MODRI SE PLASIRALI U DOIGRAVANJE

DINAMO DEKLASIRAO FERENCVAROS Bjeličina momčad ispratila Mađare s četiri pogotka u mreži, Ademi odigrao utakmicu života

Alen Vlahović

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u posljednje, 4. pretkolo Lige prvaka zahvaljujući visokoj 4-0 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv mađarskog Ferencvarosa u uzvratnoj utakmici 3. pretkola igranoj u utorak u Budimpešti.

13.08.2019. u 19:27

UŽIVO:

Uz 1-1 iz prve utakmice prije tjedan dana u Zagrebu Dinamo je prošao dalje s ukupnih 5-1.

Strijelci za Dinamo bili su Ademi (16), Petković (47), Olmo (55) i Gojak (79).

Hrvatski je prvak do prednosti u uzvratu stigao zahvaljujući novom odličnom potezu Španjolca Olma koji je iz teške situacije uspio ubaciti loptu u kazneni prostor domaćih u koji je pravovremeno utrčao kapetan Ademi i smireno svladao Dibusza.

Domaći su uspjeli zagospodariti terenom samo u završnici prvog poluvremena, a tada je i stigla njihova najbolja prilika za izjednačenje. Ipak, udarac Sigera s 20-ak metara na isteku sudačke nadoknade zaustavila je vratnica.

Dinamo je pitanje konačnog pobjednika riješio početkom drugog poluvremena. Oršić je u 47. minuti prošao po lijevom krilu i uposlio Petkovića koji je u padu sa sedam-osam metara pogodio bliži kut suparničkog gola. U tom je trenutku bilo jasno kako Ferencvarosu treba čudo, odnosno tri uzastopna postignuta pogotka, za preokret.

A da domaći niti ne pomišljaju na preokret pobrinuli su se Olomo i Ademi. Ponovno je Španjolac odlično vidio utrčavanje svog kapetana u suparnički kazneni prostor, uslijedila je povratna lopta Ademija na vrh kaznenog prostora odakle je Olmo pogodio sam donji desni kut nemoćnog Dibusza.

Konačnih 4-0 postavio je Gojak nakon pogreške mađarskog vratara. Dibusz nije uspio ukrotiti udarac Majera s 25 metara, lopta se odbila na 16 metara do Gojaka koji ju je proslijedio u mrežu.

Imao je Dinamo priliku i za peti pogodak no Petković je u 89. minuti promašio kazneni udarac kojega je izborio Oršić.

Dinamo će  u 4. pretkolu igrati protiv norveškog Rosenborga koji je i u uzvratnom susretu 3. pretkola, ovoga puta na svom terenu, svladao slovenski Maribor s 3-1 te tako s ukupnih 6-2 izborio prolazak dalje.

Prvu utakmicu Dinamo i Rosenborg će igrati u Zagrebu 21. kolovoza, dok je uzvrat u Trondheimu 27. kolovoza. oba dvoboja počet će u 21 sat. Ukupni pobjednik dvoboja Dinama i Rosenborga nastupit će u natjecanju po skupinama Lige prvaka.

KRAJ: FERENCVAROS-DINAMO 0:4

90' Petković je snažno opalio, ali je lopta otišla daleko iznad gola.

90' Kazneni udarac za Dinamo. Obrambeni igrač srušio je Oršića u šesnaestercu. Izvođač je Petković.

88' Udarac iz kuta za Ferencvaros. Loptu je izbio Šitum.

79' GOOOOOOOOOOOL U strijelce se upisao i Amer Gojak! Dinamo je potpuno deklasirao Ferencvaros.

76' Harjović je okušao svoj udarac. Snažno je opalio s 20-ak metara, ali lopta je išla ravno u vratara koji ju je odbio.

68' Čivić je zaradio drugi žuti karton nakon neopreznog starta na Harjoviću. Mađari će do kraja susreta igrati s igračem manje.

67' Novi pokušaj Mađara. Varga je snažno zapucao, ali bilo je bezopasno.

65' Nguen se ponovno našao u izglednoj situaciji. Uspio je proći Perića u šesnaestercu te snažno zapucao po podu. Lopta je prošla pored Livakovićeve desne vratnice.

63' Olmo se sjurio ka golu Ferencvarosa, imao je nekoliko protivničkih igrača ispred sebe i odlučio pucati. Lopta je otišla iznad gola.

54' GOOOOOOOOOOOL Olmo povećao prednost Dinama na 3-0! Sjajna partija Bjeličine momčadi. Dinamo je 'jednom nogom' u sljedećoj fazi natjecanja!

47' GOOOOOOOOOOOL Mislav Oršić prošao je nekoliko igrača s desne strane terena te plasirao loptu po podu za Brunu Petkovića koji je uklizao i pospremio loptu u mrežu! Dinamo vodi 2-0!!!

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dinamo bi drugi pogodak znatno približio prolasku dalje. Nema zamjena u Dinamovoj momčadi na početku drugog dijela.

POLUVRIJEME: FERENCVAROS-DINAMO 0:1

45+1 Sjajna prilika za Ferencvaros, najbolja na susretu. S 25 metara zapucao je strijelac iz prvog susreta Siger. Lopta je pogodila vanjski dio vratnice Livakovićevog gola i odbila se van terena. Dinamo je na samom kraju poluvremena mogao prokockati dobru igru.

42' Ferencvaros je ponovno zaprijetio. Lovrencsics je ubacio loptu s desne strane. Na nju je natrčavao Nguen, ali je dobro postavljeni Stojanović izbio loptu u korner.

41' Igra se malo primirila, nema sada konkretnih prilika ni za jednu ni za drugu momčad.

34' Sjajna prilika za Ferencvaros. Zubkov se probio s desne strane terena i ušao u šesnaesterac, ali si je dao malo predug 'for'. Loptu je izbio Perić u zadnji trenutak.

31' Ponovno je zaprijetio Nguen. U posljednji trenutak loptu je u korner izbio Ademi.

28' Hajrović je zardaio žuti karton nakon neopreznog starta s leđa.

25' Sada je požutio i strijelac Ademi.

24' Prvi žuti karton na susretu. Čivić je bio neoprezan na 25 metara od svog gola te 'pokosio' Harjovića. Slobodan udarac za Dinamo.

20' Prilika za Ferencvaros. Sihgnevich se našao u prilici te je zapucao s 20-ak metara. Lopta je prošla nekoliko metara pored lijeve vratnice Livakovićevog gola.

16' GOOOOOOOOOOL Kakva akcija Dinama! Olmo je proigrao Ademija u šesnaestercu koji je zapucao lijevom nogom iz okreta te zabio pogodak. Dinamo vodi na Groupama Areni 1-0!

8' Ponovno se Nguen našao u sjajnoj prilici. Zaprimio je dugu loptu, ali se našao dosta iskosa te zapucao ravno u Livakovića. Bit će korner.

7' Žustar početak susreta na Groupama Areni, nakon početne inicijative domaćih, Dinamo sada diktira tempo. Sjajna je i atmosfera na ispunjenom stadionu gdje se čuje podrška BBB-a.

3' Dinamo uzvraća udarac. Harjović se našao u sjajnoj prilici s 15-ak metara. Snažno je zapucao u bliži vratarev kut, ali je vratar uspio obraniti.

2' Utakmica je tek počela, a već je Ferencvaros imao sjajnu priliku. Dugu loptu primio je Nguen Tokmac i uputio udarac, ali Livaković je bio spreman i odbio loptu u korner.

1' Susret na Groupama Areni je počeo!