, Tolić je zapucao iznad gola. Ovo je već treći ogromni Tolićev promašaj na ovom susretu.

87' Čolak se sjurio prema Grbiću i zapucao, ali vratar Lokomotive obranio je udarac. Gol ionako ne bi vrijedio jer je naknadno svirano zaleđe.

83' Grbić spašava Lokomotivu nestvarnom paradom. Čolak je sam zapucao glavom s pet metara, ali vratar Lokomotive skače visoko i vadi loptu ispod grede. Maestralno!

80' Lepinjica je sada zaradio žuti karton nakon što je s leđa zakačio Čelikovića. Nadodajmo i da su u momčadi Lokomotive napravljene dvije izmjene. U igru su ušli Sammir i Budimir umjesto Petraka i Mersinaja.

76' GOOOOOOOL  Rijeka vodi na Šubićevcu! Riječani su probili ponovno s desne strane, a ubačenu loptu u sredinu šesnaesterca primio je Halilović. Na trenutak se zaustavio, pogledao prema golu i pospremio loptu u gornji desni kut Grbićevog gola.

75' Nakon neopreznog starta, požutio je Velkovski.

71' Jakić je zamijenio Čokaja u momčadi Lokomotive.

67' U nastavku akcije, nije bilo veće prijetnje. Lopta je otišla visoko iznad Pandurova gola.

66' NEMA JEDANAESTERCA, Lokomotiva će dobiti slododan udarac na rubu šesnaesterca.

65' Odluka će se ipak provjeriti u VAR sobi.

63' JEDANAESTERAC ZA LOKOMOTIVU! Kastrati je prošao suparnika, koji ga je s leđa oborio. Sudac nije dvojio i pokazao je na bijelu točku.

61' Prijetnja i na drugoj strani. Riječani su probili desnu stranu terena, a ubačenu loptu iz peterca izbacuje Kolinger.

59' Pandur paradom skida odbijeni udarac. Snažno je zapucao Tolić i Lokomotiva je zamalo došla u vodstvo.

51' Nevjerojatan promašaj zagrebačke momčadi. U kontranapadu, dupli pas odigrali su Kastrati i Uzuni, a nakon udarca s pet metara lopta se od stative ponovno vratila u noge igračima Lokomotive koji je nisu uspjeli pospremiti u mrežu; uistinu rijetko viđena situacija.

49' Kao i u prvom dijelu susreta Rijeka je bolje otvorila. Halilović je nakon kratke kombinacije sa suigračem zapucao, ali je lopta prošla tik uz desnu vratnicu vratara Lokomotive.

46' Lepinjica je u nastavku susreta zamijenio Andrijaševića nakon udarca u glavu pred kraj prvog dijela susreta. Andrijaševića je Hitna pomoć prevezla u bolnicu.

POLUVRIJEME: RIJEKA - LOKOMOTIVA 0:0

44' Sada je krenulo naguravanje na terenu! Nakon jedne ubačene lopte s boka, Andrijašević je krenuo glavom na loptu, a loptu je nogom presjekao Mesinaj. Andrijašević je pao na pod kao pokošen, ali sudac je odmahnuo rukom nakon čega je krenulo naguravanje.

42' Sjajna prilika za Lokomotivu! Tolić je s nekoliko metara snažno zapucao po podu, a Pandur je maestralnom obranom sačuvao mrežu Rijeke.

39' Tolić je dobio prvi žuti karton na susretu nakon neopreznog starta nad Lončarom.

30' Uznuni je iznio loptu u brzoj tranziciji s bočne strane i ubacio u šesnaesterac, ali Kastrati je s pet metara nije uspio pospremiti u mrežu.

21' Na tribinama su i dva hrvatska nogometna izbornika, Igor Bišćan (Hrvatska U21) i izbornik najjače hrvatske nogometne vrste Zlatko Dalić.

20' Prva prijetnja Lokomotive. Uzuni je prsima primio loptu nakon dugog centaršuta; poslije nekoliko driblinga uputio je udarac koji je otišao preko grede Pandurova gola.

13' Nova izgledna prilika za Rijeku! Lončar je izveo korner, a nečuvani Čolak nije uspio pogoditi mrežu. Riječani su bolji u prvom dijelu utakmice.

6' Prva velika prilika na susretu. Lončar je zahvatio jednu loptu ubačenu u šesnaesterac, ali njegov udarac prošao je pored lijeve vratnice Grbićevog gola.

1' Susret na Šubićevcu je počeo!

Sastavi:

Rijeka: Pandur; Galović, Velkovski, Escoval; Štefulj, Lončar, Pavičić, Halilović, Braut; Čolak, Andrijašević

Lokomotiva: Grbić; Čeliković, Kolinger, Mersinaj, Karačić; Cokaj, Jakić; Uzuni, Tolić, Kastrati; Tuci

Na tribinama je i Olmov menadžer Andy Bara u društvu nekoliko skauta inozemnih klubova. Doznaje se da je glavna meta vratar Lokomotive Ivo Grbić. Gledali su ga skauti Seville, Betisa, Leedsa i QPR-a. Grbić je ove sezone branio sjajno, nije čudo da je pobudio interes širom Europe.

Lokomotiva nikada u klupskoj povijesti nije osvojila trofej i zbog toga im je upravo ova utakmica veliki izazov. S druge strane, Riječani će pokušati obraniti naslov i zadržati Rabuzinovo sunce u svojim vitrinama.

U nikad neizvjesnijoj borbi za mjesto koje vodi u Ligu prvaka u kojoj su u jednom trenutku bila čak četiri kluba - Hajduk, Osijek, Lokomotiva i Rijeka, završilo je sretno za Zagrepčane pa bi Riječani stoga mogli biti dodatno motivirani u večerašnjoj utakmici.

Podsjetimo, Rijeka i Lokomotiva protekle sezone susreli su se četiri puta. Dva puta bilo je neriješeno, a po jednu pobjedu ostvarila je svaka momčad.

Susret počinje u 20.30, a možete ga pratiti uživo na portalu Direktno.