2. PRETKOLO LIGE PRVAKA

MODRI SLAVILI U GRUZIJI Dinamo je pogocima Oršića i Petkovića stigao do prve europske pobjede u novoj sezoni

Alen Vlahović

U prvom susretu drugog pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je u Tbilisiju pobijedio gruzijskog prvaka Saburtalo s 2-0.

23.07.2019. u 18:06

Golove za hrvatskog prvaka zabili su Mislav Oršić u 67. minuti, te Bruno Petković iz kaznenog udarca u 78. minuti.

Uzvratni susret je 30. srpnja pred praznim tribinama stadiona Maksimir zbog Uefine kazne. 'Modri' su kažnjeni zbog rasističkog ponašanja dijela publike, korištenja pirotehnike, bacanja predmeta u teren i blokiranih prolaza na tribinama u prvoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Benfice 7. ožujka u Zagrebu.

Hrvatski prvak je u ponedjeljak saznao i moguće protivnike u 3. pretkolu Lige prvaka, naravno ako prije toga preskoče Gruzijce. Dinamo je izvukao boljeg iz susreta Valletta - Ferencvaros. Mađarski prvak je favorit u dvoboju s Maltežanima i vjerojatno će Modri igrati s poznatim klubom iz Budimpešte.

Nakon povijesne sezone u kojoj je nakon 50 godina napokon dočekao 'europsko proljeće', Dinamo i ove sezone ulazi u Europu s velikim ambicijama. Ovoga puta cilj je plasman u Ligu prvaka.

Dinamo je svoj europski put započeo u Gruziji i premda nije briljirao ostvario je pobjedu koja je 'modrima' širom otvorila vrata prolaza.

Dinamo u prvom poluvremenu nije pokazao previše. Najbolju priliku imao je Mario Gavranović u 45. minuti, međutim njegov je udarac u zadnji trenutak blokirao domaći stoper. Srećom, niti Gruzijci nisu pokazali previše. Saburtalo je bio nešto agresivniji, imao je veli posjed lopte, ali bez pravih prilika.

U 51. minuti domaćin je imao sjajnu priliku. Ognjen Rolović je pucao glavom, a Livaković je fantastično obranio.

Dinamo je slomio Gruzijce u 67. minuti golom Mislava Oršića. Izet Hajrović je probio stranu i ubacio, a Oršić na drugoj stativi zabio za vodstvo.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješene su u 78. minuti kada je Oršić izborio kazneni udarac, a Bruno Petković sigurno zabio za 2-0. Jedanaesterac je skrivio Margvelašvili oborivši Oršića.

UŽIVO:

KRAJ SABURTALO-DINAMO 0:2

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade

86'  Nova izmjena u momčadi Dinama. Izašao je Gojak, a ušao Šunjić

78' GOOOOOOOOOOL Sigurni izvođač bio je Bruno Petković.

76' PENAL ZA DINAMO Oršić se probio u kaznenom prostoru i protivnički branič bio je neoprezan te ga oborio. Sudac je bez dvojbe pokazao na bijelu točku.

75' Slobodni udarac za Saburtalo s ruba šesnaesterca. Lopta je otišla preko Livakovićevog gola.

68' U igru ulazi Bruno Petković umjesto Marija Gavranovića.

67' GOOOOOOOOOOOOL  Sjajna akcija Dinama s desne strane terena. Na rubu šesnaesterca Šitum je proigrao Hajrovića koji je ubacio desnom nogom unutra. Lopta je sjela na glavu Oršiću koji je snažno zakucava u gornji desni kut gruzijskog vratara. 1-0 za Dinamo.

63' Udarac iz kuta za domaćine međutim, Livaković je prvi na lopti.

59' Leovac je zaradio žuti karton nakon prilično agresivne igre na protivničkom igraču.

57' Prva izmjena i kod domaćina. Izašao je Tera, a ušao kukubava.

51' Kakva prilika za Saburtalo, Rolović se ugurao među obrambene igrače Dinama i pucao glavom. Livaković je uspio dodirnuti loptu i odbiti je u vratnicu.

50' Iz igre izlazi Pinto zbog ozljede glave, a ulazi Šitum. To je ujedno i prva zamjena na susretu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

POLUVRIJEME: SABURTALO-DINAMO- 0:0

44' Prva opomena u momčadi Dinama. Kadzior je zakasnio s uklizavanjem te pokupio Kokhreidzea.

42' Nova opomena u gruzijskoj momčadi nakon neopreznog skoka s Pintom. 'Požutio' je Kokhreidze

39' Sjajna prilika za Dinamo. Gavranović prošao nekoliko igrača i išao 'oči u oči' s Gruzijskim vratarem. Pucao je u donji desni kut, ali vratar je sjajno reagirao i otklonio opasnost. U napad su također pristizali Oršić i Hajrović, ali se švicarski napadač odlučio za udarac.

37' Dinamo i dalje ne uspijeva pokazati dominaciju na terenu, Gruzijci sve češće dolaze do Livakovićevog gola.

29' Udarac iz kuta za Dinamo, najviši je Perić, ali lopta odlazi u novi korner. Iz drugog pokušaja gruzijski vratar odbija loptu, a time i Dinamovu opasnost

26' Prvi žuti karton na susretu. Neoprezan start Lakvekheilanija natjerao je suca da se uhvati za džep i pokaže prvu opomenu.

24' Prva prilika za Dinamo. Pucao je Gojak s 25 metara. Lopta je također išla po podu i nije bilo veće opasnosti za gruzijskog vratara.

21' Nova prilika za Saburtalo. Kroz sredinu se probio Diasamidze te snažno pucao. Međutim, lopta je išla po podu i sigurno ju kupi Dinamov vratar.

20' Prva poluprilika na susretu pripala je Gruzijcima. Lakvekheilani ubacio je s lijeve strane nezgodnu loptu u sredinu šesnaesterca. Leovac je prvi na lopti te otklanja opasnost.

19' Nakon gotovo 20 minuta igre i dalje nema niti jedne prilike na susretu ni Dinama ni Saburtala. Stadion u Tbilisiju poprilično je ispunjen.

7' Igra se poprilično izjednačena utakmica na sredini terena, bez pravih prilika.